با ما همراه باشید
https://yazdnn.ir/wp-content/uploads/2046/12/yazdnn1-heder-600x77.jpg

ورزش

نمی‌خواهیم اما مجبوریم آگهی بازرگانی پخش کنیم

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

منتشر شده

در

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد به نقل از تسنیم، مجتبی برزگر: آذرماه سال 1374 روز تولد پنجمین شبکه تلویزیون است؛ شبکه‌ای که در ابتدای راه، مخاطب به عنوان شبکه تهران می‌شناخت. نخستین شبکه استانی جمهوری اسلامی ایران بود که در سال‌های اولیه خود با پخش روزانه 5 ساعت برنامه برای بینندگان تهرانی فعالیت خود را شروع کرد. این شبکه با هدف پاسخگویی به نیازهای شهری، اجتماعی، فرهنگی، دینی و سیاسی استان تهران، انعکاس و تبیین مسائل و موضوعات مربوط به آن تأسیس شد؛ بهروز مفید مدیریت این شبکه را در سال‌های نخستین برعهده داشت.

بگذارید قبل از هرچیز برنامه‌های و سریال‌های نوستالژی شبکه را با هم مرور کنیم برنامه‌هایی که برخی از آن‌ها امروز در مدیریت جدید بازیابی می‌شوند و برخی از آن‌ها مثل “روزگار جوانی” که خاطرانگیزند در پیش‌تولید به سر می‌برند تا با شکل و شمایل امروزی اما با همان کارگردان و احتمالاً یکی دو بازیگر آن سریال جلوی دوربین بروند.

تلویزیون , صدا و سیما , سریال , شبکه پنج ,

برنامه‌ها و سریال‌های نوستالژی شبکه 5

شبکه پایتخت در سال‌های نخستین با بهره‌گیری از پخش برنامه‌های زنده و ساختارهای جدید تولید برنامه مانند “جشن رمضان”، “شب بخیر تهران”، “به خانه برمی‌گردیم” و… توانست مخاطبان زیادی را با خود همراه کند و ساعت پخش این شبکه به 12 ساعت رسید. “در شهر”، “در استان”، “تهران 20″، “مسابقه بزرگ”، “سلام تهران”، “رنگین‌کمان” و سریال‌های خاطره‌انگیز طنز مانند “پاورچین”، “تهران 11” و “هتل” جزو پرمخاطب‌ترین برنامه‌ها و سریال‌های این شبکه در آن سال‌ها بود.

وقتی شبکه‌ تهران، سراسری شد

علی اصغر پورمحمدی، محمدحسین حرمی، مجید رجبی معمار، مسعود احمدی‌افزادی، سعید مقیسه به ترتیب مدیریت شبکه پنج را بر عهده داشتند. درست با گذشت 19 سال و تغییر مدیریت رسانه ملی، در 29 آذر ماه 1393 شبکه پنج از حالت شبکه استانی تهران خارج و به شبکه سراسری پنج سیما تبدیل شد. شبکه پنج سیما با اولویت ساخت برنامه‌های اقتصادی و نگاهی تازه به مفاهیم اقتصادی در عرصه رسانه تصویری فعالیتش را با مدیریت “مجید زین‌العابدین” ادامه داد. شبکه‌ای تخصصی که جای خالی آن در رسانه ملی برای مخاطبان در کنار سایر شبکه‌های ورزش، سلامت، آموزش، قرآن و … احساس می‌شد.

دوران زین‌العابدین در شبکه پنج

با تغییر رویکرد و مأموریت جدید شبکه پنج سیما پخش برنامه‌های این شبکه 24 ساعته شد و بعضی از گروه‌های این شبکه با یکدیگر ادغام و با تعریف جدید فعالیت خود را دوباره شروع کردند. در آن سال‌ها علاوه بر برنامه‌های اقتصادی جدید طراحی شده، برنامه‌های فعلی و پرمخاطب شبکه پنج مانند برنامه‌های “به خانه بر می‌گردیم”، “تا نیایش”، “در شهر” و “رنگین کمان” نیز با تغییر محتوایی شکل تازه‌ای به خود گرفت و در ساختار این شبکه حفظ و تقویت شدند.

آمدن مدیر جدید به شبکه

با تغییر مدیریت رسانه ملی از اردیبهشت سال 1395، شبکه پنج سیما دوباره به ایفای مأموریت سالهای نخستین خود، یعنی پاسخگویی به نیازهای تهران و پایتخت با رویکرد کشوری پرداخت. در تابستان سال 1395، بعضی از گروه‌های این شبکه دچار تغییرات شدند و با تعریف جدید فعالیت خود را مجدداً ادامه دادند. سیدجواد رمضان‌نژاد از شبکه افق به شبکه پنج سیما آمد و بعد از دوره‌ای فعالیت به عنوان رئیس سیمافیلم منصوب شد و سعید اشناب از 7 خرداد 1398 مدیریت این شبکه را برعهده دارد.

تلویزیون , صدا و سیما , سریال , شبکه پنج ,

اشناب کیست؟

سعید اشناب مدیر کنونی شبکه پنج سیما از جانبازان 8 سال جنگ تحمیلی و سال‌ها در رسانه ملّی مشغول به خدمت است. سوابق مدیریتی همچون مدیر شبکه جهانی جام‌جم، مدیر شبکه الکوثر، مدیر گروه‌های اجتماعی و مستند شبکه دو سیما، مدیر گروه برنامه‌های تلویزیونی شبکه افق، مدیر اطلاعات و برنامه‌ریزی معاونت برون مرزی، مشاور مدیریت شبکه دو سیما و تأسیس دفاتر شبکه الکوثر در بیروت و نجف اشرف را در کارنامه‌اش دارد.

چه گروه‌هایی در شبکه فعال‌اند

اکنون در شبکه پنج سیما، گروه‌های “سیاسی”، “خانواده و کودک”، “معارف”، “اجتماعی”، “تهران و شهروندی”، “اقتصاد” و “فیلم و سریال” در حوزه برنامه‌سازی و تولید محتوا فعال‌اند و ساختار اصلی شبکه پنج سیما را تشکیل می‌دهند. در کنار این گروه‌ها، امور تأمین برنامه و سایر مدیریت‌های ستادی شبکه از جمله مدیریت‌های اطلاعات و برنامه‌ریزی، طرح و برنامه، امورمالی، تولید و فنی، پخش، آرشیو و… از  نظر ساختاری تغییری نکرده‌اند و با شرح وظایف گذشته خود ادامه فعالیت می‌دهند.

همچنین واحد مرکزی خبر صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران دو بخش خبری خود را از طریق این شبکه پخش می‌کند. این دو بخش خبری شامل اخبار استان تهران در ساعت 18:30 به مدت 25 دقیقه و اخبار ایران و جهان در ساعت 24 به مدت 30 دقیقه است. گروه تأمین برنامه به تهیه، آماده‌سازی‌ برنامه‌های داخلی و خارجی و همچنین آثار سینمایی ایرانی و خارجی، سریال‌های خارجی، انیمیشن‌های جذاب دنیا و… می‌پردازد.

سریال‌هایی که قرار است دوباره جان بگیرند

فیلم‌ها و مجموعه‌های تلویزیونی شبکه پنج در این گروه تولید می‌شوند که البته چندی غیرفعال و کمتر سریال ایرانی قابل اعتنایی روی آنتن رفته است که درباره این ضعفِ شبکه و بسیاری از نکات دیگر با مدیر شبکه 5 سیما گپ و گفتی داشته‌ایم و او از ساخت کارهای نوستالژی شبکه به شکل امروزی و چند کار دیگر خبر داد.

گروه تهران و شهروندی

این گروه تهیه برنامه‌های ویژه استان تهران را برعهده دارد؛ برنامه‌های “تهران 20″، “در شهر”، “در استان”، “برخط شو” و “تهرانگرد” از تولیدات شاخص این گروه به‌شمار می‌روند.

گروه اجتماعی

گروه اجتماعی برنامه‌هایی چون: ما ایرانی‌ها، شکلات تلخ، ورزشگاه، قرنطینه، برنامه صبحگاهی یه روز تازه، نقد سینما، چراغ و … را به صورت زنده و تولیدی روی آنتن  می‌برد. فصل‌های جدید مسابقه تلویزیونی “پنج ستاره” هم چندی است با طراحی و مجری جدید به آنتن برگشته‌اند.

تلویزیون , صدا و سیما , سریال , شبکه پنج ,

گروه خانواده و کودک/بازگشت خاله نرگس و همکاری با خاله قاصدک

تهیه برنامه “به خانه برمی‌گردیم” که به آموزش خانواده به ویژه بانوان خانه‌دار اختصاص دارد از سال 1377 تاکنون به‌طور منظم در این گروه تولید می‌شود. همچنین ویژه‌برنامه میهمانی “به خانه برمی‌گردیم” هم جمعه‌ها و در سایر مناسبت‌های ویژه نیز پخش می‌شود. برنامه “دستخط” با اجرای محمدحسین رنجبران عصر جمعه‌ها روی آنتن می‌رود.

برنامه‌هایی نظیر “رنگین‌کمان” برای گروه خردسال، نردبان برای نوجوانان و تماشاخانه که در تعطیلات پایان هفته، ایام نوروز و تابستان فیلم‌های سینمایی مناسب کودکان پخش می‌کند، از جمله تولیدات منظم این گروهند. کاری که به عنوان یکی از برندهای شبکه از آن یاد می‌شود و این روزها با بازگشت دایی چپول و خاله‌نرگس، رونق بهتری گرفته‌اند البته هنرمندی‌های مریم وطن‌پور به عنوان مجری دیگر که کودکان او را خاله قاصدک می‌شناسند هم از جذابیت‌های دیگر این برنامه تلویزیونی است.

 

3 گروه؛ افتصاد، فرهنگ و معارف و سیاسی 

* گروه اقتصادی: برنامه‌های این گروه با مضمون اقتصاد تهیه و تولید می‌شود. برنامه‌هایی چون “نوسان” که پخش آن به پایان رسید و همچنین برنامه همکار من که به مشاغل خانگی و کارآفرینی می‌پردازد. همچنین برنامه “شهران” که این شب‌ها ساعت 21 روی آنتن می‌رود در گروه اقتصاد تهیه و تولید می‌شود.

* گروه فرهنگ و معارف اسلامی: گروه معارف شبکه پنج سیما با تولید و پخش برنامه‌های معارفی چون: تا نیایش و عطر عاشقی میهمان خانه دل مخاطبان می‌شود. این گروه همچنین در مناسبت‌های مختلف مذهبی ویژه برنامه‌های جذاب و تماشایی را برای مخاطبان تدارک می‌بیند.

