با ما همراه باشید

اسلایدر

نسخه منصوریان را برای بیاتلو هم پیچیدند؛ سرمربی ماشین‌سازی اخراج شد

مسئولان باشگاه ماشین‌سازی با سرمربی خود قطع همکاری کردند.

منتشر شده

در

وحید بیاتلو سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی پس از کسب نتایج ضعیف به همراه این تیم در  5 هفته ابتدایی مسابقات لیگ برتر فوتبال بعد از توافق با مسئولان ماشین‌سازی از این تیم جدا شد.

تیم فوتبال ماشین‌سازی با هدایت بیاتلو در 5 بازی فقط یک امتیاز مقابل ذوب‌آهن در تبریز کسب کرد و در حال حاضر در قعر جدول لیگ برتر قرار دارد.

شب گذشته نیز علیرضا منصوریان از سرمربیگری تراکتور کنار گذاشته شد

اخبار یزد

فعالیت موسسات حقوقی استان یزد رصد و نظارت می‌شود

منتشر شده

در

دادگستری

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، مجید فرهمندزاده در نشست با رئیس کانون وکلای دادگستری استان با بیان اینکه بعضا گزارشاتی از سودجویی برخی از افراد به عنوان وکیل به حفاظت و اطلاعات دادگستری استان ارسال می‌شود اظهار داشت: این افراد با استفاده از نا آگاهی مردم در قالب موسسات حقوقی به ارائه خدمات حقوقی و قضائی اقدام می‌کنند که مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است.

وی افزود: این موسسات وقتی در دادگاه با مشکل روبرو می‌شوند در اقدامی خلاف واقع با پا در میانی یا مشارکت برخی از وکلا سعی در جلب رضایت شاکی و رفع اتهام از خود می‌کنند.

فرهمندزاده با تاکید بر لزوم رصد و نظارت بر فعالیت‌ها و قراردادهای موسسات حقوقی ادامه داد: کانون وکلای دادگستری باید مانع از مشارکت و فعالیت وکلا در اینگونه موسسات شود.

وی بیان کرد: تنظیم وکالت نامه به صورت سفید از دیگر چالش‌هایی است که در حوزه فعالیت وکلا دیده می‌شود که کانون باید به صورت جدی به این حوزه ورود کند.

فرهمندزاده از ارائه وکالت تضمینی به عنوان یکی دیگر از چالش‌های این حوزه یاد کرد و افزود: تنظیم قرارداد در قالب وکالت تضمینی پرونده‌هایی را در محاکم استان ایجاد کرده است.

رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد تصریح کرد: فعالیت وکلا در حوزه مشخص شده در پروانه فعالیت خود از جمله مواردی است که باید مورد توجه کانون وکلای دادگستری استان قرار گیرد.

وی با اشاره به وجود برخی از پرونده‌ها در حوزه وکلا گفت: تشکیل چنین پرونده‌هایی و رسیدگی به آن شائبه‌ها را برای مجموعه وکلا و دستگاه قضا استان در خصوص اعمال نفوذ به وجود خواهد آورد، ورود کانون وکلا به بحث صلح و سازش و حل چنین پرونده‌هایی بسیار راهگشا است.

انتهای پیام/

ادامه مطلب

اخبار یزد

استان یزد جایگاه سوم ورزش‌های همگانی کشور را کسب کرد

منتشر شده

در

ورزش بانوان

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، محمد علی طالبی در شورای عالی ورزش استان یزد که به مناسبت تجلیل از برترین‌های ورزش بانوان استان یزد برگزار شد اظهار داشت: استان یزد جایگاه و فضای مناسبی را برای فعالیت زنان در عرصه‌های ورزشی به وجود آورده است و با همه سختی‌هایی که ورزشکاران دارند خوب و با انگیزه فعالیت می‌کنند.

وی گفت: در بازدیدهای انجام شده از قهرمانان و مدال‌آوران استان انجام شد، دریافتیم که انگیزه‌های خوب این قهرمانان می‌تواند الگوی جامعه و جوانان استان باشد، بنده به عنوان مدافع حضور زنان در عرصه‌های مختلف هستم و به خاطر وجود همه مشکلات که در عرصه ورزشی وجود دارد و چالش‌هایی که برای حضور زنان است احساس شرم می‌کنم.

استاندار یزد تصریح کرد: جای خوشحالی است که با همت بانوان فضا برای افتخار آفرینی زنان فراهم شده و چه بخواهیم و چه نخواهیم این حضور هر چند در حوزه ورزش است به نقش آفرینی زنان در عرصه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی جامعه کمک می‌کند.

طالبی افزود: جامعه زنان استان یزد و کشور مدیون همت و تلاش پایدار فعالان ورزشی است، امید است بتوانیم فرصت‌های لازم و زمینه‌هایی که به توسعه ورزش بانوان کمک می‌کند را فراهم کنیم و از فعالیت‌های ورزشی زنان در مسیر اعتلای نقش زنان حمایت می‌کنیم.

استاندار یزد با اشاره به برخی مشکلات در حوزه ورزش استان ادامه داد: لازم است چالش‌های حوزه ورزش بانوان جمع‌آوری شده و ورزش بانوان باید بیشتر از آقایان مورد حمایت قرار بگیرد.

مسعود شریعتی، مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد در خوشبختانه با وجود همه محدودیت‌هایی که دولت تدبیر و امید با تحریم‌های موجود داشت توجه ویژه‌ای به حوزه ورزش بانوان شد و در استان فعالیت‌های خوبی شکل گرفت.

وی بیان کرد: نقش ورزش در معرفی انقلاب اسلامی به دنیا همواره زبان زد بوده است و شاهد بودیم که قهرمانی و مدال‌آوری زنان محجبه ایران در جهان سبب افتخار آفرینی کشور شده و بسیاری از ترفندهای دشمنان را بر باد داده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد خاطر نشان کرد: نظام جمهوری اسلامی با همه محدودیت‌های که دارد نگاه جنسیتی به ورزش نداشته و افراد در حوزه ورزش مورد حمایت اداره ورزش و جوانان بودند.

شریعتی گفت: مشارکت فردی و گروهی ورزشکاران سبب حضور پررنگ در عرصه‌های بین‌المللی شده است، خوشبختانه استان یزد جزء استان‌هایی است که نسبت تعداد ورزشکاران بانو به آقا نسبت به سایر استان‌ها بیشتر است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد افزود: ورزشکاران سازمان یافته افرادی هستند که بیمه ورزشی شدند و برای تمرینات و مسابقات ورزشی خود را آماده می‌کنند.

وی ادامه داد: در سال ابتدای دولت تدبیر و امید 25 هزار و 189 نفر ورزشکاران استان بودند و در سال 98 به 31 هزار و 551 نفر رسیدند، اما امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا، تعطیلی باشگاه، هیئت‌ها و مسابقات بیش از 8160 نفر از دختران و بانوان استان یزد در مسابقات لیگ‌های کشوری مشغول فعالیت بودند.

شریعتی عنوان کرد: خوشبختانه با همه محدودیت‌های نیروی انسانی 167 نفر نیروی مرد و زن در اداره کل ورزش و جوانان اشتغال دارند که از این تعداد 13 نفر بانوان هستند، رئیس سه هیئت ورزشی شطرنج، کبدی و ژیمناستیک استان از بانوان هستند.

وی تصریح کرد: ورزش قهرمانی بین ورزشکاران سازمان یافته است، در بحث ورزش همگانی و همگانی کردن ورزش، یکی از ارکان اساسی و پیگیری کننده بانوان هستند.

شریعتی اظهار داشت: نتیجه حضور بانوان در ورزش استان یزد در مدت چهار سال گذشته و حضور پررنگ بانوان در ورزش‌های همگانی سبب شد استان یزد جزء سه استان برتر در زمینه همگانی کردن ورزش باشد.

وی گفت: مادران عمود غیبی توسعه ورزش در خانواده‌ها هستند و حضور پر رنگ بانوان و خانواده‌ها نشان می‌دهد که موتور محرک ورزش همگانی مادران هستند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد بیان کرد: در استان یزد رشد پنج برابری در اعزام به مسابقات قهرمانی لیگ کشور، رشد دو برابری میزبانی مسابقات قهرمانی داشته است، همچنین شاهد رشد چهار برابری مدال کسب شده بین‌المللی و آسیایی و رشد 13 برابری مدال‌آوری در لیگ کشور هستیم.

شریعتی خاطر نشان کرد: از سال 92 تا سال 98 هر ساله شاهد افزایش مشارکت در ورزش‌های همگانی و روستائی بانوان بودیم و تعداد همایش‌ها و جشنواره‌ها تا پایان سال 98 به عدد 2125 رسید اما متاسفانه با آغاز بیماری کرونا در کشور و همه‌گیری آن در سال 99 تنها 220 همایش و جشنواره ورزشی در سطح استان یزد برگزار شد.

در این مراسم که ویژه بانوان مدال‌آور استان یزد در عرصه بین‌المللی و آسیایی برگزار شد، این مراسم با حضور 20 نفر از بانوان صاحب مدال در سطح جهانی و آسیایی بودند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

در این مراسم همچنین از مادران 20 بانوی ورزشکار استان یزد که در مسابقات کشوری، آسیایی و بین‌المللی مدال قهرمانی کسب کردند تجلیل و تندیس اهدا شد.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار یزد

امام جمعه یزد: صبر و توکل راه برون رفت از تحریم‌ها و تهدیدهای دشمنان است‌

منتشر شده

در

امام جمعه یزد

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، آیت الله محمدرضا ناصری در دیدار با فعالان جبهه فرهنگی انقلاب استان یزد با اشاره خطبه شقشقیه حضرت علی(ع) که به نقد عملکرد خلفا پرداخته است، اظهار داشت: این مسئله را باید باور کنیم که در اسلام و انقلاب یک بعثت دوباره انجام شد و حرکتی دوباره نظیر حرکت انبیاء صورت گرفت.

وی با اشاره به تحولی که انقلاب اسلامی در دنیا ایجاد کرد، افزود: دکترین آمریکا این بود که اجازه ندهد کشورهای منطقه خاورمیانه و کشورهای اسلامی حرکت به جلو و پیشرفت داشته باشند زیرا می‌دانستند که اگر به سمت اسلام بروند و قدرت تفکر در آنها تقویت شود، دیگر زیر بار ظلم آنها نخواهند رفت.

ناصری ادامه داد: امام خمینی(ره) با انقلاب خود، این سلطه آمریکایی‌ها و غربی‌ها برای داشتن یک امپراطوری بزرگ را شکست و حرکتی نظیر حرکت انبیاء انجام داد.

وی انقلاب اسلامی را برگشت دوباره به آیین الله دانست و گفت: این آیین با پروتکل‌های غربی‌ها و آمریکایی‌ها سازگاری ندارد زیرا تز همه آنها این است که هیچ کشوری در خاورمیانه نباید رشد کند و سر بلند کند.