* گروه سیاسی: گروه پیش از این به برنامه‌هایی همچون میزگردهای سیاسی همانند “مرزهای سیاست” پرداخته و در مناسبت‌های تاریخی و سیاسی نظیر سالگرد پیروزی انقلاب ایران و آغاز جنگ ایران و عراق یا در هنگام برگزاری انتخابات در جمهوری اسلامی به پخش ویژه برنامه می‌پرداخت. این روزها برنامه‌هایی نظیر “سرچشمه”،  “شهربرگ” و مستندهای سیاسی را روی آنتن دارد. برنامه‌های دیگری هم در دستور کار خودش دارد که در حال طراحی و پیش‌تولیدند.

برنامه‌ها

“خانه برمی‌گردیم، در شهر، برخط شو، تهرانگرد، تا نیایش، تهران 20، دستخط، ورزشگاه، یه روز تازه، ورزشگاه، نقد سینما، چراغ، شکلات تلخ، رنگین‌کمان، هوای تهران، شهران، همکار من، عطر عاشقی، تا نیایش، (مسابقه‌های راهی‌شو و پنج ستاره بزودی) و …

تلویزیون , صدا و سیما , سریال , شبکه پنج ,

کارهای طنز مهران مدیری و کار ماندگاری به نام “روزگار جوانی”

از جمله تولیدات نمایشی این شبکه می‌توان به آثار زیر اشاره کرد ” تولیدی و تأمینی”:

پاورچین، این زمینی‌ها، به دنیا بگویید بایستد، طلسم‌شدگان، خانه پدری، تولدی دیگر، پشت کنکوری‌ها، در جستجوی آرامش، لژیونر، سارق روح، مروارید سرخ، روزگار جوانی، پول کثیف، با اجازه، داستان یک شهر، تا صبح، پای پیاده، پنجره، تکیه بر باد، شب می‌گذرد، باغ سرهنگ، شاید برای شما هم اتفاق بیفتد، سه‌دونگ سه‌دونگ، آخرین بازی، دوران سرکشی، دار و ندار، بانویی دیگر، رسم عاشقی، سی‌ونه هفته و سرقت پول. ایلجیما سریال کره‌ای است که این روزها روی آنتن شبکه پنج سیما است و “چای‌نت” با بازی هنرمندان طنازی همچون یوسف صیادی و اشکان اشتیاق روی آنتن رفت.

تلویزیون , صدا و سیما , سریال , شبکه پنج ,

سریال‌هایی که در راهند/ اول افخمی شروع کرد

این روزها بهروز افخمی و تیم “رعد و برق”  تصویربرداری را در روستای ییلاقی درازنو بر فراز ابرهای استان گلستان دنبال می‌کنند. یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری کشور که هر ساله تعداد زیادی از گردشگران برای بازدید از آنها به خطه شمالی کشور سفر می‌کنند.

داود هاشمی تهیه‌کننده و بهروز افخمی کارگردان این مجموعه تلویزیونی از پیچیدگی‌های فنی و اجرایی و به خصوص پررنگ بودن جلوه‌های ویژه در این سریال خبر داده‌اند. “رعد و برق” قرار است گوشه‌ای از زحمات و تلاشگران حادثه سیل و اتفاقاتی که افتاده را نشان دهد.

پیگیری‌های خبرنگار تسنیم  نشان می‌دهد “رعد و برق” این روزها از مرز 60 درصد فیلمبرداری گذشته و در تلاش است خودش را به آنتن ماه رمضان 1400 برساند. کار 25 قسمتی که به تهیه‌کنندگی داود هاشمی و کارگردانی بهروز افخمی این روزها فیلمبرداری می‌شود. فیلمبرداری سریال با توجه به مشکلات و سختی‌های کرونایی تا اواسط ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت.

“رعد و برق” سریال پُربازیگری است که تمام مناطق سیل‌زده از سال گذشته در آن دیده می‌شود. در این مجموعه شهرام قائدی، محمد فیلی، مختارسائقی، سام کبودوند، مرتضی کاظمی، مهدی زمین‌پرداز، محمد مختاری، ابراهیم امیرخانی، مزدک رستمی، حسن اسدی، ویدا موسوی، سپیده موسوى، مهدیه فراهانی، نگار مسلط، زهرا سرایلو، امیر موسوی، ابراهیم یوسفی، پوریا منجزی، مجید درستی، امیر عباس قاسمى، پدرام شکوری، شهروز ایری، امیر رضا برزگر، اسماعیل حبیب‌لی، داود عصمتی، حسین قزل‌باش و محمود جعفری بازیگرانی‌اند که تاکنون برای ایفای نقش‌ها انتخاب شده‌اند.

چندی پیش گروهِ بهروز افخمی در منطقه صفر مرزی مراوه تپه حضور داشتند، همچنین تهیه‌کننده سریال اعلام کرده که پس از آق‌قلا جهت ادامه تصویربرداری به اهواز و لرستان خواهند رفت.

“دلخوش” سریال بعدی

در میان کارهایی که شبکه 5 در دستور کار قرار داده، نام “دلخوش” دیده می‌شود. 52 قسمتی با قالب اپیزودیک که گفته می‌شود اخیراً وارد چرخه تولید شده است. چندی پیش  پرویز امیری تهیه‌کننده این مجموعه تلویزیونی به خبرنگار خبرگزاری تسنیم  گفت: تلاش می‌کنیم بازیگرانی در “دلخوش” ایفای نقش کنند که جزو بازیگران محبوبِ تلویزیون‌اند.

او درباره شروعِ تولید و رسیدنِ “دلخوش” به آنتن شبکه پنج سیما، گفت: پروژه بزرگی است، در تهران فیلمبرداری داریم و در تلاشیم فصل اول را هرچه زودتر به آنتن برسانیم.

به تعبیر تهیه‌کننده سریال، داستان “دلخوش” درباره خانواده‌ای است که در تهران دچار مشکل و مسائلی شده‌اند و مجبورند که شهر را ترک کنند و به روستا بروند. این هجرت در واقع جریان‌هایی را برای این خانواده به‌وجود می‌آورد که داستانِ اصلی “دلخوش” را شکل می‌دهند. داستانی که از مصرف‌زدگی شهر به مولد بودن روستا و بحث تولید می‌رسد.

“دلخوش” در قالب اپیزود ساخته خواهد شد اما مدل جدیدی که خط داستانی دارد و ما را از لحاظ شکل و شمایلِ قالبِ ساختاری‌اش به یاد “قصه‌های جزیره” می‌اندازد.

سریال شخصیت‌های اصلی و فرعی دارد که در هر قسمت برخی ثابت‌اند و بعضاً در جریان قسمت‌های مختلف به داستان اضافه می‌شوند. بازیگرانِ زیادی به پروژه خواهند آمد اما به تعبیرِ تهیه‌کننده حتماً جزو بازیگران محبوب و حرفه‌ای تلویزیون‌اند.

محمدرضا حاجی‌غلامی کارگردان “دلخوش” پیش از این در ماه مبارک رمضان سریال “پدرپسری” را روی آنتن شبکه پنج سیما داشت.

تلویزیون , صدا و سیما , سریال , شبکه پنج ,

سری‌جدید “عملیات 125” در راه

یکی از نکاتی که مدیر شبکه پنج سیما در جریان گفت‌وگویش به آن اشاره کرد ساخت سری جدید “عملیات 125” است. او گفت: تولید برنامه‌های آموزشی، نمایشی و مسابقه‌های‌تلویزیونی با هدف آموزش و سرگرمی یکی از اهداف اصلی شبکه است و شبکه پنج برای تولید برنامه‌های نمایشی همچون “عملیات 125” پیش‌قدم خواهد بود.

ساخت “روزگار جوانی” جدید

اشناب همچنین به نسخه جدیدی از “روزگار جوانی” اشاره کرده که قرار است به زودی وارد چرخه تولید شود. همچنین که پیش از این در گزارشی به ساخت این سریال تلویزیونی پرداختیم.  قرار است به زودی فصل جدیدی از “روزگار جوانی” دهه 1370 بسازد اما این بار ماجراهای دانشجویان دهه 1380 به تصویر کشیده خواهد شد.

داستان دانشجوهایی که به تهران آمده بودند و تصمیم گرفتند تا خانه‌ای را به صورت مشترک اجاره کنند. در ادامه مخاطب شاهد اتفاق‌هایی می‌شد که برای زندگی شخصی و اجتماعی هرکدام از این پنج جوانِ دانشجوی بیست و خرده‌ای ساله می‌افتاد.  نصرالله رادش با لهجه و گویش آبادانی نقش حمیدرضا را پذیرفت و بعد از “ساعت خوش” محبوبیتش را تکرار کرد. امین حیایی دیگر جوانِ قصه “روزگار جوانی” بود که نقش افشین را بازی می‌کرد. او در میانِ جوانانِ قصه اهل تهران بود و به دلیل اختلاف خانوادگی‌اش در همان خانه اجاره‌ای زندگی می‌کرد.

نقش دیگر دانشجوی قصه را بهزاد خداویسی ایفا می‌کرد که در “روزگار جوانی” نامش مجید بود پسر اصفهانی که رشته نقاشی را در دانشگاه می‌گذراند. کیهان ملکی در نقش احد لهجه آذری و نقش پزشک را داشت و مهدی صبایی نقش شهریار را بازی می‌کرد که اهل کرمانشاه بود و رشته کشاورزی می‌خواند.

20 سال از پخش سریال “روزگار جوانی” می‌گذرد؛ در روزهایی که گمانه‌زنی می‌شود برای ساختِ این مجموعه تلویزیونی چه از حیثِ کارگردانی و چه بازیگران و حتی داستان و وقایعش چه اتفاقی می‌افتد، پیگیری‌ها خبر از انتخاب اصغر توسلی به عنوان کارگردان این مجموعه تلویزیونی می‌دهد.

بازیگرانش هنوز مشخص نشده‌اند اما داستان قرار است حول محورِ دانشجویان دهه 1380 بگذرد.  قرار است در این نسخه جدید از ترکیب بازیگران قبلی 2 تا سه بازیگر حضور پیدا کنند و در جمعِ آن 5 دانشجو و جوانِ قصه قدیمی هم یک نفر در کنار بازیگران جدید سریال به ایفای نقش می‌پردازد. پیش از این تهیه‌کننده سریال، سپهر محمدی به خبرنگار تسنیم  گفته بود: هنوز قطعی نشده که کدام‌یک از این دوستان در سریال بازی می‌کنند.

قرار بود اواخر پاییز تولید در تهران آغاز شود اما پیگیری‌های جدید نشان می‌دهد فصل جدید این مجموعه در مراحل پایانی نگارش قرار دارد و قرار است پیش تولید آن به زودی آغاز شود. 5 جوان و دانشجوی جدید مثل نسخه قدیمی‌اش بازیگران اصلی داستان‌اند و قصه‌های امروزی دارد. به تعبیر تهیه‌کننده نسخه‌ای که در 30 قسمت 30 قصه طراحی شده است.

تهیه‌کننده پیش از این ابراز امیدواری کرده بود کار را بتوانند هرچه زودتر آغاز کنند تا سریال به آنتن اوایل سال 1400 برسد. باید دید کدام‌یک از بازیگران فصل‌های قبلی در این کار حضور خواهند داشت، در حولِ چه داستان‌ها و ماجراهایی می‌گذرد و چه زمانی جلوی دوربین می‌رود؟

“مردان آتش‌نشان” مسابقه نوروز 1400 شد

چندی پیش در جلسه بین رئیس سازمان آتش‌نشانی و مدیر شبکه پنج سیما مطرح شد که مسابقه “مردان آتش نشان” به تهیه‌کنندگی امیرحسین خرمشاهی در 18 قسمت برای نوروز 1400 در گروه اجتماعی شبکه پنج سیما تولید خواهد شد. مسابقه‌ای که با هدف به تصویر کشیدن خدمات این ناجیان آتش و حوادث، امری پسندیده و گرانبها به شمار می‌رود.

تلویزیون , صدا و سیما , سریال , شبکه پنج ,

بیش از یک سال از حضور سعید اشناب در شبکه پنج سیما می‌گذرد و به بهانه طرح یک روز با یک شبکه به سراغ او رفتیم. خیلی اهل صحبت‌کردن و هیاهوی رسانه‌ای نیست و بیشتر دوست دارد مردم کار و فعالیتش را روی آنتن ببینند. اما لحظاتی هرچند کوتاه برای پاسخ به سؤالات ما وقت گذاشت. 

به دنبال بازیابی هویت تهرانی شبکه

مشروح این گپ و گفت را در ادامه بخوانید که به چند اتفاق جدید پاسخ داده شده و خواندنی است:

* بگذارید از اینجا شروع کنیم که بیش از یک سال در شبکه پنج حضور دارید و البته شما پیش از آن در مسئولیت‌های دیگر تجارب خوبی داشته‌اید؛ شبکه پنج را در طی این بیش از یک سال در شبکه پنج چطور دیدید؟

شبکه پنج همکاران خوب و مخاطبان وفاداری دارد که در چند سال گذشته به خاطر تغییر مأموریت شبکه، انتظارات‌شان برآورده نشده؛ سعی کردیم در این یک سال هویت تهرانی شبکه را بیش از پیش بازیابی کنیم و در واقع تهرانی‌ها احساس کنند که  شبکه‌ای متعلق به خودشان دارند. ان‌شاءالله تا سال دیگر به حدّ مطلوبی از این مأموریت برسیم.

از دست دادن مزیّت تولید سریال، لطمه جدّی به شبکه بود

* یکی از موفقیت‌ها و امتیازات شبکه پنج در زمانی که تازه راه‌اندازی شده بود و یا در دهه 70 و 80، ساخت سریال‌های ماندگاری مثل “روزگار جوانی” و “تهران پلاک 11” بود. چرا مدتی شبکه پنج از فضای سریال‌سازی این طور عقب افتاد و سریال‌های کم‌بیننده و حتی خارجی درجه چندم روی آنتن برد. اول از این نقطه ضعف بگویید و اینکه چه کارهایی در جهت قوت بخشیدن به عرصه سریال‌سازی در دستو کار قرار داده‌اید؟

شبکه پنج به خاطر تغییر مأموریتی که در این چهار، پنج ساله گذشته پیدا کرد خصوصاً از دست دادن مزیّت تولید سریالش، به هر حال لطمه جدّی خورد. از دوره آقای رمضان‌نژاد مجدداَ سعی شد که این احیاء اتفاق بیفتد؛ این نقطه قوت شبکه به شمار می‌رود که البته بخش مهمی از آن به خاطر کمبود منابع و ضعف مالی سازمان صداوسیما بوده است. در تلاشیم که به آن نقطه قوت گذشته برگردیم.

ساخت سری‌های جدید “روزگار جوانی” و “عملیات 125”

البته کماکان کمبود منابع آزار می‌دهد اما انگیزه استقبال بینندگانِ تلویزیون ما را رو به جلو ترغیب می‌کند. در حال حاضر یکسری از سریال‌های گذشته را قرار است امروزی‌ کنیم و آن خاطره خوش و انرژی که از قبل بوده را با ساخت سری‌های جدید تکرار کنیم. مثل “روزگار جوانی”، “عملیات 125” و ان‌شاءالله آقای رضوانی مدیر گروه فیلم و سریال شبکه تلاش می‌کنند در حوزه سریال‌سازی انتظار مخاطب خوب تهرانی را برآورده کنیم.

سهمِ شبکه پنج از کودک در تلویزیون

* نکته بعدی مسابقات  تلویزیونی بود که کارهای فاخری در این راستا تولید شده که یکی از آن‌ها کار کودکانه “رنگین کمان” بود که در این هفته‌های اخیر شاهدیم با بازگشت خاله نرگس و دایی چپول، به نوعی قصد دارید برندها را بازگردانید و آن‌ برنامه‌ها را تقویت کنید. از این تحولات  بگویید که در ادامه چه برنامه‌هایی دارید. 

بحث کودک شبکه نباید با دوره گذشته که 10، 20 سال پیش که شبکه تخصصی کودک در رسانه ملّی وجود نداشت، مقایسه شود. ما به عنوان شبکه عمومی و تهرانی، سهمی را در حد روزی یک ساعت و نیم، دو ساعت حداکثر به کودک اختصاص دهیم که نباید تداخل وظیفه با آن شبکه تخصصی تلویزیونی صورت بگیرد. هدف‌مان توسعه و حفظ و تقویت برندهای موفق گذشته است.

مسابقه متفاوت “فضانورد” که کپی نیست

در مورد مسابقات هم باید بگویم، مسابقات خوبی را تدارک دیده‌ایم که از راه می‌رسند. مسابقه “برخط شو” که مسابقه تلفنی است و مبتنی بر اپلیکیشن‌‌های موبایلی است، توسعه پیدا می‌کند. البته با اضافه شدن بخش‌های جدید و نقاط قوت، جذاب‌تر خواهند شد. “راهی‌شو” مسابقه دیگری است که ترویج مراقبت از محیط زیست و استفاده از خودروها و موتورسیلکت‌های برقی است. مسابقه تازه و متفاوت “فضانورد” را داریم که نمونه مشابه آن تقریباً در تلویزیون‌های دنیا هم ندارد ان‌شاءالله مسابقه‌های خوبی در چهار، پنج ماه آتی روی آنتن شبکه خواهد آمد. 

نمی‌خواهیم اما مجبوریم آگهی بازرگانی پخش کنیم

* یکی از نکاتی که در شبکه پنج قدری مغفول مانده تبلیغ برنامه‌ها و کارهای تخصصی به طور مثال “سرچشمه” و حتی بعضاً در سریال‌ها و برنامه‌های دیگرتان هم وجود دارد که آیتم‌هایی درنظر گرفته نشده که آن‌ها تبلیغ شوند و بیننده فارغ از فضای مجازی و خبری، در جریان پخش آن برنامه قرار بگیرد.

یکی از ضعف‌هایی که شبکه‌های سیما دارند و ما هم با وجود تلاش‌مان توفیق کافی برای رفع این مشکلات نداشتیم تبلیغ برنامه‌هایمان است و آن ریشه‌اش در پیام‌های بازرگانی است و فاصله‌های میان برنامه‌ای به شدت توسط آگهی‌های بازرگانی بلعیده می‌شود. آن هم علتش فشار مالی است که به صداوسیما وارد می‌شود و شبکه‌های سراسری بخش عمده ای از این بار را به دوش می‌کشند مجبوریم آگهی بازرگانی پخش کنیم دوست نداریم به این میزان آگهی پخش کنیم مخاطب اذیت می‌شود و این فرصت‌های میان برنامه که فرصت ‌بسیار ارزشمندی است از پخش پیام‌های اخلاقی، آموزنده تا تبلیغ برنامه‌های خودمان، فرصتش را از دست می‌دهیم و در تلاشیم تعادلی برقرار کنیم.

مجبور می‌شویم از مجریانی که برای مخاطب جذابیت دارد استفاده کنیم

* یکی از نکات دیگر بحث حضور افرادی که به حاشیه معروفند و اجرای سلبریتی‌ها در برنامه‌ها و مسابقاتی مثل “پنج ستاره” و کارهای دیگر. چقدر روی بحث حضور مجریان تخصصی و بها دادن به این گروه در تلویزیون تأکید دارید؟

اجرای تخصصی قطعاً نیاز تلویزیون است اما به هر صورت نمی‌توان به نیاز مخاطب و انتظار مخاطب بی‌توجه بود. و بعضاً مجبور می‌شویم از مجریانی که برای مخاطب جذابیت دارد، استفاده کنیم.

ادامه مطلب
تبلیغات https://yazdnn.ir/wp-content/uploads/2046/12/yazdnn-heder-600x153-1-1536x392.jpg
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزش

فکری جلوی اعتصاب بازیکنان استقلال را می‌گیرد؟/ بحران پشت بحران!

منتشر شده

در

تیم استقلال

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، تیم فوتبال استقلال این روزها همانند چند وقت گذشته حال و روز خوشی ندارد و با وجود اینکه بیشتر بازیکنان فصل گذشته حفظ شده و چند بازیکن جدید نیز اضافه شدند، اما شرایط این تیم مطلوب نیست.

از دست دادن صدر جدول و پیشی گرفتن پرسپولیس، محمود فکری و استقلال را در روزهای گذشته با انواع و اقسام چالش‌ها و حواشی روبه‌رو کرد. هواداران معترض استقلال هر روز در محل تمرین حضور پیدا کرده و از سرمربی و کادر فنی خواستار توضیح درباره علت وضعیت نابسمان تیمشان شدند. حضور فکری در جمع آنها و پاسخ به سوالات‌شان هم نتوانست آنها را آرام کند، به همین دلیل تمرینات استقلال به کمپ تیم‌های ملی منتقل شد تا دور از چشم هواداران خشمگین برگزار شود.

به غیر از این مسائل، مشکلات مالی باشگاه بار زیادی روی دوش فکری گذاشته، به طوری که بازیکنان اعلام کردند اگر او به عنوان سرمربی نمی‌تواند کاری کند، ممکن است دست به اعتصاب بزنند. این مسئله البته به صورت رسمی اعلام نشد، چرا که فکری بارها از بازیکنانش خواست چند روزی صبر کنند، اما هر چه گذشت خبری از پرداخت مطالبات بازیکنان نشد.