ناصری با اشاره به آیه 12 سوره ابراهیم که می‌فرماید وَ مَا لَنَآ أَلَّا نَتَوَکَّلَ عَلَى اللَّهِ و َقَدْ هَدَیَنَا سُبُلَنَا وَ لَنَصْبِرَنَّ عَلَى‏ مَآ ءَاذَیْتُمُونَا وَ عَلَى اللَّهِ فَلْیَتَوَکَّلِ الْمُتَوَکِّلُونَ‏ عنوان کرد: مومنان گاه از جور و ستم طاغوت‌ها به ستوه می‌آمدند و سفارش انبیاء این بود که توکل و صبر داشته باشید و این مهم امروز نیز باید مدنظر همه ما باشد.

وی تاکید کرد: به خدا توکل داشته باشید زیرا خداوند راه را به ما نشان داده و ما را در مسیر حق هدایت کرده و از تحریم‌ها و تهدیدها نهراسید که خدا در قرآن کریم بارها به یاری و نصرت مومنان وعده داشته به شرط آنکه صبر و توکل داشته باشید.

امام جمعه یزد بیان کرد: قدم برداشتن در راه خدا به طور قطع با آزار و اذیت کفار و طاغوت‌ها مواجه است اما خداوند متعال به بندگان مومن خود کمک خواهد کرد.

انتهای پیام/

ادامه مطلب

اخبار یزد

امام جمعه یزد: روحیه خداجویی و خدمت به مردم در سیستم آموزشی وارد شود

منتشر شده

در

امام جمعه یزد

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، آیت‌الله محمدرضا ناصری به مناسبت هفته تربیت اسلامی با مربیان تربیتی و پرورش مدارس استان یزد دیدار داشت و در این مراسم اظهار داشت: انسان‌ها به نحوه‌های گوناگونی قضاوت می‌شوند و شاخص‌های ثروت، قدرت و علم شیوه درستی برای قضاوت در مورد خوبی یا بدی انسان‌ها نیست باید مبنای درست‌تر را پیدا کرده و در مسیر خوبی قدم برداریم.

وی گفت: هدف خلق و زندگی یکی از شاخص‌هایی است که تفکر در مورد آن انسان را در مسیر درست قرار می‌دهد، البته سبک زندگی هم مقوله مهمی است اما هدف زندگی بیشتر مورد غفلت واقع شده است.

ناصری تصریح کرد: فطرت انسان، کمال طلب است، انسان‌ها از ذلیل بودن احساس خوشایندی ندارند و عزت‌مندی در فطرت انسان نهفته است که خدای متعال این ویژگی‌ها و خصلت‌های برجسته را در وجود انسان نهادینه کرده است.

امام جمعه یزد عنوان کرد: انسان‌ها گاهی مواقع تحت تاثیر وسوسه‌های شیطان قرار می‌گیرد و فریب دستکش‌های مخملی که روی دستان آهنین است می‌خورد، این‌ها انسان را در مسیری خلاف فطرت هدایت می‌کنند و سبب می‌شود انسانی به دنبال ریاست، قدرت طلبی و ثروت طلبی برود.

وی با اشاره به اینکه سبک زندگی شیطانی نتیجه پایمال کردن خون شهدا است ادامه داد: ما باید سبک زندگی خود را ارزیابی کنیم و اگر این شیوه زندگی ما را به خدا می رساند، سبک زندگی اسلامی و الهی است و اگر نمی‌تواند ما را به خدا برساند، سبک زندگی شیطانی است و سبب پایمال شدن حق مردم و خون شهدا می‌شود افرادی فریفته زندگی و فرهنگ غرب شوند.

ناصری افزود: متاسفانه عده‌ای مغلوب فرهنگ غرب شدند و سبک زندگی خود را همچون آنها پایه می‌گذارند در حالی که خود غرب در این فرهنگ بی‌هویتی و پوچ مانده است، غرب با مشکلات بسیاری مواجه است و قصد دارد ما را در این سبک پر تنش غرق کند.

وی ادامه داد: جای تاسف دارد که برخی انسان‌ها روابط گرم خانوادگی را کنار گذاشته و شیوه زندگی فردی و پرورش حیوانات می‌پردازند و شأن خودشان را در حد حیوان پایین می‌آوردند و به جای فرزندآوری و ابراز احساس به پاره تن خود با حیوانات سرگرم می‌شوند.

امام جمعه یزد بیان کرد: این رویداد ناگوار در جامعه به دلیل این است که متاسفانه از غفلت در آموزش راه درست زندگی ایجاد شده است و باید در مراکز آموزشی بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

ناصری تصریح کرد: معلم این توانایی را دارد که ارزش‌های والای انسانی را در کودک و نوجوان نهادینه کرده و انسان تربیت کند، افراد تربیت شده دین همواره در هر جای دنیا سبب عزت دین اسلام و رو سفیدی کشور می‌شوند.

امام جمعه یزد ادامه داد: در سیستم آموزشی قدیمی ما که بر گرفته از آموزش غربی است عنصر تعقل حذف شده است، غرب سه اصل اساسی تفکر، تدین و تعقل را از آموزش حذف کردند.

وی با انتقاد از سیستم آموزشی گفت: سیستم آموزشی در مدارس بخوان، حفظ کن، نمره بگیر است، اغلب معلمان هم طبق این سیستم آموزشی حرکت می‌کنند و کمتر معلم و استادی نمونه‌ای وجود دارد که دانش‌آموزان خود را با سیستم بخوان، خلاقیت به خرج بده، نوآوری کن را اجرا می‌کند.

امام جمعه یزد افزود: معلمان مسئول سعادت بچه‌های ما و آینده‌سازان کشور هستند، معلمان باید انسان‌هایی را تربیت کنند که به فکر رشد علمی بر مدار اخلاق، رضایت خداوند و خدمت به خلق خدا باشند.