به این موارد باید موضوع مهدی قایدی را اضافه کرد که به دلیل عدم اصلاح قراردادش به بهانه سرماخوردگی در تمرینات شرکت نمی‌کند. موضوع زمانی برای استقلال و فکری بدتر شده که پنجره نقل و انتقالات این تیم به دلیل عدم پرداخت مطالبات نیکولای بودوروف مدافع پیشین بلغارستانی بسته است. اگر چه باشگاه تلاش‌هایی برای جذب بازیکنان مد نظر فکری کرده است، اما اینکه با تامین کدام منابع مالی قرار است بازیکنی جذب شود، معلوم نیست.

باید دید فکری تا چه زمانی می‌تواند بازیکنانش را راضی نگه دارد که تمرین کنند و دست به اعتصاب نرنند تا بحرانی دیگر بر بحران‌های استقلال افزوده نشود.

انتهای پیام

ادامه مطلب

ورزش

گل‌محمدی: غم میناوند و انصاریان همیشه با ما خواهد بود/ وجود ترابی برای هر تیمی نعمت است

منتشر شده

در

گل محمدی

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، یحیی گل‌محمدی سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس ، درباره حضور خود و سایر اعضای تیم بر سر مزار مهرداد میناوند و علی انصاریان اظهار داشت: هنوز هم رفتن مهرداد و علی را باور نداریم. رفتن‌شان خیلی ناگهانی و ناباورانه رخ داد و واقعاً نمی‌دانم راجع به نبودشان چطور صحبت کنم. هر دو از دوستان خوب ما و پرسپولیسی متعصب بودند که مطمئنم جای خالی‌شان همیشه حس خواهد شد‌.

وی ادامه داد: غم از دست دادن این دو عزیز تا همیشه با ما خواهد بود. دیروز هم به همراه اعضای تیم به بهشت زهرا (س) رفتیم تا فاتحه‌ای بخوانیم و به روح مهرداد و علی ادای احترام کنیم. در دو بازی گذشته با غم از دست دادن آنها بازی کردیم و برد در این دو بازی و تقدیم این بردها به روح میناوند و انصاریان کمترین کاری بود که می‌توانستیم برای شادی روحشان بکنیم. باز هم به خانواده عزیزشان تسلیت می‌گویم و از خداوند برای‌شان آرزوی صبر دارم.

گل‌محمدی درباره شرایط تیم پرسپولیس هم گفت: خدا را شکر دو برد مهم در این دو هفته آخر به دست آوردیم و اکنون هم خودمان را برای بازی بعد با مس رفسنجان آماده می‌کنیم. هیچ دیداری در لیگ برتر آسان نیست و باید با تمرکز کافی و تمام قوا به میدان برویم و امتیازات این بازی خانگی را کسب کنیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره بازگشت مهدی ترابی به جمع سرخپوشان هم گفت: مهدی بازیکن با اخلاق، فنی و بی‌حاشیه‌ای است که وجودش برای هر تیمی نعمت است. بعد از اینکه شرایط دلخواهش در لیگ قطر فراهم نشد با من صحبت کرد و من هم گفتم از بازگشتش استقبال می‌کنم. خوشبختانه باشگاه هم مقدمات حضورش را فراهم کرد و اتفاق خوبی است که می‌تواند از نیم‌فصل دوم به تیم ما اضافه شود. امیدوارم با انگیزه‌ای که از او سراغ دارم بتواند برای تیم مثمرثمر واقع شود و در آینده به ما کمک کند.

وی در پایان درباره سایر فعالیت‌های پرسپولیس در نقل‌ و انتقالات زمستانی گفت: فعلاً فقط حضور ترابی قطعی شده است. در ادامه نقل‌ و انتقالات در صورت نیاز موارد لازم را با باشگاه مطرح می‌کنیم و بهترین تصمیم را برای پرسپولیس می‌گیریم.

ادامه مطلب

ورزش

ورمزیار: حرکت غفوری پسندیده نبود و نمی‌توان آن را توجیه کرد/ فکری آرامش را به استقلال و خودش برگرداند

منتشر شده

در

فوتبال

به گزارش خبرگزاری یزد به نقل از تسنیم، صادق ورمزیار، درباره پیروزی یک بر صفر استقلال مقابل نساجی مازندران اظهار داشت: نساجی برای نباختن آمده بود، کاملاً دفاع می‌کرد و چشم به ضدحملات داشت. استقلال هم در این مسابقه از ترکیب ایده‌آل خود استفاده کرد و در خطوط دفاعی و میانی توانست توپ‌های خوبی بگیرد. استقلال مالکیت بازی را در اختیار داشت و توپ را به خوبی به گردش درمی‌آورد. نساجی هم با دفاع بسته و سیستم 1-4-5 وارد زمین شد و رسیدن به محوطه جریمه این تیم بسیار سخت بود.

شوت از راه دور، تنها راهی بود که استقلال می‌توانست به نساجی گل بزند
وی با بیان اینکه استقلال کمی بدشانس بود که زودتر به گل نرسید، به تسنیم گفت: استقلال اگر زودتر گل می‌زد، تیم راحت‌تر و بهتر بازی می‌کرد. هر چه از زمان بازی سپری شد، استرس بیشتری بر تیم استقلال حاکم می‌شد. خوشبختانه این طلسم در دقیقه 86 شکسته شد. بدون شک تنها راهی که استقلال می‌توانست به گل برسد، شوت از راه دور بود. وقتی تیمی به دفاع می‌رود، شوت از راه دور به کمک حریف می‌آید و استقلال خیلی از این روش استفاده نمی‌کرد. فرشید اسماعیلی در دقایق آخر، ناجی استقلال شد و تیم را به شرایط بهتری رساند.

دفاع اتوبوسی، تیم‌های بالای جدولی را عصبانی می‌کند
مربی پیشین استقلال در مورد اینکه به نظر می‌رسید شاگردان فکری در مواجهه با تیم پانزدهم جدول کار راحت‌تری داشته باشند، بیان کرد: می‌دانستم استقلال بازی خیلی سختی دارد، چون تیمی که در نیمه دوم و پایین جدول حضور دارد، قطعاً برای یک امتیاز وارد زمین می‌شود و همین موضوع،‌ کار را برای استقلال سخت می‌کند. دفاع اتوبوسی، تیم‌های بالای جدولی را عصبانی می‌کند و این خشم باعث می‌شود بازیکنان نتوانند از فرصت‌های خود استفاده کنند.

حرکت غفوری پسندیده نبود و نمی‌توان آن را توجیه کرد
ورمزیار در واکنش به اعتراض شدید وریا غفوری به داور مسابقه و اینکه پس از تعویض حاضر نشد به سمت نیمکت استقلال برود، خاطرنشان کرد: شاید غفوری شرایط روانی خوبی نداشت،‌ اما به هیچ وجه نمی‌توان حرکت او را توجیه کرد. اقدام او پسندیده نبود. وقتی یک بازیکن بازوبند کاپیتانی را می‌بندد، الگوی سایر بازیکنان است. بزرگ تیم باید به سایر بازیکنان آرامش بدهد و این برخورد اصلاً در شأن کاپیتان استقلال نبود.

بازیکن در شرایطی می‌تواند چیپ بزند که تیمش 2 یا 3 گل جلو باشد
وی در مورد پنالتی چیپ مهدی قایدی که در دقایق پایانی از دست رفت، تصریح کرد: لازم است استقلال با گل‌های بیشتری پیروز شود و این موضوع، تیم را در شرایط روانی بهتری قرار می‌دهد. ما با نتیجه یک بر صفر جلو بودیم و ممکن بود استقلال، صدر جدول را به خاطر این پنالتی از دست بدهد. بازیکن در شرایطی می‌تواند پنالتی را به صورت چیپ بزند که با دو یا سه گل از حریفش جلو باشد و این حرکت، تجربه‌ای برای قایدی خواهد بود تا در ریسک بالا، تصمیم بهتری برای پنالتی‌های خود بگیرد.

فکری کمتر مصاحبه کند و آرامش را به استقلال بازگرداند
پیشکسوت باشگاه استقلال درباره درگیری لفظی محمود فکری با سرپرست نساجی و اینکه به نظر می‌رسد تمرکز سرمربی آبی‌پوشان روی مسائل فنی نیست، اظهار داشت: من اتفاقات قبل از مسابقه را ندیدم، اما به‌عنوان یک پیشکسوت از فکری خواهش می‌کنم در چند هفته پیش رو، کمتر مصاحبه کند و کمتر در دسترس خبرنگاران باشد تا آرامش را به استقلال و خودش بازگرداند. همه تیم‌ها به دنبال استقلال هستند و تیم ما باید از سایر تیم‌ها فرار کند. به‌عنوان کسی که وضعیت را بدون استرس از بیرون نگاه می‌کند، از فکری می‌خواهم از دسترس خبرنگاران خارج شود و آرامش را به استقلال بازگرداند تا با سایر تیم‌ها در صدر جدول فاصله بگیریم.

همه چیز برای قهرمانی در اختیار استقلال است
ورمزیار راجع به صدرنشینی استقلال در لیگ بیستم و مسیر این تیم برای قهرمانی این مسابقات تصریح کرد: استقلال قطعاً می‌تواند جایگاه خود را در صدر جدول حفظ کند و همه چیز در اختیار تیم است. زمانی وجود دارد که برای قهرمانی، شرایط باید به نفع یک تیم پیش برود، اما الان همه چیز دست استقلال است و تیم باید با آرامش و انگیزه بالا بتواند صدر جدول را نگه دارد. هر بازیکن تعویضی که مقابل نساجی به زمین آمد، از بازیکنی که از زمین خارج می‌شد چیزی کم نداشت و بسیاری از بازیکنان باکیفیت هم روی نیمکت نشسته بودند.

ادامه مطلب

ورزش

پیکر علی انصاریان به خاک سپرده شد

منتشر شده

در

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، مراسم تشییع پیکر مرحوم علی انصاریان پیشکسوت فوتبال ایران صبح امروز (پنجشنبه) با حضور تعدادی از هنرمندان و اهالی فوتبال در بهشت زهرای (س) تهران برگزار شد.

حجت الاسلام حسین انصاریان عموی علی انصاریان بر پیکر وی نماز خواند و در ادامه پس از تشییع، پیکر علی انصاریان در قطعه 222 کنار مزار پدرش به خاک سپرده شد.

علی انصاریان، بازیکن سابق تیم‌های پرسپولیس، استقلال و تیم ملی فوتبال کشورمان که به دلیل ابتلا به ویروس کرونا مدتی در بیمارستان فرهیختگان بستری بود، دیروز (چهارشنبه) در سن 43 سالگی (1356 تا 1399) درگذشت.

مهرداد میناوند نیز روز چهارشنبه، 8 بهمن ماه به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده بود.

انصاریان سابقه بازی در تیم‌های پرسپولیس، استقلال، بانک ملی تهران، فجر سپاه تهران، فجرسپاسی شیراز، سایپا، استیل آذین، استقلال اهواز، گسترش فولاد تبریز، شهرداری تبریز و شاهین بوشهر را در کارنامه داشت. او همچنین 6 بازی ملی انجام داد و پس از پایان فوتبال حرفه‌ای وارد عرصه بازیگری شد.

ادامه مطلب

ورزش

رجبی: تغییر دروازه‌بان استقلال اشتباه بود/ روند رو به رشدی در تیم دیده نمی‌شود

منتشر شده

در

استقلال

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، رضا رجبی درباره تساوی یک – یک تیم فوتبال استقلال مقابل نفت مسجدسلیمان اظهار داشت: رشید مظاهری در هفته‌های اخیر برای استقلال عالی کار کرده بود و مشخص نیست چرا در این بازی روی نیمکت حضور داشت. رشید در این فصل ستاره استقلال و یک گلر شش‌‌ دانگ برای تیم بود. سید حسین حسینی را به هیچ وجه مقصر نمی‌دانم اما وقتی بازیکنی بیش از 10 هفته بازی نکرده، با این فشار روحی و روانی چرا باید در ترکیب تغییر ایجاد شود؟

وی با بیان اینکه «تعویض حسینی با مظاهری یک تصمیم اشتباه بود» گفت: استقلال خارج از خانه و مقابل تیمی بازی کرده که به مدعیان لیگ امتیاز نداده است. در این شرایط این تعویض به جز خراب کردن حسینی چیزی نداشت. در این بازی ارنج استقلال خیلی خوب نبود و اگر نفت مسجدسلیمان باهوش‌تر بود می‌توانست پیروز شد.

پیشکسوت استقلال با اشاره به اینکه «استقلال در نیمه دوم شرایط بهتری پیدا کرد» یادآور شد: گل استقلال روی پاس خوب بابک مرادی و کار هوشمندانه و انفرادی وریا غفوری به ثمر رسید. این موضوع یک بار برعکس اتفاق افتاد و وریا سانتر کرد و مرادی می‌توانست دروازه حریف را باز کند. در این میان باید سؤال کرد پس نقش مهاجمان چیست؟

رجبی گفت: در استقلال روند رو به رشدی دیده نمی‌شود و از روز اول که با مس رفسنجان بازی کردیم تا الان تغییرات مفید تاکتیکی در تیم ندیده‌ام. استقلال باید در هر بازی به سختی نتیجه بگیرد و این شرایط خوب نیست.

ادامه مطلب

ورزش

علی‌نژاد: کیومرث هاشمی مشکلی برای حضور در انتخابات فوتبال ندارد/ تغییر دبیر و خزانه‌دار فدراسیون‌ها باید با تأیید رئیس مجمع باشد

منتشر شده

در

مهدی علی نژاد

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، مهدی علی‌نژاد در جمع خبرنگاران درباره فدراسیون‌هایی که با سرپرست اداره می‌شوند، اظهار داشت: با توجه به اینکه روز گذشته انتخابات فدراسیون نجات غریق و غواصی را برگزار کردیم، در حال حاضر تنها چهار فدراسیون با سرپرست اداره می‌شوند که دو فدراسیون به تازگی سرپرست‌شان انتخاب شده است، یعنی فدراسیون‌های دوچرخه‌سواری و ورزش‌های زورخانه‌ای و دو فدراسیون دیگر یعنی فدراسیون‌های شطرنج و اتومبیلرانی نیز با سرپرست اداره می‌شوند.

وی افزود: فدراسیون‌های دوچرخه‌سواری و زورخانه‌ای ثبت‌نام‌شان هنوز انجام نشده و طبیعی است که انتخابات آنها قبل از پایان سال انجام نمی‌شود. برای فدراسیون شطرنج ثبت‌نام مجدد انجام خواهد شد، چرا که طبق آیین‌نامه بیش از شش ماه از زمان ثبت‌نام گذشته است و برای اتومبیلرانی نیز منتظر نتیجه تأیید صلاحیت و تعیین تکلیف کاندیداها هستیم. امیدوارم این کار قبل از شش ماه انجام شود تا بتوانیم انتخابات را برگزار کنیم. اگر تعیین تکلیف شود امکان دارد قبل از پایان سال انتخابات برگزار شود، اما اگر این کار صورت نگیرد، بیشتر از شش ماه از ثبت‌نام می‌گذرد و مجبوریم ثبت‌نام مجدد انجام دهیم. لذا تنها انتخاباتی که ممکن است به شرط تعیین تکلیف صلاحیت‌ها قبل از عید برگزار شود، اتومبیلرانی و موتورسواری است.

«امسال همه مجامع عادی را نیز برگزار کردیم.»، ‏وی با بیان این جمله در پاسخ به این سؤال که ثبت‌نام کاندیداهای ریاست فدراسیون شطرنج چه زمانی انجام خواهد شد، گفت: ثبت‌نام مجدد فدراسیون شطرنج را به‌زودی آغاز خواهیم کرد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش در مورد زمان ثبت‌نام فدراسیون‌های دوچرخه‌سواری و زورخانه‌ای نیز گفت: زمان ثبت‌نام آنها هنوز مشخص نیست.

تا تیر ماه اتمام ریاست هیچ فدراسیونی را نداریم
وی در پاسخ به این سؤال که آیا فدراسیونی هست که دوره ریاست آن تا پایان سال به اتمام برسد و تا قبل از عید سرپرست جدیدی برای فدراسیونی معرفی می‌شود، یادآور شد: تا پایان سال دوره ریاست هیچ فدراسیونی به پایان نمی‌رسد و تا تیر ماه نیز دوره ریاست فدراسیونی پایان نخواهد یافت یعنی تا تیر ماه سال بعد نقل و انتقالی نخواهیم داشت.

علی‌نژاد درباره اینکه آیا ممکن است برای تعیین سرپرست در فدراسیونی که تا قبل از المپیک دوره‌اش به پایان رسیده است، صبر شود، گفت: منطقی این است که فدراسیونی که درگیر المپیک است انتخاباتی دو تا سه هفته قبل از المپیک در آن برگزار نشود یا حتی سرپرست هم معرفی شود، منطقی نیست اما اگر فدراسیونی المپیکی نباشد اقدام خواهیم کرد.

رأی CAS نه سفید است و نه سیاه، بلکه خاکستری است
وی پیش‌بینی‌اش از رأی دادگاه بین‌المللی حکمیت ورزش در رشته جودو را اینطور بیان کرد: ما نمی‌توانیم دادگاه را پیش‌بینی کنیم و چند هفته دیگر صبر می‌کنیم تا نتیجه را ببینیم.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش در پاسخ به این پرسش که آیا در صورتی که رأی CAS به ضرر ایران باشد، برنامه‌هایی پیش‌بینی شده است، گفت: اجازه دهید رأی بیاید و براساس آن تصمیم‌گیری کنیم، چون احتمالاً یک رأی صفر تا صدی را شاهد نخواهیم بود. من پیش‌بینی می‌کنم که رأی سفید یا سیاه را نمی‌بینیم و یک رأی خاکستری را شاهد خواهیم بود. بنابراین متناسب با اینکه خاکستری به سمت سیاهی یا سفیدی است، تصمیم‌گیری می‌کنیم. باید ببینیم طیف رنگ به چه سمتی است.

پذیرش استعفا یا بر کناری اعضای هیئت رئیسه باید با تأیید رئیس مجمع باشد
وی در مورد تغییرات دبیر و خزانه‌دار در فدراسیون‌ها و اینکه این تغییرات باید با موافقت و هماهنگی چه کسانی باشد، تصریح کرد: طبق اساسنامه پذیرش استعفا یا برکناری اعضای هیئت رئیسه شامل نایب رئیس، خزانه‌دار، دبیر و کارشناس خبره باید به تأیید رئیس مجمع برسد، بنابراین هم استعفای فرد و هم اینکه اگر رئیس فدراسیون بخواهد فردی را برکنار کند، باید به تأیید رئیس مجمع برسد. رئیس مجامع وزیر ورزش است که مسئولیت آن را به بنده تفویض کردند، لذا در برکناری یا قبول استعفا باید تأیید ما را بگیرند. در انتصاب سرپرست این نیاز وجود ندارد، اما در قدم اول باید تأییدیه ما درباره پذیرش استعفا، طبق اساسنامه وجود داشته باشد.

علی‌نژاد راجع به اینکه فدراسیون جودو در مورد خزانه‌دارش چنین تأییدیه‌ای را نگرفته است، تصریح کرد: وارد مصادیق نمی‌شویم، اما اگر فدراسیونی چنین کاری را نکرده باشد، تغییر و تحولش مورد تأیید ما نیست.

هاشمی مشکلی برای حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال ندارد
وی درباره اینکه آیا کیومرث هاشمی می‌تواند در انتخابات فدراسیون فوتبال شرکت کند، گفت: وی برای حضور در انتخابات مشکلی ندارد. بحثی وجود داشت که وی مشاور وزیر است لذا امکان کاندیداتوری نداشته و باید قبل از آن استعفا می‌کرده است که من بررسی کردم. وی به خاطر حضور در انتخابات مجلس براساس قانون باید شش ماه قبل استعفا می‌کرده که این کار را در خرداد 98 انجام داده است. هاشمی از آن روز کارشناس امور ایثارگران در وزارت ورزش بوده است، لذا کاندیداتوری وی منع قانونی ندارد.

وی در مورد اینکه شنیده می‌شود کیومرث هاشمی قصد کناره‌گیری از انتخابات فوتبال را دارد، اظهار داشت: من چنین چیزی را نشنیده‌ام و به من هم کسی چیزی نگفته است. من فکر می‌کنم  وی با انگیزه در حال کار کردن است.

عمده ایرادات اساسنامه فدراسیون‌ها برطرف شد
وی راجع به اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی نیز تصریح کرد: ما در کمیسیون اجتماعی دولت ایراداتی را که شورای نگهبان گرفته بود، با حضور نماینده شورا بررسی کردیم و عمده ایرادات برطرف شد. نظر شورای نگهبان در اساسنامه لحاظ شد و از کمیسیون اجتماعی به معاونت دولت رفت. این معاونت نیز به زودی آن را مجدداً به شورای نگهبان ارسال می‌کند.