ناصری تصریح کرد: همه ما مسئول هستیم که سیستم آموزش را اصلاح کنیم تا روحیه خداجویی و حق طلبی به سیستم آموزشی وارد شود، شما معلمان اگر توانستید دانش آموزان را در مسیر خدمت به بندگان خدا و کشور تربیت کنید رسالت خود را درست انجام دادید اما اگر کوتاهی کردید باید نزد خداوند پاسخگو باشید.

انتهای پیام/

ادامه مطلب

اخبار یزد

چشم امید صنعت سوارکاری به حمایت‌های دولتی/چرا دولت حمایت نمی‌کند؟

منتشر شده

در

سوارکاری

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، سعید بیک  اظهار داشت: شهر یزد به دلیل علاقه‌مندان و سرمایه‌گذاران زیادی که به اسب دارد به قطب اسب عرب تبدیل شده است.

وی گفت: در حدود 6 هزار اسب در استان یزد وجود دارد و بیش از 300 باشگاه در زمینه تولید, پرورش و نگهداری اسب فعالیت دارند.

رئیس هیئت سوار کاری استان یزد با اشاره به اینکه مسابقات زیادی در زمینه پرش, استقامت و شو اسب انجام شده, بیان کرد: در چهار سال گذشته در رشته پرش هر ماه حداقل چهار مسابقه داشتیم و در سال بیش از 20 هفته کورس برگزار کردیم و در زمینه آموزش چابک سوار و مربی بسیار فعال بودیم.

وی افزود: در یک سال گذشته به دلیل شیوع کرونا در برگزاری کلاس‌های آموزشی و مسابقات مشکلات زیادی داشتیم با این حال مسابقات پرش و کورس پاییزه را بدون تماشاگر برگزار کرده و تعداد محدودی کلاس‌های آموزشی را در فضای مجازی برگزار کردیم.

بیک سوار کاری را یک ورزش عمومی در استان نام برد و بیان کرد: سوار‌کاران علاقه‌مند بسیار زیادی بر حسب تفریح یا تنها کسب آموزش در این رشته فعالیت دارند که با توجه به فصل متغیر و بین 300 تا 500 نفر هستند ولی سوارکاران حرفه‌ای استان یزد بیش از 100 نفر و در حدود 20 مربی در رشته‌های مربی آموزش سوار کاری, مربی اسب کورسی و استقامت فعالیت دارند.

وی با اشاره به اینکه یک شبه نمی‌توانیم به بهترین موقعیت برسیم, بیان کرد: به نسبت تعداد اسب‌های استان، کمبودهای بسیاری از جمله کلینیک دامپزشکی مجهز با متخصص, میدان و پیست سوار کاری در یزد و سایر شهرستان‌ها داریم.

رئیس این هیئت ورزشی تشریح کرد: برای مثال شهر یزد تنها یک پیست سوارکاری صفائیه را برای مسابقات دارد که بیش از 30 سال است به صورت نیمه تمام کار ورزشی در آن انجام می‌شود و هیچ هزینه‌ای از سوی ورزش و جوانان یا شرکت تجهیز و توسعه برای آن انجام نشده است این در حالی است که اجاره بهای برگزاری مسابقات هر سال پرداخت می‌شود.

وی گفت: به هر حال وظیفه مسئولین ورزش و جوانان برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری کردن در این رشته ورزشی است که اگر این اتفاقات صورت گیرد ما می‌توانیم در دنیا جز بهترین‌ها باشیم چرا که این پتانسیل در ورزشکاران ما وجود دارد.

بیک تصریح کرد: انتظار می‌رود به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که ابتدا نیازها مشخص و بعد بر اساس آنها سرمایه‌گذاری و کار زیرساختی انجام شود چرا که اسب جدا از ورزش یک صنعت محسوب می‌شود و باید به دید صنعتی هم به آن نگاه شود.

وی افزود: افراد برای تولید و پرورش اسب به نمایشگاه, واردات, صادرات, فروش, قرنطینه دامپزشکی و خرید مواد غذایی برای اسب‌ها نیاز دارند که در قالب جهاد کشاورزی باید حل شود ولی مسئولین خیلی پیگیر حل این مشکلات نیستند چرا که از نظر آنها مشکلات مهم‌تر وجود دارد.

رئیس هیئت سوارکاری استان بیان کرد: مشکلات این صنعت چیزی نیست که دولت انتظار داشته باشد بخش خصوصی آن را حل کند بلکه وزارتخانه‌ها و نهادهای مربوطه باید کارشان را به نحو احسنت انجام دهند تا پیشرفت چشمگیری در این زمینه داشته باشیم و به جایگاهی که باید برسیم.

وی درآمدزایی و اشتغال‌زایی این صنعت ورزشی را بالا دانست و گفت: بسیاری از کشورهای دنیا از این رشته ورزشی کسب درآمد, ایجاد شغل و کسب درآمد بالا دارند چرا که صنعت پرطرفدار و بدون آلودگی است و همین ویژگی‌ها این ورزش را از سایر ورزش‌ها متمایز کرده است.

بیک تصریح کرد: همه چیز در استان برای توسعه و پیشرفت ورزش سوار کاری وجود دارد چرا که این ورزش شرط جنسی و سنی ندارد و با فراهم کردن امکانات می‌توانیم به استعدادهایی برسیم که در این ورزش به جایگاه‌های بالایی برسند.

انتهای پیام/

ادامه مطلب

اخبار یزد

انتقاد رئیس دادگستری بافق از برداشت‌های بی‌رویه ‌آب‌های زیرزمینی

منتشر شده

در

کشاورزی مدرن

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، اسماعیل دهقان شوازی در نشست مشترک با اداره کل آب منطقه‌ای استان یزد اظهار داشت: در بسیاری از موارد بعد از واگذاری زمین از سوی جهاد کشاورزی، منابع طبیعی متأسفانه در استفاده بهینه و نوین از آب‌های زیر زمینی به عنوان ثروت ملی مدیریت و نظارت جدی نمی‌شود.

وی تصریح کرد: می‌توان با انجام شیوه‌های آبیاری جدید و قطره‌ای از کشاورزی نوین استفاده کرد و یا در بخش کشاورزی از تحویل حجمی آب استفاده کرد و با احیای قنوات مشکل کم آبی را در حد متعارف مرتفع نمود.

رئیس دادگستری شهرستان بافق با اشاره به ضرورت باز چرخاندن آب در بخش صنعت افزود: در بخش صنعت باز چرخاندن آب ضروری است که باید به آن همت گمارد و راه حل‌های مناسب را به کار برد.

وی ادامه داد: با هدایت آب‌های شهری و فاضلاب به خارج از شهر، انجام تصفیه آن و استفاده مجدد از آن در چرخه صنعت و کشاورزی می‌توان از هدر رفت آب جلوگیری نمود.

رئیس دادگستری شهرستان بافق با تاکید بر تعامل و هماهنگی جهاد کشاورزی و آب منطقه‌ای خاطر نشان کرد: برای مدیریت بر منابع آب، جلوگیری از هدر رفت آن و حصول نتایج بهتر در سایه مدیریت بهتر باید ادارات متولی نسبت به امور جاری تعامل، همراهی و هماهنگی بیشتری را بین خود ایجاد نمایند.

وی برداشت‌های بی‌رویه از آب‌های زیرزمینی را عامل اصلی ضربه بر پیکره آب‌های زیرزمینی دانست و اظهار داشت: برداشت‌های بی‌رویه و شیوه‌های نامناسب کشاورزی همراه با قوانین کارشناسی نشده ضربات زیادی را به ذخایر آبی منطقه وارد کرده است.

دهقان گفت: حال باید با تمسک به قوانین جدید و بررسی‌های دقیق کارشناسان جهاد کشاورزی، آب منطقه‌ای و وزارت نیرو ضمن توجه به نظریات و خواسته‌های مردم، اقدام به طرح قوانین و رویه‌های جدید جهت کشاورزی و برداشت مناسب از آب‌های زیر زمینی به ویژه در مناطق بیابانی کرد.

دهقان شوازی با تاکید بر اهمیت انتخاب، حضور نماینده و کارشناس مناسب و متبحر به مسائل حقوقی و کشاورزی جهت شرکت در جلسات دادرسی گفت: آشنایی با امور حقوقی، آگاهی از مسائل و مشکلات واقعی مردم و کشاورزان می‌تواند در حصول نتایج مطلوب اثرگذار باشد.

انتهای پیام/

ادامه مطلب

اسلایدر

مخالفت مجلس با واردات خودروهای خارجی از مناطق آزاد

منتشر شده

در

مجلس شورای اسلامی

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه 10 اسفند) قوه مقننه و  در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال 1400، با اصلاحات اعمال شده درخصوص موارد ارجاعی از صحن مجلس به کمیسیون تلفیق در تبصره 6 ماده واحده این لایحه با 212 رأی موافق، 12 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 245 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

بر این اساس نمایندگان با حذف بند الحاقی 6 تبصره مذکور موافقت کردند که بند الحاقی حذف شده بدین شرح بود؛

– دولت مکلف است به منظور تنظیم بازار خودروهای وارداتی، ضمن شناسایی خودروهای خارجی غیرآمریکایی موجود در مناطق آزاد با اخذ حقوق گمرکی و سود بازرگانی متناسب با قیمت خودرو در داخل کشور و با لحاظ معیارهای زیر، ظرف مدت یک ماه از تاریخ ابلاغ این قانون توسط کمیته موضوع ماده (1) قانون مقررات صادرات و واردات مصوب 4 مهر 1372 با اصلاحات و الحاقات بعدی، تعیین و توسط دولت ابلاغ می شود، نسبت به ثبت سفارش و اجازه واردات خودروهای غیرآمریکایی موجود در مناطق آزاد تجاری و صنعتی اقدام کند. نرخ سود بازرگانی متناسب با نوع خودرو و سال ساخت و سایر مشخصات خودرو باید طوری تنظیم شود که در مقایسه قیمت‌های بازار، منجر به سود بیش از 20 درصد برای واردکنندگان نشده و در صورت مشاهده روند فزاینده تفاوت میان قیمت‌های بازار و وارداتی، دولت می‌تواند متناسب با افزایش قیمت نسبت به تجدیدنظر در نرخ سود بازرگانی اقدام کند.

در ادامه همچنین با نظر نمایندگان مجلس عبارت “موزه های دفاع مقدس” به بند الحاقی 13 اضافه شد که متن اصلاح شده این بند الحاقی بدین شرح است؛

– رده های بسیج (پایگاه ها و حوزه ها) و موزه های دفاع مقدس از پرداخت حق انشعاب آب و فاضلاب، برق، گاز و عوارض شهرداری معاف هستند.

انتهای پیام/

ادامه مطلب

اخبار یزد

امام جمعه یزد: شرایط امروز کشور نیازمند بصیرت زینبی است

منتشر شده

در

آیت الله ناصری

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های این هفته نمازجمعه یزد با اشاره به اینکه بصیرت، آگاهی عمیق و باور قلبی است که از احاطه علمی و معرفتی، اشراف خبری، هوشیاری، تجربه و عاقبت اندیشی سرچشمه می‌گیرد، اظهار داشت: تشخیص حق از باطل در هر شرایطی است لازم و ضروری است و باید در برابر دوستان و دشمنان خود به این معنا دست پیدا کینم.

وی با اشاره به بصیرت زینبی بیان کرد: حضرت زینب(س) در برابر یزید و یزیدیان هوشیار بود و دشمن را می‌شناخت و قدرت تشخیص بین حق و باطل داشت و قدرت تیزبینی و تحلیل او مثال‌زدنی بود.

امام جمعه یزد تصریح کرد: امروز کشور ما در شرایطی قرار گرفته که نیاز به بصیرت زینبی داریم و باید بتوانیم بین حق و باطل تشخیص بدهیم و دوست و دشمن خود را بشناسیم.

وی با اشاره به تحریم و برجام و نظرات رهبر معظم انقلاب در این زمینه عنوان کرد: رهبری بر این اعتقادند که ما مذاکره‌ای با آمریکا نخواهیم داشت و مردم باید نسبت به این معنا بصیر و تیزهوش باشند و ببینند که آیا مذاکره در این شرایط به نفع ما خواهد بود یا خیر.

ناصری بیان کرد: کسانی که دنباله‌روی نظرات آمریکا هستند و می‌گویند باید فعالیت‌های هسته‌ای را در شرایطی که دشمن عهدشکنی کرده، متوقف کنیم، اینها عزت مردم را نمی‌خواهند بلکه آنها ذلت مردم را می‌خواهند.

امام جمعه یزد ادامه داد: برنامه غرب و آمریکا این است که اجازه ندهند کشورهایی نظیر ایران در زمینه‌های علمی و نظامی پیشرفت کنند و همواره به دنبال عقب نگه داشتن ایران هستند.

وی تصریح کرد: در برابر چنین دشمنی باید بصیرت و تیزبینی داشته باشید و در مقابل دشمن بایستیم و به او پرخاش کنیم و اجازه ندهیم منویات خود را در کشور پیاده‌سازی کند.

ناصری تصریح کرد: خداوند متعال راه را به همه ما نشان داده و همه باید با توکل به خدا و پشت سر ولایت و با تاسی از رهبری با مقاومت در برابر دشمنان در این راه قدم برداریم و شک نداشته باشیم که دست یاری خدا با ماست.

انتهای پیام/

ادامه مطلب

اخبار یزد

قدم اول ترویج عدالت‌خواهی در جامعه از سوی مسئولین برداشته شود

منتشر شده

در

ولادت حضرت علی علیه السلام

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، 13 رجب  روز میلاد مردی که گویی شناخت حقیقی او در این جهان میسر نمی‌شود. شخصیتی که با تولد و شهادتش در خانه خدا رازهای بیشتری در زندگی ایشان نهفته شد که تنها خداوند علی الاعلی می‌داند.

حضرت علی دنیایی از کرامت, عدالت, شجاعت, بصیرت, ولایت و فضیلت را برای انسان‌ها به یادگار گذاشته که تنها با پذیرش ولایت ایشان سعادت جاودانی توشه راهشان می‌شود.

بهترین مؤمنان که با میلاد او لرزه بر جان جهان آمد, شخصیتی که دست‌های همیشه رو به آسمانش پلکانی است برای هدایت بشریت به سوی سعادت ابدی.

حضرت علی باب الله که حکم ولی الهی او در عرش خدا امضا شد و آه مظلومیت حضرت علی دامن ظالمان را گرفتار آتش خشم الهی کرد.

سید محمد کاظم میرجلیلی با تبریک میلاد امام علی(ع) اظهار داشت: اگر می‌خواهیم امام علی (ع) را به عنوان یک انسان کامل بشناسیم که در قرآن امام علی(ع) به عنوان خود حضرت محمد(ص) معرفی شده, باید خاتم‌الانبیا (ص) را بشناسیم.

وی گفت: پیامبر (ص) می‌فرماید که علی(ع) برای من مانند هارون است برای موسی (ع) تنها با این تفاوت که امیرالمؤمنین علی (ع) پیامبر نیست.

معاون قرآن و عترت حوزه علمیه یزد تشریح کرد: حضرت موسی (ع) از خداوند متعال شخصی وزیر که از اهل خودش یعنی از اهل بیت در مسیر رسالت پیامبری خود درخواست می‌کند; بنابراین اگر کسی بخواهد حضرت امام علی (ع) را بشناسد باید شخصیت پیامبر (ص) را کامل بشناسد زیرا امام علی (ع) تمام ویژگی‌ها به جز نبوت را داراست.

وی افزود: عده‌ای می‌گویند حضرت امیرالمؤمنین علی(ع) برای 1400 سال پیش بود و سخنان این امام بزرگوار برای امروز نیست در حالی که این افراد باید به نهج البلاغه ,کلام امام علی (ع), رجوع کنند تا واقعیت را درک کنند.

میرجلیلی گفت: اگر با انصاف و با دقت به این کتاب مقدس بیاندیشیم به قول یکی از علما اگر ندانیم که این کتاب امام علی (ع) است, می‌بینیم که تمام سخنان به روز و مربوط به دنیای حال حاضر ماست.

وی تصریح کرد: حتی شخصیتی مانند جرج جرداق که مسیحی است می‌گوید علت اینکه امام علی(ع) زمان خود خانه‌نشین شد این بود که برای زمان خودش بسیار بزرگ بود و این قابل قبول نیست که بگوییم امام علی(ع) تنها برای آن زمان بود، این امام همام متعلق به همه زمان‌ها و اعصار است.

مدیر دارالقرآن حوزه علمیه یزد بیان کرد: بگونه‌ای باید امام علی (ع) را بشناسیم که به یقین برسیم تنها راه رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی فقط در اطاعت کامل از امیرالمؤمنین‌ و فرزندانش است که هم برای زندگی مادی و هم زندگی معنوی انسان‌ها برنامه دارند.

وی عدالت‌خواهی را از ویژگی‌های برجسته امام اول شیعیان برشمرد و گفت: بدون شک ترویج این ویژگی در جامعه سختی‌ها و موانع خود را دارد و خود امام علی(ع) به خاطر این ویژگی به دست مسلمان نماهای زمان خود یعنی منافقان به شهادت رسیدند.

میرجلیلی با بیان اینکه قدم اول برای ترویج عدالت‌خواهی در جامعه باید توسط مسئولین برداشته شود افزود: باید فرامین, نامه‌ها و دستورات امام علی(ع) در مورد حکومت‌داری و حکومت بر مردم در نهج البلاغه برای مسئولین کشوری و استانی بیان و تبیین شود.

وی ادامه داد: در قدم دوم, این فرمایشات برای مردم هم باید تبیین شود تا حدی که اگر هر دو طیف با این مفاهیم آشنا شوند و آن‌ها را باور کنند; این کلام‌های امیرالمؤمنین‌ در اجرای عدالت می‌تواند به ما کمک کند امام علی (ع) با اجرای همین فرامین در زمان خود عدالت را اجرا کردند.

معاون قرآن و عترت حوزه علمیه یزد در مورد ترویج سیره و روش زندگی امام علی(ع) بیان کرد: ما همیشه دیر به فکر تربیت فرزندان و یا اصلاح روش زندگی هستیم, معمولا هفت یا هشت سالگی کودکان یا حتی هنگام نوجوانی و جوانی که شخصیت فرزندان شکل گرفت و در برخورد با آنها دچار مشکل شدیم به فکر چاره‌جویی و یادگیری سیره و روش ائمه اطهار (ع) برای زندگی بهتر هستیم.

در صورتی که آن زمان شخصیت جوان یا نوجوان شکل گرفته; پدر و مادرها و زنان و مردان ما قبل از بچه‌دار شدن و حتی قبل از ازدواج باید با مبانی تربیتی فرزندان و سیره و روش زندگی ائمه‌اطهار(ع) به ویژه امام علی(ع) و حضرت زهرا (س) آشنا شوند.

وی افزود: اینکه زنان و مردان ما صبر کنند تا بچه‌ها بزرگ شوند خیلی دیر است، زیرا پدر و مادرها مسیر زندگیشان را انتخاب کردند, اگر می خواهیم فرزندان خوب داشته باشیم و درست تربیت شوند; باید مسیر زندگی زن و شوهرها در مسیر ائمه اطهار (ع) باشد.

مدیر دارالقرآن حوزه علمیه یزد در پایان گفت: حداقل هنگام ازدواج باید به زنان و مردان برنامه و الگوی زندگی ائمه‌اطهار داده شود تا در آینده بتوانند نسل خوبی تحویل دهند ولی اینکه پدر و مادر در مسیر زندگی مشترک یک برنامه داشته باشند و برای تربیت فرزندان از برنامه دیگری استفاده کنند چنین چیزی محال است چرا که فرزندان هم به پدر و مادرها نگاه می‌کنند و مسیر زندگی را انتخاب می‌کنند و تغییر آن بسیار سخت است.

امام علی (ع) رکن اصلی اقتدار است, چگونه می‌توان بی تو زیست؟  تنها راه سعادت بشریت را در میلاد, ولایت و شهادت تو می‌توان پیدا کرد.

انتهای پیام/

ادامه مطلب

اخبار یزد

پیامد نهایی سند تحول قوه قضائیه اجرای عدالت و رضایتمندی مردم است

منتشر شده

در

دهشیری

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، غلامعی دهشیری صبح امروز در جمع قضات محاکم تجدید نظر استان از سند تحول قوه قضائیه به عنوان مهمترین سند تحولی این قوه پس از انقلاب یاد کرد و اظهار داشت: برجسته ترین ویژگی این سند چالش محور بودن آن است.

وی افزود: در سایر موارد هنگامی که دستورالعملی ارائه می‌شود وضعیت موجود و مطلوب را در نظر گرفته و براساس آن برنامه راهبردی را تنظیم می‌کنند اما دستگاه قضا در وضع موجود اول چالش‌ها را بررسی و در ادامه عوامل این چالش را شناسایی و سپس راهبرد، راهکار و اقدام های لازم را پیش‌بینی کرده است.

دهشیری با اشاره به ابلاغ 7 ماموریت در سند تحول قوه قضائیه اظهار داشت: در این سند نخستین ماموریتی که بر دوش دستگاه قضا نهاده شده رسیدگی به تظلمات، تعدیات، شکایات، حل فصل دعاوی و برطرف کردن خصومات است.

وی افزود: برای این ماموریت غیر متقن بودن برخی از آرا و تصمیمات قضایی به عنوان چالش و در ادامه شناسایی هوشمند آرا متعارض و قوانین و مقررات متعارض مبهم و ناقص به عنوان راهبرد بیان شده است.

عالی ترین مقام قضائی استان گفت: بر همین اساس آرا متعارض در سامانه جمع آوری و جهت صدور رأی وحدت رویه در دستور کار قرار می‌گیرد که تاکنون این موضوع در حوزه معاونت منابع انسانی دادگستری استان محقق شده است و در خصوص قوانین متعارض هم ضمن احصاء موارد باید به مجلس جهت رفع ابهام ارائه شود.

وی از نقص در زیرساخت‌های موثر برای صدور آرا و تصمیمات متقن به عنوان چالش دوم این حوزه یاد کرد و افزود: تخصصی کردن فرآیند رسیدگی و آیین‌های تخصصی برای دادگاه‌های خاص مثل دادگاه‌های تجاری، خانواده و غیره، ایجاد شعب تخصصی، ایجاد شفافیت در فرآیند رسیدگی و صدور آرای قضایی و علنی کردن جلسات دادگاه از جمله راهبری‌های ارائه شده در راستای اتقان آرای در سند تحول قوه قضائیه است که پیرامون تخصصی کردن شعب اقداماتی انجام گرفته است.

دهشیری گفت: یکی از چالش‌ها پس از طی فرآیند دادرسی و صدور حکم، فراری بودن محکوم است و اینجاست که ناکارآمدی در جلب محکومان برای دستگاه قضا و مردم مشکلاتی را به وجود می‌آورد که با طراحی سامانه مربوط این بخش از مشکلات هم برطرف می‌شود.

وی تصریح کرد: هنگامی که بار شناسایی محکوم بر دوش محکوم علیه قرار می‌گیرد آسیب‌های بسیاری را در این فرآیند بر محکوم له تحمیل می‌کند.

رئیس کل دادگستری استان یزد تصریح کرد: اما در سند تحول به این موضوع اشاره و به گونه‌ای طراحی شده که تبعات متواری شدن آن به شدت بیشتر از تبعات ماندن محکوم و اجرای حکم است.

وی افزود: دستگاه قضا در این سند از تمام ظرفیت‌های حاکمیت استفاده کرده تا درصد متواری شدن محکوم را کاهش می‌دهد.

دهشیری با اشاره به طراحی بیش از 20 سامانه در راستای هوشمندسازی قوه قضائیه گفت: یکی از این سامانه‌ها، سامانه ثبت اطلاعات محکومان است به طوری که به محض صدور حکم و فراری شدن محکوم مشخصات وی در سامانه درج و مجموعه‌ای از محدودیت‌ها اعم از اقتصادی و اجتماعی به صورت برخط برای محکوم علیه اعمال و لحاظ می‌شود.

انتهای پیام/

ادامه مطلب

اسلایدر

هشتمین اجلاسیه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری آغاز شد

منتشر شده

در

خبرگان رهبری

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، هشتمین اجلاسیه رسمی پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری دقایقی پیش در محل ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی آغاز به کار کرد.

این اجلاسیه که طبق روال معمول سالانه برگزار می شود، به دلیل شیوع بیماری کرونا، طبق ضوابط و آئین نامه های ستاد ملّی مقابله با کرونا و با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی در حال برگزاری است.
در این اجلاسیه یک روزه، مراسم تحلیف پنج عضو جدید مجلس خبرگان دوره پنجم برگزار می شود و اعضای هیأت رئیسه این مجلس برای یک دوره یک ساله دیگر انتخاب خواهند شد.
اعضای مجلس خبرگان رهبری عصر امروز پس از پایان اجلاسیه، با حضور در حسینیه امام خمینی (ره) با رهبر معظم انقلاب دیدار خواهند کرد.
انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار یزد

صنایع پایین دست پتروشیمی مواد اولیه را با ۲ برابر قیمت خریداری می‌کنند

منتشر شده

در

صنایع پتروشیمی

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، سیدعلی اکبر کلانتر در نشست کار گروه رفع موانع تولید استان یزد اظهار داشت: کشور ما در دو قطب تولیدی قرار گرفته که یک قطب مربوط به کشورهای فقیر ولی با تولیدات ارزان و قطب دیگر کشورهای پیشرفته هستند که محصول با کیفیت و با قیمت مناسب تولید می‌کنند و این دو بخشی از عوامل مشکل در روند تولیدی ما است.

وی تصریح کرد: موضوع بسیار مهمی که این روزها در ارتباط با صنعت وجود دارد، بحث عرضه مواد اولیه پتروشیمی و فلز در بورس است که عمده مصرف کنندگان آن صنایع پایین دست است.

کلانتر با بیان اینکه در حال حاضر عمدتا مواد اولیه بیش از نیاز صنایع پایین دست تولید می‌شود گفت: چه اتفاقی می‌افتد که ما بیش از نیاز صنایع پایین دست مواد اولیه داریم ولی صنایع ما آن را با دو برابر قیمت مصوب خریداری می‌کنند.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت یزد افزود: زمانی که این موضوع رخ می‌دهد نشان دهنده وجود مافیایی در این حوزه است که سبب شده مشکلات فراوانی برای صنایع به وجود آید.
وی تصریح کرد: اطلاعات کافی در ارتباط با میزان نیاز صنایع به ویژه صنایع پایین دست وجود دارد که به راحتی می‌توان به هر مجموعه میزان مورد نیاز مواد اولیه را تحویل داد و به این وسیله زمینه‌ای برای کنترل قیمت‌ها را هم به وجود آورد.
کلانتر خاطرنشان کرد: امروز بسیاری از صنایع دچار مشکلات فراوانی شدند و تداوم این روند می‌تواند وضعیت ادامه فعالیت آنها را به شدت تحت تاثیر قرار دهد.
انتهای پیام

ادامه مطلب

برترین ها