ادامه مطلب

ورزش

مهدوی: رسول‌پناه و گل‌محمدی سکوت کنند/ فقط ما هستیم که می‌خواهیم قانون را دور بزنیم

منتشر شده

در

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، محمدرضا مهدوی  درباره شکست 2 بر یک تیم پرسپولیس مقابل آلومینیوم اراک اظهار داشت: پرسپولیس با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کند که کمتر باشگاه و مربی می‌تواند با این آنها کنار بیاید. این تیم نفرات اصلی خود را از دست داده ولی با همین بضاعت به فینال آسیا رسیده است. در بازی با آلومینیوم وقتی گل‌محمدی، کنعانی‌زادگان و حسینی را از دست داد، از یک دفاع راست (مهدی شیری) در پست این دو بازیکن استفاده کرد و تیم از همین ناحیه دو گل دریافت کرد، اما این دلیل نمی‌‌شود پرسپولیس از شرایط ایده‌آل خود خارج شود. دست و بال کادرفنی پرسپولیس بسته است و نفرات ذخیره نتوانستند کمک کنند و مطمئناً گل‌محمدی برای نیم‌فصل تدابیری خواهد داشت تا تیم تقویت شود.

وی در مورد انتقاداتی که نسبت به استفاده از مهدی شیری در قلب دفاع مطرح می‌شود، گفت: مطمئن باشید هیچ‌کس بهتر از یحیی نمی‌تواند تیم را ارنج کند. شک نکنید او مهدی شیری را فقط به خاطر سرعت حامد پاکدل و امید سینگ در قلب خط دفاع گذاشته بود. گل‌محمدی بی‌گدار به آب نمی‌زند. شیری سرعت بیشتری نسبت به سایر بازیکنان دارد، اما در ضربات ایستگاهی باید احسان حسینی کمک بیشتری می‌کرد که این اتفاق نیفتاد. این بازیکن جوان است و در آینده بهتر خواهد شد.

بازیکن پیشین تیم فوتبال پرسپولیس در مورد رفتن مهدی رسول‌پناه از هیئت مدیره پرسپولیس و حاشیه‌های اخیر تصریح کرد: من در مورد یک شخص صحبت نمی‌کنم. چند سالی است استقلال و پرسپولیس از مدیریت لطمه می‌خورند و اتفاقاتی که برای این دو باشگاه افتاده در شأن آنها نیست. از رسول‌پناه به‌عنوان یک فرد تحصیل‌‌ کرده و بزرگ بعید بود که آن جملات را در خیابان به زبان بیاورد. در اولین برخورد با او شیفته اخلاقش شدیم ولی متأسفانه روی یک اشتباه حرف‌هایی زد که اصلاً در شأن او نبود.

مهدوی در مورد بیانیه اخیر رسول‌پناه گفت: در یک خانواده مطمئناً مشکلاتی پیش می‌آید، اما درباره اینکه صحبت‌های درون خانواده را بیرون ببریم، نمی‌دانم چه بگویم. مگر ما در پرسپولیس و استقلال مشکل نداشتیم؟ این مشکلات باید در خانواده حل شود. اینکه رسول‌پناه به خودش اجازه می‌دهد مسائل خانوادگی را پخش یا گل‌محمدی را عصبانی کند اصلاً درست نیست. من تاکنون گل‌محمدی را اینقدر عصبانی ندیده بودم و یکی از دلایل اصلی این اتفاق هم رسول‌پناه است. بهتر است طرفین سکوت کنند. هر دو نفر (رسول‌پناه و گل‌محمدی) بالای 50 سال و روی هم بیش از یک قرن سن دارند و این بحث‌ها زشت است. مسائل خانوادگی ما به خودمان ربط دارد.

وی در رابطه با بدهی‌های باشگاه پرسپولیس به بودیمیر و والنسیا (دستیار کالدرون) و احتمال بسته شدن دوباره پنجره نقل و انتقالاتی این تیم یادآور شد: باید رایزنی کنیم. همه چیز با رایزنی درست می‌شود. باشگاه از AFC طلبکار است و باید صحبت کنیم تا فرصت بگیریم و بدهی‌ها از این منبع پرداخت شود.

بازیکن پیشین پرسپولیس در واکنش به این موضوع که وکیل بودیمیر گفته به هیچ وجه به باشگاه پرسپولیس فرصت دوباره نمی‌دهد، گفت: یکسری واقعیت‌ها است که نمی‌شود کتمان کرد. اگر مهدوی، باقری و مهدوی‌کیا برای پرسپولیس رایگان بازی می‌کردند، عاشق این تیم بودند. بازیکنی که از آنطرف دنیا آمده که عاشق پرسپولیس نیست. بازیکن خارجی پولش را می‌خواهد. مگر ما در اروپا بازی نکردیم؟ حساب ما خارج از کشور یک دلار این طرف و آن طرف نمی‌شد. اجاره خانه، پول ماشین و دستمزدمان به موقع پرداخت می‌شد. همه جای دنیا اصولی کار می‌کنند و فقط ما هستیم که می‌خواهیم قانون را دور بزنیم! بازیکن خارجی به ایران آمده تا پول بگیرد، اینکه شما می‌گویید گول خوردم دیگر مشکل شماست.

مهدوی در پایان گفت: بازیکن خارجی را می‌توانستیم با 30 هزار دلار رضایتش را بگیریم، اما رفته و شکایت کرده 400 هزار دلار می‌گیرد. مگر ویلموتس چه می‌خواست؟ او هم پولش را می‌خواست. کمک مربی ویلموتس در تیم شارلوا مربی ما بود و به ما می‌گفت ما نوکر تیم ملی ایران هم هستیم ولی برای پول به ایران آمدیم و حقوق‌مان را می‌خواهیم. خارجی‌ها حرفه‌ای هستند، محمدرضا مهدوی نیستند که بگوییم رفیق هستیم و 100 میلیون کم کن! طرفِ قرارداد، خارجی است و با شکایت تمام پول خودش و وکیلش را هم می‌گیرد.

ادامه مطلب

ورزش

ذوالفقارنسب: مشکل اصلی فوتبال، نبود مدیران شایسته است/ امیدوارم انتخابات صحیح و منطقی برگزار شود

منتشر شده

در

فوتبال

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، بیژن ذولفقارنسب درباره انتخابات فدراسیون فوتبال که روز 10 اسفند برگزار می‌شود، اظهار داشت: از پنج نامزد ریاست فدراسیون، دو یا سه نفر قابلیت حضور در رقابت را دارند. تعدادی از افراد واجد شرایط در خیلی از زمینه‌ها، به سلامت برگزاری انتخابات خوش‌بین نبودند و تمایلی به حضور در انتخابات نشان ندادند. در ادوار گذشته خیلی راحت برخی افراد را به ریاست فدراسیون فرستادند و امیدوارم این موضوع برای این انتخابات تکرار نشود.

وی با اشاره به قانون منع به کارگیری بازنشستگان عنوان کرد: مدیران فدراسیون فوتبال معتقدند این فدراسیون، نهاد دولتی نیست و نباید این قانون در فدراسیون اجرا شود. اینها مسائلی است که باعث ایجاد بدبینی می‌شود. خیلی خوشحالم برخی جوانان نامزد شده‌اند و شایستگی لازم را هم دارند. این حق خانواده ورزش است و ورزشکاران باید امتیازات لازم را داشته باشند. نامزدها باید توان مدیریتی و برنامه داشته باشند.

پیشکسوت فوتبال ایران با اشاره به وضعیت تیم‌های ملی تصریح کرد: تیم ملی شرایط بحرانی دارد و چندین دوره است که تیم‌های پایه ما در آسیا به مقامی نرسیده‌اند. اینها به‌خاطر مشکلات داخل فدراسیون فوتبال است. مدیران باشگاهی ما ضعیف و اکثراً دولتی هستند و آنچنان تبحری در کار ندارند. عمده‌ترین مشکل فوتبال کشور که به انتخابات مرتبط باشد را عدم مدیریت لازم نزد افراد نامزد می‌دانم. ضعف و مشکل اصلی در فوتبال کشور، نداشتن مدیران شایسته و لایق است که فوتبال را خوب ‌و در سطح بین‌المللی اداره کنند.

ذوالفقارنسب در مورد شانس نامزدهای ریاست فدراسیون فوتبال و نیز این موضوع که گفته می‌شود مسئولان فعلی فدراسیون اقداماتی برای هدایت انتخابات به سمت برخی نامزدها انجام داده‌اند، خاطرنشان کرد: امیدوارم فضا در روز انتخابات به گونه‌ای باشد که هر عضو مجمع، با اختیار خودش به فرد مناسب رأی بدهد. امیدوارم انتخابات صحیح و منطقی برگزار شود. مدیران فعلی فدراسیون فوتبال شانس زیادی برای گرفتن آرا دارند.

وی درخصوص اینکه گفته می‌شود فوتبالی‌ها باید سکان مدیریت فدراسیون فوتبال را در دست بگیرند، گفت: در هیچ جای دنیا چنین اجباری وجود ندارد. در گذشته میشل پلاتینی در یوفا فعالیت می‌کرد که بازیکن بزرگی بود، اما به فساد مالی متهم و از فعالیت‌های فوتبالی محروم شد. نباید به این صورت قضاوت کرد. بین نامزدهای فدراسیون افرادی هستند که سابقه مدیریت ورزشی داشته باشند.

«افرادی چون علی کریمی بسیار باهوش هستند و معادلات بین‌المللی را می‌دانند.» پیشکسوت فوتبال کشورمان ضمن بیان این جمله اظهار داشت: اگر آنها رأی بیاورند، می‌توانند مدیران لایقی کنار خودشان بیاورند و در فدراسیون از آنها کمک بگیرند. این مدیران باید حتماً برنامه و روابط اقتصادی قوی داشته باشند. اگر کارهای فدراسیون روی مدار سلامت پیش برود، شانس جوانان بالا خواهد بود.

ادامه مطلب

ورزش

کریمی در سودای بازگشت به جمع مدعیان ۹۷ کیلوگرم

منتشر شده

در

علیرضا کریمی با بهبود وضعیت جسمانی‌اش، اکنون وزن بدنش نیز بیشتر شده و شرایط بهتری برای رقابت در وزن ۹۷ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد دارد.

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل تسنیم، سال گذشته در حین برگزاری مسابقات کشتی باشگاه‌های جهان، علیرضا کریمی از ناحیه رباط زانو دچار پارگی شد، اما به دلیل اینکه اگر جراحی می‌کرد به طور حتم حضور در المپیک را از دست می‌داد، روش‌های جایگزین جراحی برایش تجویز شد که البته مشخص نبود با این وضعیت توان کشتی گرفتن در المپیک را خواهد داشت یا نه.

بعد از آنکه بازی‌های المپیک به دلیل کرونا یک سال به تعویق افتاد، او اواخر فروردین ماه سال جاری زانویش را زیر نظر دکتر کیهانی جراحی کرد. درحالیکه او بعد از 6 ماه قادر به شروع تمرینات کشتی بود، در آخرین تمریناتی که در اردوی تیم ملی انجام داد آنقدر آماده بود که تصمیم داشت در انتخابی روز 15 آبان ماه تیم ملی نیز کشتی بگیرد.

با توجه به ابهاماتی که درخصوص برگزاری مسابقات جهانی 2020 صربستان وجود داشت، دکتر معالج علیرضا کریمی نیز تاکید کرد او نباید برای کشتی گرفتن و بازگشت به تشک عجله کند.

در دور جدید تمرینات تیم ملی کشتی آزاد که برای حضور در مسابقات گزینشی المپیک این روزها در خانه کشتی در حال برگزاری است، کریمی تمرینات خوبی را پشت سر می‌گذارد و وزن بدنش نیز افزایش داشته و به 94 کیلوگرم رسیده است. این نشان می دهد که او رفته رفته برای رقابت در وزن 97 کیلوگرم آماده می‌شود.

وزن 97 کیلوگرم، وزن پرمدعی و شلوغی در کشتی آزاد ایران است. علی شعبانی ملی‌پوش سال گذشته در نورسلطان و نفر اول مسابقه انتخابی امسال، محمدحسین محمدیان نایب قهرمان جهان، محمدجواد ابراهیمی که او نیز چندی پیش پایش را به جراحی سپرد، مجتبی گلیج و… به همراه علیرضا کریمی از مدعیان جدی این وزن هستند. تیم ملی در نورسلطان نتوانست سهمیه 97 کیلوگرم را بگیرد و ابتدا باید 97 کیلویی‌ها جواز حضور در المپیک توکیو را بگیرند.

ادامه مطلب

ورزش

مسی: دوست دارم به بهترین شکل ممکن از بارسلونا جدا شوم

منتشر شده

در

مسی

فوق‌ستاره آرژانتینی تیم فوتبال بارسلونا ضمن تمجید از رقیب قدیمی خود، تأکید کرد در صورت جدایی از بارسا ترجیح می‌دهد این اتفاق به بهترین شکل ممکن رخ دهد.

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، لیونل مسی در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «لاسکستا» اسپانیا، در تمجید از رقیب دیرینه خود و فوق‌ستاره پرتغالی تیم فوتبال یوونتوس گفت: ورزشکاران قابل تحسین بسیاری وجود دارند از جمله رافائل نادال، راجرر فدرر و لبران جیمز. در تمامی رشته‌های ورزشی همیشه کسانی هستند که جایگاه برجسته‌ای دارند و بابت کارهایی که کرده‌اند، مورد تحسین هستند. کریستیانو رونالدو هم جایگاه برجسته‌ای در فوتبال دارد. فوتبالیست‌های زیادی هستند که همیشه بهترین بازی‌های‌شان را انجام می‌دهند و جایگاه برجسته‌ای دارند.

وی در ادامه ضمن یادآوری انجام اولین بازی حرفه‌ای‌اش با پیراهن بارسلونا اظهار داشت: زمانی که کارم را به‌عنوان یک فوتبالیست حرفه‌ای آغاز کردم، موفق شدم تعصباتم به‌عنوان یک هوادار فوتبال را گوشه‌ای بگذارم. کسانی که مرا از کاناپه بلند می‌کنند، فرزندانم هستند. آنها امروز بیشترین انگیزه را در من برای حرکت رو به جلو ایجاد می‌کنند.

فوق‌ستاره آرژانتینی تیم فوتبال بارسا که در تابستان اخیر به دنبال جدایی از این تیم بود و همچنان شایعه پیوستن وی به یکی از دو تیم پاری‌سن‌ژرمن و منچسترسیتی وجود دارد، درباره آینده حرفه‌ای خود نیز اظهار داشت: برای تمامی اتفاقاتی که افتاد، متأسفم. همیشه گفته‌ام که بارسلونا زندگی من است. من از 13 سالگی در این باشگاه هستم. من بیشتر از اینکه در آرژانتین باشم، در شهر بارسلونا زندگی‌ کرده‌ام و همه چیز را در اینجا یاد گرفته‌ام. این باشگاه بارسلونا بود که من را به‌عنوان یک بازیکن تعلیم داد.

وی افزود: خُب، حقیقت این است که حالا حالم خوب است. این درست است که در تابستان روزهای خیلی بدی را سپری می‌کردم و دلیلش نحوه به پایان بردن فصل گذشته بود. سپس اتفاقاتی در تابستان افتاد، ارسال فکس به باشگاه و … . حقیقت این است که در ابتدا من این موضوع را کمی کِش دادم، اما امروز حس خوبی دارم و می‌خواهم به طور جدی برای هر چیزی که پیش رو داریم، بجنگم و از این بابت هیجان‌زده هستم. می‌دانم که باشگاه در سطح باشگاهی دوره سختی را سپری می‌کند و همه چیز پیرامون بارسلونا دشوار است، اما مشتاقانه به دنبال رویارویی با چالش‌های پیش رو هستم.

برنده شش توپ طلا با اشاره به ابراز نارضایتی از نوع مدیریت خوسپ ماریا بارتومئو رئیس پیشین باشگاه بارسلونا در ماجرای تلاش وی برای جدایی از بارسلونا در تابستان اخیر خاطرنشان کرد: احساس می‌کردم زمان مناسبی برای تغییر است، می‌خواستم بارسا را ترک کنم و می‌خواستم بهترین بازی‌هایم را انجام بدهم. سپس همه آن مشکلات کنار هم قرار گرفت. رئیس وقت باشگاه (بارتومئو) نمی‌خواست بگذارد من از بارسلونا بروم، برای همین شروع به سر هم کردن چیزهایی کرد تا من را بد جلوه دهد و من را شخصیت بد فیلم نشان دهد، اما من همچنان آرامشم را حفظ کردم، چون کاری که می‌خواستم انجام دهم برگرفته از حسم بودم و باید در آن مقطع انجامش می‌دادم.

مسی 33 ساله همچنین درباره اینکه آیا فصل بعد هم پیراهن بارسا را به تن خواهد کرد یا خیر، اظهار داشت: تا پایان فصل نمی‌توانم چیزی بگویم، برای همین تا پایان فصل منتظر خواهم ماند. مهمترین چیز فکر کردن به تیم، به پایان بردن فصل، تلاش برای کسب جام‌ها و عدم پرت شدن حواس‌مان به چیزهای دیگر است. نمی‌دانم در پایان فصل چه اتفاقی خواهد افتاد، من روی کاری که باید بکنیم تمرکز دارم، روی چیزی که می‌توانیم در این شش ماه باقیمانده از فصل انجام دهیم.

بهترین گلزن تاریخ باشگاه بارسلونا ادامه داد: به این فکر نمی‌کنم که فصل چطور به پایان خواهد رسید و درست نخواهد بود که امروز به شما بگویم در پایان فصل قصد انجام چه کاری را دارم، چون واقعاً نمی‌دانم چه خواهد شد. نمی‌دانم که قرار است بارسلونا را ترک کنم یا خیر، اما اگر قرار بر جدایی‌ام باشد، دوست دارم به بهترین شکل ممکن این کار انجام شود. به طور فرضی که همیشه صحبت می‌کنیم، در صورت جدایی‌ام از بارسا، دوست دارم روزی به اینجا برگردم. دوست دارم به شهر بارسلونا بازگردم، در این باشگاه کار کنم و به این تیم کمک کنم. بارسلونا بسیار بزرگتر از هر بازیکنی است، حتی بزرگتر از من. امیدوارم که رئیس آینده باشگاه کارهای خوبی انجام دهد تا به ما کمک کند که دوباره عناوین مهمی را به دست بیاوریم.

وی همچنین درباره احتمال حضورش در لیگ فوتبال حرفه‌ای آمریکا (MLS) نیز اظهار داشت: همیشه گفته‌ام که دوست دارم از تجربه زندگی در ایالات متحده، حضور در لیگ MLS و آن زندگی موجود در آنجا لذت ببرم، اما نمی‌دانم که آیا این اتفاق خواهد افتاد یا خیر!

مسی با اشاره به اینکه علاقه‌ای برای پیوستن به تیم‌های مادریدی ندارد، در پاسخ به این پرسش که «آیا این احتمال وجود دارد که در آینده به رئال مادرید ملحق شوید؟»، تأکید کرد: خیر، غیرممکن است.

لئو که گفته می‌شود در صورت جدایی از بارسلونا، محتمل‌ترین مقصدش منچسترسیتی خواهد بود، تأیید کرد که هنوز به طور مرتب با پپ گواردیولا سرمربی پیشین بارسا و سرمربی کنونی من‌سیتی در ارتباط است.

ادامه مطلب

ورزش

استقلال نباید اشتباه پرسپولیس را تکرار کند

منتشر شده

در

استقلال

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال معتقد است که آبی‌پوشان در ۷ هفته گذشته تغییرات زیادی در ترکیب‌شان داشته‌اند و محمود فکری باید هر چه زودتر نفرات اصلی تیمش را بشناسد.

 به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، صادق ورمزیار در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی در خصوص شرایط استقلال پس از انجام 7 مسابقه در فصل جدید لیگ برتر اظهار داشت: استقلال در 7 هفته گذشته با نوسان بازی کرده است. فکر می‌کنم محمود فکری باید زودتر نفرات اصلی تیم خودش را بشناسد. در این مدت تقریبا در همه بازی‌ها با ترکیب متفاوتی بازی کرده‌اند و استقلال هنوز به ترکیب ثابت نرسیدند و اگر کادر فنی هرچه زودتر به یک ترکیب مشخص نرسند، قطعا در آینده به مشکلات بیشتری برمی‌خورند.

وی ادامه داد: عدم هماهنگی بین بازیکنان و تغییرات زیاد ترکیب در بازی‌ها ممکن است یک مقدار به دلیل مصدومیت‌ بازیکنان هم باشد اما باز هم جابجایی‌ها خیلی زیاد است. بعد از اضافه شدن بازیکنان جدید هم جابجایی بازیکنان خیلی زیاد شده و مصدومیت بازیکنان هم مزید برعلت شده است. فکری و دستیارانش باید به دنبال راه‌حلی برای این موضوع باشند. از سوی دیگر مصدومیت بازیکنان هم در این چند هفته خیلی زیاد بوده و دلیل این اتفاق را نمی‌دانم.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال افزود: فکری چون خودش بالای سر تیم است، باید تمام مسائل پیرامون استقلال را آنالیز کند و دلیل مصدومیت‌های زیاد تیمش را بفهمد. به هر حال آن چیزی که از بازی‌های هفته‌های گذشته استقلال مشخص است که تغییر بازیکن در ترکیب استقلال خیلی زیاد است و به نظر من باید خیلی کمتر از اینها جابه‌جایی بازیکن داشته باشیم.

ورمزیار در خصوص این موضوع که کادرفنی استقلال خواهان برگزاری دربی بعد از انجام بازی‌های معوقه پرسپولیس بودند، تصریح کرد: به نظر من استقلال نباید اشتباه پرسپولیس را تکرار کند و صبر کند تا بازی‌های معوقه پرسپولیس برگزار شود و بعد از آن دربی را انجام دهد. پرسپولیس اگر بازی‌های لیگ را انجام می‌داد در فینال لیگ قهرمانان آسیا با شرایط بهتری بازی می‌کرد. تعویق دربی از این جهت که ممکن است مصدومان استقلال به دربی برسند، خوب است اما از جهتی دیگر شاگردان فکری را از شرایط مسابقه خارج می‌کند و برای استقلال مشکل‌ساز می‌شود.

وی در خصوص انتخاب احمد مددی به عنوان مدیرعامل استقلال گفت: به هر حال در این چند سال جابجایی مدیریتی در استقلال زیاد بوده است، در صورتی که در بخش مدیریت تصمیمات کلان باشگاه گرفته می‌شود ما شاهد تغییرات زیادی هستیم.  ما در هیئت مدیره باشگاه نیاز نداریم که آدم فنی حضور داشته باشد، دلیل انتخاب برخی افراد برای هیئت مدیره این است که بتوانند از رانت‌ها و روابط‌شان برای باشگاه استفاده کنند و اگر این افراد بتوانند کمک کنند، ایرادی ندارد. باید کسانی را برای هیئت مدیره انتخاب کنیم که اهداف باشگاه را رو به جلو ببریم، در واقع حضور بی‌ثمر اعضای هیئت مدیره استقلال را عقب خواهد انداخت.

ادامه مطلب

ورزش

نگاهی به عملکرد عضو هیئت مدیره استقلال؛ از کُری‌خوانی‌های سخیف تا دلتنگی برای «سران فتنه»

منتشر شده

در

استقلال

نگاهی به عملکرد یکی از اعضای هیئت مدیره باشگاه استقلال نشان می‌دهد که نه تنها هیچ کمکی نشده بلکه حاشیه‌هایی هم از سوی این فرد ایجاد شده است.

به گزارش شبکه خبری یزد نقل از تسنیم، وقتی فرهاد مجیدی در حساس‌ترین روزهای مربیگری‌اش در استقلال از اضافه شدن دو عضو جدید به هیئت مدیره این باشگاه انتقاد کرد و حضور احمد سعادتمند و حجت نظری را بی‌فایده خواند، شاید خیلی‌ها تصور می‌کردند سرمربی وقت استقلال به دلیل کم‌تجربه بودنش در مقام انتقاد از تصمیمات و سیاست‌های وزارت ورزش برآمده است اما به مرور زمان شرایط به گونه‌ای پیش رفت که صحت حرف‌های آن روز فرهاد مجیدی به هواداران استقلال ثابت شد.

احمد سعادتمند یکی از سیاه‌ترین کارنامه‌های مدیریتی در باشگاه استقلال را رقم زد و با تصمیمات شتاب‌زده و غیرحرفه‌ای باعث شد این تیم در آستانه فینال جام حذفی، آرامش و جام قهرمانی را با هم از دست بدهد. سعادتمند به واسطه مدیرعاملی‌اش، وسط معرکه بود؛ جایی که در سیبل هجمه‌ها قرار گرفت و در نهایت نتوانست صندلی مدیرعاملی را در باشگاه حفظ کند. در عین حال اتفاقاتی در جریان بود. حجت نظری در زمان شدت گرفتن انتقادها از مدیرعامل وقت استقلال ترجیحا دوستی‌اش با سعادتمند را فراموش کرده بود و در اوج انتقادها از مدیرعامل وقت، سیاست سکوت در پیش گرفت و البته بعد از برکناری سعادتمند رفته رفته از سایه بیرون آمد.

مسئله اصلی اما این نیست که حجت نظری چگونه به هیئت مدیره باشگاه استقلال راه پیدا کرد بلکه سؤال مهم اینجاست؛ او چرا به هیئت مدیره استقلال آمد و در این مدت برای بهتر شدن شرایط این تیم چه کرده است؟ این سؤال‌ها را حتما باید وزیر ورزش و جوانان پاسخ دهد. به خصوص اینکه هم‌حزبی بودن مسعود سلطانی‌فر و حجت نظری (هر دو عضو حزب اعتماد ملی هستند) باعث شده حضور این عضو شورای شهر تهران مورد انتقاد بسیاری از پیشکسوتان، اهالی رسانه و حتی هواداران استقلال قرار بگیرد و خیلی‌ها حضور این فرد در عرصه مدیریتی در هیئت مدیره استقلال را اقدامی کاملا سیاسی تلقی کنند. جایی که اتفاقا حالا می‌شود گفت میلیون‌ها هوادار استقلال حق دارند که تصمیمات و سیاست‌های وزارت ورزش در قبال تیم محبوب‌شان را زیر سؤال ببرند.

هر چند کج‌سلیقگی در چیدمان مدیریتی باشگاه رقیب نیز محسوس و قابل مشاهده است اما آنچه امروز مورد سؤال قرار دارد، کارهایی است که حجت نظری باید انجام می‌داد. قرار بود او و همکارانش در هیئت مدیره از ارتباطات شخصی و دولتی برای حل مشکلات استقلال استفاده کنند اما تاکنون در بیشتر موارد جز وعده‌ها و کری‌خوانی‌های شبه هواداری اثر دیگری از حضور وی ندیده‌ایم.

چه کسی است که نداند حضور افرادی چون حجت نظری در هیئت مدیره باشگاهی مثل استقلال نه به خاطر دغدغه‌مندی وزارت ورزش برای پیشرفت این باشگاه بلکه به دلایلی کاملا سیاسی و سلیقه‌ای صورت می‌گیرد. به ویژه اینکه این فرد سیاسی، سخنگوی باشگاه استقلال هم شده است! حال سؤال این است که چه کسی به وزارت ورزش این اختیار را داده که با تصمیمات سیاسی خود سرنوشت تیمی که میلیون‌ها هوادار دارد را اینگونه به بازی بگیرد؟

بد نیست نهادهای نظارتی و از جمله مهم‌ترین آنها نمایندگان مجلس شورای اسلامی از وزیر ورزش بپرسند چگونه فردی غیرفوتبالی که بزرگترین دغدغه‌اش، دلتنگی برای یکی از سران فتنه است را به عضویت در هیئت مدیره باشگاه استقلال رسانده است؟ چرا وقتی حجت نظری در اینستاگرامش از دلتنگی برای یکی از سران فتنه می‌نویسد وزارت ورزش خود را به خواب می‌زند؟ آیا وزارت ورزش پس از انتخاب‌های نادرست خود در هیئت مدیره استقلال به این نتیجه نرسیده که این باشگاه به افرادی که با فوتبال بیگانه اما به شدت سیاسی‌اند، نیازی ندارد؟ این باشگاه و سرنوشت تیمی که میلیون‌ها هوادار آن امروز خود را منتقد سیاست‌ها و انتخاب‌های وزارت ورزش می‌دانند، حیات خلوت هم حزبی‌های آقای وزیر است؟

نکته جالب اینکه حجت نظری در ستاد حمایت از سمن‌های شهر تهران نیز نتوانسته آن طور که باید و شاید عملکرد قابل دفاعی داشته باشد و امروز بسیاری از سمن‌ها، شبکه‌ها و تشکل‌های مردم نهاد منتقد حضور او در ستاد سمن‌های شهر تهران هستند. موضوعی که البته برخی همکاران نظری در شورای شهر تهران نیز جسته و گریخته بدان اشاره کرده و خواستار تغییر و تحولاتی در زمینه مدیریت این ستاد شده‌اند اما جوان‌ترین عضو شورای شهر تهران به جای پاسخگویی به نقدها در زمینه عملکردش در حرکتی که بیشتر فرار رو به جلو است تا تصمیمی جدی، شایعه استعفایش از ستاد سمن‌ها را نقل محافل خبری کرده است. حتی اگر این استعفا که بیشتر شبیه تبلیغی رسانه‌ای است، جدی باشد باید سؤال‌های جدی‌تری در رسانه‌ها مطرح شود؛ اینکه حجت نظری ضمن کناره‌گیری از شورای شهر تهران آیا دورنمای جدیدی در ادامه جاه‌طلبی‌هایش در عرصه مدیریت فوتبال برای خودش متصور شده و حالا که وزارت ورزش، سیاسی‌کاری را جایگزین انتخاب‌های درست و حرفه‌ای کرده، جاه‌طلبی‌های آقای سخنگو قرار است تا کجا ادامه داشته باشد؟

حجت نظری در دوره حضورش در هیئت مدیره استقلال تا اینجای کار آورده‌ای نداشته است. البته که اگر دامن زدن به برخی حاشیه‌ها و کری‌خوانی‌های سخیف در فضای مجازی را بخشی از کارنامه مدیریتی این فرد بدانیم باید با اختلاف نظری را یکی از پرکارترین مدیران استقلال بنامیم. او یک بار سعی می‌کند با سفارش دادن جام از منیریه تهران برای پرسپولیسی‌ها و استفاده از واژه «جام اسنپی» خود را نزد هواداران استقلال شیرین کند و بار دیگر با ادبیاتی کنایه‌آمیز یکی از چهره‌های محبوب استقلالی‌ها یعنی امیر قلعه‌نویی را می‌نوازد. این رفتارها البته باعث نشده تا فوتبالی‌ها او را مدیری از جنس خود بدانند یا علاقه‌ای نسبت به ادامه فعالیت وی در فوتبال از خود نشان دهند.

نظری حتی با جایزه ناصر حجازی هم نتوانسته خود را وارد حلقه فوتبالی‌ها کند چون او در زمینه برگزاری جایزه‌ای فراتر از رنگ‌ها هرگز پیشینه خوبی ندارد. او در حالی جایزه ناصر حجازی را مراسمی فراتر از رنگ‌ها می‌داند و از چهره فقید باشگاه پرسپولیس یعنی جعفر کاشانی تقدیر می‌کند که خیلی‌ها این جمله را با خود زمزمه می‌کنند؛ «دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس را؟» نظری همان چهره‌ای است که قهرمانی پرسپولیس را با ادبیاتی دور از شأن یک عضو شورای شهر به تمسخر گرفت و تاکید کرد که می‌تواند با اسنپ از منیریه برای پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی سفارش دهد. با این ادبیات و با این طرز تفکر، بسیاری از چهره‌های با اخلاق در فوتبال ایران شعارهای امروز او در قامت بنیانگذار جایزه ناصر حجازی را باور ندارند و بر این باورند که تناقض‌های این فرد بیش از چیزی است که تصور می‌شد.

بد نیست وزارت ورزش تا دیر نشده برای هیئت مدیره‌ای که لااقل بخش مهمی از آن با مدیریت فوتبالی هیچ‌گونه قرابتی ندارد، چاره‌ای بیندیشد و هیئت مدیره دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را محفلی برای سیاسی‌کاری نداند.

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها