با ما همراه باشید
https://yazdnn.ir/wp-content/uploads/2046/12/yazdnn1-heder-600x77.jpg

اخبار یزد

مبنای تصمیمات مدیریتی باید پژوهش و بنیان‌های علمی باشد

منتشر شده

در

غلامعلی دهشیری

 رئیس‌کل دادگستری استان یزد با بیان اینکه مبنای تصمیمات و اقدامات مدیریتی باید پژوهش و بنیان‌های علمی باشد، گفت: دستگاه قضا نیز از قافله پژوهش و تحقیق عقب نمانده و اکنون حداقل دو مجموعه پژوهشی در قوه فعال است.

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، غلامعلی دهشیری در جمع کارکنان مجموعه معاونت منابع انسانی دادگستری به مناسبت هفته پژوهش و فناوری، اظهار داشت: پیشرفت و توسعه هر کشور و سازمان در گرو پژوهش‌های عمیق و کار آمد است.

وی تصریح کرد: پژوهش و تحقیق ارتباط معناداری با آموزش دارد پژوهش‌های درون سازمانی می‌تواند سرفصل‌های آموزشی را مشخص و جهت برنامه مجموعه را تعیین نماید.

رئیس کل دادگستری استان یزد اهتمام به مسئله پژوهش در کشور را زمینه‌ساز استقلال، تولید قدرت و اقتدار کشور دانست و بگفت: شهید فخری‌زاده که از زمره پژوهشگران موفق و برتر کشور بود و به دست ایادی استکبار به فیض شهادت نائل آمد، نماد یک پژوهشگر مخلص، پرتوان و بی‌ادعاست.

وی با اشاره به جوانگرایی و تخصص‌گزینی در دوران مدیریت جدید در دستگاه قضا استان، اظهار داشت: دوران تحول و تعالی دستگاه قضا نیازمند نیروی انسانی پویا، خلاق، مبتکر و اندیشمند است.

رئیس کل دادگستری استان یزد، توجه معاونت منابع انسانی به جنبه‌های مختلف علمی اعم از پژوهش، تحقیق و آموزش را خواستار شد و گفت: مرکز برنامه‌ریزی و سامان‌دهی فعالیت‌های علمی و تربیت سرمایه انسانی دستگاه قضایی، معاونت منابع انسانی است که باید بر اساس جدیدترین اصول علمی و مبانی کاربردی در این زمینه گام بردارد.

وی افزود: معاونت انسانی با توجه به در دست داشتن اطلاعات کارکنان باید با تحلیل آماری داده‌ها از ظرفیت و توانمندی‌ها، در حوزه‌های مختلف برنامه‌ریزی نماید و با تحلیل‌های به دست آمده زمینه‌ساز کشف استعدادها برای استفاده از بهترین نیروها و ظرفیت‌ها در دستگاه قضا باشد تا اثرگذاری دستگاه قضا و میزان تحقق سند تحول افزایش یابد.

دهشیری خاطر نشان کرد: تحقق دادگستری پیشرو و سرآمد منوط به آموزش و پژوهش است.

وی بر گردش و جابجایی نیروی انسانی با هدف ایجاد تحول و انگیزه تأکید کرد و ادامه داد: سکون باعث کم تحرکی و غلبه روزمرگی می‌شود لذا باید پست‌های مدیریتی مستمر ارزیابی شود تا اگر فردی دچار بی‌انگیزگی و روزمرگی شد، پست را در اختیار یک نیروی باانگیزه، پرتوان، خلاق و پر انرژی قرار دهد.

این مقام مسئول توجه و مداقه بر عدالت سازمانی را ضروریات کار معاونت منابع انسانی دانست و گفت: ارائه پست‌ها و رتبه‌ها و طبقه‌های شغلی باید بر اساس شایستگی و عدالت سازمانی صورت گیرد چرا که هرگونه بی‌عدالتی در این مسیر موجب نگرانی کارکنان و افت انگیزه آنان در خدمت به مردم می‌شود.

وی ایجاد فضای شیشه‌ای و شفاف در معاونت منابع انسانی را ضروری برشمرد و اظهار داشت: فعالیت‌ها در این معاونت باید شفاف باشد تا کارکنان در جریان امور قرار گرفته و آرامش خاطر داشته باشند.

ادامه مطلب
تبلیغات https://yazdnn.ir/wp-content/uploads/2046/12/yazdnn-heder-600x153-1-1536x392.jpg
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار یزد

کارخانجات بزرگ استان یزد به مسئولیت اجتماعی خود عمل کنند/ نباید چشم استان یزد به حمایت‌های دولتی باشد

منتشر شده

در

جهانگیری

به گزارش شبکه یزد به نقل از تسنیم، اسحاق جهانگیری در دیدار با جمعی از جوانان و نخبگان سیاسی و اجتماعی استان یزد اظهار داشت: استان یزد دارای اخلاق توسعه‌ یافتگی بوده است که اکنون توانسته در بخش‌های گوناگون فرهنگی، اقتصادی، فناوری، دیجیتال و دانش‌ بنیان توسعه پیدا کند.

وی افزود: اخلاق توسعه یکی از پیش نیازهای توسعه پایدار است، و استان یزد دارای اخلاق توسعه‌ای بوده و خصوصیات فرهنگی همواره نسل به نسل منتقل شده و اکنون به ما رسیده است.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: یکی از مهمترین خصوصیات فرهنگی در یزد مدارا و هم زیستی بوده است، این نوع همزیستی اقوام را در سایر استان‌ها داریم اما در مرکز کشور و در یزد سطح این همزیستی به مقدار بیشتری مشاهده می‌شود و کمترین خدشه‌ای به این مسئله وارد نشده است.

جهانگیری تصریح کرد: اگر فرهنگ صبر و قناعت مردم یزد به کل ایران منتقل می‌شد ایران به بزرگترین کشورهای توسعه تبدیل می‌شد از این فرهنگ یزد کارآفرینی تولید می‌شود.

وی ادامه داد: قنات زارچ با 97 کیلومتر طول و آبرسانی 30 مترمکعب اقدام فاخری است نشان می‌دهد که مردم چه تلاشی داشتند تا بتوانند با صبر و حوصله زمینه توسعه را به وجود بیاورند و موانع توسعه خود از جمله آب را برطرف کنند، این روحیه ارزشمند است.

معاون اول رئیس جمهور گفت: ما در بین مردم یزد فرهنگ سلامت کار و وجدان کاری را می‌بینیم فعالیت‌های اقتصادی زیادی در یزد اتفاق افتاده که نشان از سلامت مناسب شرایط کاری در این جا است و به دور از اهمال کاری و تولید با بهترین کیفیت و خلاقیت است.

جهانگیری افزود: فرهنگ خلاقیت در بخش‌های گفته شده نشان می‌دهد که مهم‌ترین خلاقیت ما این است که از سنت یک صنعت مدرن شکل گرفته است، یزد در هر زمینه‌ای یکی از جامعه‌های ممتاز کشور است و سرمایه‌های نمادین که در یزد وجود داشته توانسته در سطح منطقه و ملی باعث افتخار کشور باشد.

وی بیان کرد: 4000 شهید در استان یزد یکی دیگر از سرمایه‌های این استان است، در جرقه‌های اول انقلاب مردم یزد، روشنفکران، علما و مدیران برجسته یزدی حضور داشتند و همواره چهره‌های نمادین از این استان هستند که مایه فخر ملی بودند.

‌جهانگیری با اشاره به برخی از مباحث و پیشنهادات مطرح شده توسط نخبگان اظهار داشت: ما در حد توان در بخش دولتی حمایت و رسیدگی‌های لازم را از طریق استانداری یزد اعمال خواهیم کرد اما یزد به عنوان یک استان با صنایع معدنی مختلف نباید به دنبال بودجه دولتی باشد بلکه صنایع استان باید نیازهای فرهنگی و توسعه‌ای در سطح استان یزد را با حمایت‌های مالی فراهم کنند.

وی گفت: پیشنهاد شد تا در طرح‌های جدید و بزرگ منطقه 4 درصد سرمایه‌گذاری به عنوان مسئولیت اجتماعی در امور اجتماعی منطقه هزینه بشود، استان یزد هم کارخانه‌های بزرگ و خوبی مستقر هستند که باید در بخش مسئولیت اجتماعی به خوبی عمل کنند.

معاون اول رئیس جمهور گفت: مدیران بنگاه‌ها اگر افراد با کیفیتی باشند می‌دانند اگر در بخش مسئولیت اجتماعی هزینه نکنند باید در بخش‌های دیگر 10 برابر هزینه کنند تا راحت کار خود را انجام دهند و یزد نباید چشمش به بودجه‌های دولتی باشد.

انتهای پیام/

ادامه مطلب

اخبار یزد

جهانگیری: ۳ میلیون تن کالاهای غیراساسی در کانتینرها خاک می‌خورد

منتشر شده

در

جهانگیری

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، اسحاق جهانگیری در آیین افتتاحیه طرح‌های بندر خشک پیشگامان یزد با اشاره به ظرفیت های استان یزد اظهار داشت: بیش از سه میلیون تن کالاهای غیر اساسی به بنادر کشور وارد شده و در کانتینرها هستند.

وی تصریح کرد: اگر ظرفیت بندرخشک یزد به گونه‌ای شود که حالت پس کرانه داشته باشد و کالاهایی که به کشور وارد می‌شود به صورت مستقیم به این محل وارد شده و کار ترخیص آن از اینجا انجام شود خوب است.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: اگر مسائل ارزی نداشته باشیم، معطلی کشتی‌ها در بنادر یکی از هزینه‌های سنگینی است که گاهی اوقات به واردکننده به دلیل محدودیت ظرفیت بندر و یا محدودیت تامین ارز فشار بیشتری وارد می‌شود و کشتی تا زمان تامین ارز پهلو نمی‌گیرد و تخلیه نمی‌شود.

جهانگیری خاطرنشان کرد: از طرف دیگر ما یک موقعیت جغرافیایی بسیار ویژه‌ای داریم که در واقع یکی از جنبه‌های اقتدار ایران همین موقعیت جغرافیایی است.

وی افزود: یک مجموعه بزرگ از کشورهای اطراف ما وجود دارند که هیچ راه آبی به آنها متصل نیست و اگر بخواهند کار صادرات و واردات در حد زیاد انجام دهند باید از ظرفیت ایران استفاده کنند.

معاون اول رئیس جمهور بیان کرد: حتی در کریدورهای شمال جنوب و شرق غرب هم راه آهن ایران تقریبا به تمام دنیا متصل است و از چین به ایران و از ایران به اروپا این خط وجود دارد و از طرق مختلف می‌گذرد.

جهانگیری افزود: اگر در آینده راه آهن ما از بصره به شلمچه و به راه آهن عراق متصل شود و پس از آن با حل شدن مسائل امنیتی سوریه، یک فرصت طلایی است که راه آهن ما به صورت مستقیم از طریق سوریه به دریای مدیترانه وصل شود.

وی بیان کرد: تمام این امتیازات مستلزم این است که واردات و صادرات کشورهای بزرگ در اطراف ما از طریق بهره‌برداری از ظرفیت‌های ایران انجام شود.

معاون اول رئیس جمهور گفت: بنادر خشک در این زمینه ظرفیت‌های بسیار گسترده‌ای دارند و مشکلات و موانع پیش روی آنها برطرف شود تا سرمایه‌گذارها احساس سودآوری در این کار داشته باشند.

در این مراسم سوت قطار و حرکت آن بر روی ریل‌های بندر خشک پیشگامان یزد به دستور جهانگیری معاون اول رئیس جمهور انجام شد.

انتهای پیام/

ادامه مطلب

اخبار یزد

آبگیری نخستین سد استان یزد با حضور معاون اول رئیس جمهور

منتشر شده

در

سد استان یزد

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم‌، در مراسمی خط 230 کیلوولت ابرکوه- اسمالون یزد  در سفر معاون اول رئیس جمهور و وزیر نیرو به استان یزد و در هفته چهل و چهارم از پویش «هر هفته الف ب ایران»  به بهره برداری رسید.

خط 230 کیلوولت ابرکوه- اسمالون با هدف ایجاد زمینه برقراری رینگ شبکه برق شهرستان های ابرکوه و خاتم، افزایش قابلیت اطمینان شبکه و تامین برق صنایع و معادن منطقه اسمالون ایجاد شده است.

طول خط 230 کیلوولت ابرکوه- اسمالون 89.2 کیلومتر بوده و با دو مدار و 310 دستگاه برج، با هزینه 1000 میلیارد ریالی بهره برداری از آن توسط معاون اول رئیس جمهور و وزیر نیرو آغاز خواهد شد.

این پروژه به صورت مشارکت سه جانبه شرکت برق منطقه‌‌ای یزد، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و شرکت آریا جنوب ایرانیان اجرا شده است.

اسحاق جهانگیری در مراسم افتتاح و آبگیری سد هرات به صورت ویدئو کنفرانس اظهار داشت: ساخت سد در یزد یک آرزوست و مردم اهمیت آب را به خوبی می دانند.

وی از پیمانکار و همه کسانی که در اجرای سد مخزنی خوانسار و مخزن 20 هزار مترمکعبی میبد و خطوط اول و دوم آبرسانی به میبد و اردکان تلاش کردند، قدردانی کرد و گفت: این طرح ها بسیار مهم است و در آینده بیشتر به مردم توضیح دهید تا ارزش طرح ها را بدانند.

پروژه سد خوانسار که در سال 88 عملیات احداث آن آغاز شد، با فراز و نشیب های زیادی مواجه شد که خوشبختانه اکنون امروز آبگیری شد.

این سد علاوه بر تامین حقابه های کشاورزی منطقه، به میزان 2 میلیون متر مکعب تامین آب شرب و یک میلیون متر مکعب تامین آب صنعت منطقه را بر عهده خواهد داشت.

تاریخ مطالعات  سد خوانسار از سال 1369 آغاز و در سال 1382 نیز مطالعات آن خاتمه یافت همچنین عملیات اجرایی آن نیز از سال 1388 آغاز شد.

ارتفاع سد یاد شده از پی سنگی 57 متر، حجم مخزن 24 میلیون متر مکعب، طول تاج مخزن 505 متر، عرض تاج 7 متر و نوع سرریز پلکانی است.

این سد از نوع خاکی با هسته رسی است و هدف از اجرای این پروژه کنترل سیلاب، تامین 5.6 میلیون متر مکعب آب آشامیدنی ، بهداشت و صنعت جهت شهرهای هرات و بوانات ، تامین حق آبه های روستاییان پایین دشت و حق آبه های زیست محیطی است.

بهره برداری از این طرح بزرگ اقتصادی ، تاثیر بسیاری در توسعه مسائل اقتصادی، کشاورزی، دامداری و صنعتی استان یزد به ویژه منطقه خاتم خواهد داشت

بهره برداری از اجرای قطعه اول و دوم خط لوله آبرسانی به شهرهای میبد و اردکان

در سفر اسحاق جهانگیری  معاون اول رییس جمهوری  و رضا اردکانیان  وزیر نیرو به استان یزد روز، شنبه از قطعه اول و دوم خط لوله آبرسانی به شهرهای میبد و اردکان بهره برداری شد.

اجرای طرح قطعه اول خط لوله  آبرسانی به شهرهای میبد و اردکان   به طول  3.2 کیلومتر لوله گذاری GRP به قطر 600 میلیمتر و یک باب مخزن 1000 مترمکعبی است.

همچنین در قطعه دوم  طرح یاد شده هم 6.2 کیلو متر لوله گذاری GRP به قطر 600 میلیمتر و یک باب مخزن 1000مترمکعبی انجام شده است.

انتهای پیام/

ادامه مطلب

اخبار یزد

وزیر نیرو در یزد: ملت ایران تاب‌آورترین ملت در جهان هستند

منتشر شده

در

وزیر نیرو

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، رضا اردکانیان دقایقی قبل در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی یزد که با حضور معاون اول رئیس جمهور در حال برگزاری است با اشاره به اینکه دشمن به دنبال آن بوده که ایران را مجبور به اقرار برای موفقیت تحریم‌ها و فشارها کند اظهار داشت: ما باید بدانیم در این مدت کاری کارستان صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: به جرات بیان می‌کنم تاب‌آورترین ملت و جامعه در جهان به روایت گزارش عملکرد ایران است و با تدبیرترین دولت که توانسته این شرایط را به این نقطه برساند دولت حاضر است.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: این جنگ همه جانبه اقتصادی به علاوه جنگ روانی و شرایط کرونایی که اقتصاد دنیا را فلج کرد، همه با هم علیه ایران انجام شد ولی پرچمداران این فشارها همه رفتند و این نظام همچنان پابرجاست.

اردکانیان تصریح کرد: چندکار مهم در حوزه تامین آب کشور در حال انجام است که یکی از آنها نمک‌زدایی و انتقال آب از دریاست که تخصیص آن داده شده و برعهده بخش خصوصی برای فعال شدن در حوزه سرمایه‌گذاری است.

وی افزود: بحث بعدی که در حوزه تامین آب شرب برای استان یزد و کرمان برعهده دولت قرار دارد، انتقال آب از خارج استان است که مجوزهای آن صادر و به دنبال ساز و کارهای مالی برای اجرای آن هستیم.

وزیر نیرو بیان کرد: در شهر یزد به دنبال تکمیل طرح فاضلاب شهری یزد و اجرای رینگ شهری یزد هستیم علاوه بر آن در حوزه برق هم فعالیت‌های بسیار خوبی در استان یزد و استان‌های مرکز فلات ایران به لحاظ ظرفیت بالای صنعتی و معدنی که دارند انجام شده است.

انتهای پیام/

ادامه مطلب

اخبار یزد

جهانگیری در یزد: آمریکا باید از مسیر غلط خود خارج شود

منتشر شده

در

جهانگیری

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، اسحاق جهانگیری دقایقی قبل در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی یزد با اشاره به نقش برونسپاری فعالیت‌ها‌ اظهار داشت: هیچ کارخانه بخش خصوصی نمی‌تواند بگوید من هرچه نیاز دارم در داخل کارخانه خودم تولید می‌کنم بلکه باید فعالیت‌ها را برونسپاری کند و به معنای واقعی کلمه فعالیت خود را انجام دهد.

معاون اول رئیس جمهوری افزود: این رویکرد در تمام بخش‌ها لازم الاجرا است به ویژه در دستگاه‌های دولتی باید این موضوع را به صورت جدی دنبال کنیم.

جهانگیری بیان کرد: در این دوره چند تکانه شدید به اقتصاد کشور وارد شد که یکی از این موارد سال 93 با کاهش قیمت نفت به زیر 30 دلار بود و این موضوع برای کشوری که متکی به درآمدهای نفتی بود بسیار سخت بود.

وی ادامه داد: همه فکر می کردند که این موضوع یک شوک سنگین به اقتصاد کشور وارد می‌کند که به حمدالله خیلی خوب آن دوره را پشت سر گذاشتیم.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه هنوز در ارتباط با تحریم‌ها به صورت کامل به دلیل تداوم آن توضیح داده نشده گفت: آمریکایی‌ها باید از این راه غلط برگردند و قطعا بعد از آن همه به برجام باز می‌گردیم.

جهانگیری خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی اقتصاد مردم ممکن است گلایه کنند چرا توضیح لازم در ارتباط با تحریم‌ها داده نمی‌شود در حالی که نمی‌توان تمام مسائل را در این شرایط که جنگ تمام عیار اقتصادی است بیان کنیم.

وی با بیان اینکه اقتصاد را نمی‌توان با دستورالعمل اداری مدیریت کرد افزود: نمی‌توان گفت که من صادرات یا واردات این کالاها را ممنوع می‌کنم، اینها شرایط دوران سخت جنگی است و در دوران عادی نباید اجرا شوند.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه مجموعه تصمیماتی که در ستاد اقتصاد مقاومتی گرفته شد کمک کرد که توان اقتصادی کشور بالاتر برود افزود: در پایان تابستان امسال که با کرونا و نهایت فشارهای تحریم‌ها روبرو بودیم، هم رشد اقتصادیمان مثبت و بالای یک و سه دهم بود و رشد کارگاه‌های صنعتی هم در 9 ماهه امسال بالای 10 و هشت دهم درصد بود.

وی به محدودیت‌های کرونایی اعمال شده در طول ماه‌های قبل اشاره کرد و گفت: وقتی سفر محدود می‌شود به معنای آن است که خیلی از شغل‌هایی که مرتبط با آن است با مشکل مواجه می‌شوند و این کارها و مشاغل به تعطیلی می‌رسند.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: یکی از مهمترین جهت‌گیری‌های اقتصادی درون‌زایی بود و در این دوره از تمام ظرفیت‌های کشور برای سرپا نگاه داشتن تولید کشور استفاده شد و کارهایی که در این زمینه انجام دادیم در تمام بخش‌ها با افتخار کالاها را از حوزه واردات حذف و در داخل کشور تولید کردیم.

جهانگیری با بیان اینکه به طور طبیعی در جنگ اقتصادی وضعیت مردم با مشکل روبرو می‌شود گفت: تمام تلاشمان را کردیم که این وضعیت خیلی بد نشود و بتوانیم جلوی ایجاد مشکلات زیاد برای مردم را بگیریم.

وی در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه استان یزد ویژگی‌های منحصر به فردی داشته و شهر مدارا و همزیستی بوده و تاریخ بر این امر گواه است بیان کرد: استان یزد شهر گفت‌وگو محور برای حل هر مشکلی است و راهکار گفت‌وگو برای به نتیجه رساندن و حل مشکلات دارند، این ویژگی‌ها و مردم قناعت پیشه یزد ظرفیت بالا را برای ایجاد توسعه در کشور به خصوص توسعه پایدار همه جانبه بوده است.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: توسعه وقتی محقق می‌شود که اخلاق توسعه وجود داشته باشد، یزد اخلاق توسعه‌ای دارد و همواره باید از استان یزد به عنوان نمونه توسعه نام برد.

جهانگیری بیان کرد: ظرفیت‌های توسعه استان یزد از لحاظ منابع مادی، منابع طبیعی، موقعیت جغرافیایی، ظرفیت سرمایه‌گذاری، زنان و مردان فعال و تحصیل کرده همه و همه ظرفیت خوبی برای توسعه استان یزد است.

وی ادامه داد: در مدت چند سال گذشته برگزاری جلسات اقتصاد مقاومتی به بالا رفتن توان اقتصادی کشور منجر شد چون در این سال‌ها بیشتر مورد اهداف ان دنبال شد.

انتهای پیام/

ادامه مطلب

اخبار یزد

استان یزد با حجم بالای پروژه‌های آماده بهره‌برداری روبه‌رو است

منتشر شده

در

استاندار یزد

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، محمدعلی طالبی دقایقی پیش در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان یزد که با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد اظهار داشت: جای خوشحالی است که پس از پیگیری‌های شش ماهه برای این سفر، امروز این اتفاق افتاد.

وی خاطرنشان کرد: در طول 20 سالی که در استانداری یزد مشغول به فعالیت هستم، هیچ زمانی چنین همدلی و همراهی را در استان یزد مشاهده نکردم و به حمدالله این همدلی و همراهی سبب رفع بسیاری از مشکلات شده است.

استاندار یزد افزود: دولت و تشکل‌های صنفی در استان یزد هیچ گاه در طول سال‌های گذشته روبروی هم قرار نگرفتند و همیشه با یکدیگر فعالیت می‌کردند.

به عنوان مثال پیگیری مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی استان یزد به خانه صنعت و معدن استان سپرده شده و آنها به عنوان بخش خصوصی پیگیر این موضوع هستند.

وی به برنامه‌های سفر جهانگیری به یزد اشاره کرد و افزود: در استان یزد امروز حجم بسیار بالایی از پروژه‌های آماده افتتاح و درحال تکمیل روبرو هستیم و مدیران سازمان برنامه و بودجه استان این شرایط را استثنایی عنوان کردند.

وی افتتاح پروژه 25 ساله کتابخانه مرکزی، پروژه‌های بزرگ آب و برق، افتتاح بندرخشک پیشگامان و موارد مختلف دیگر از پروزه‌های بزرگ استان را از جمله اقداماتی دانست که در این راستا انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، تیم حفاظتی معاون اول رئیس جمهور در اقدامی عجیب اجازه ورود تمام خبرنگاران خبرگزاری‌ها شامل خبرنگاران خبرگزاری‌های ایکنا، ایرنا، فارس، مهر و ایسنا را به نشست افتتاح پروژه کتابخانه مرکزی یزد دادند اما از ورود خبرنگار تسنیم به داخل نشست به بهانه پروتکل‌های بهداشتی ممانعت به عمل آوردند.

انتهای پیام/

ادامه مطلب

اخبار یزد

پروژه کتابخانه مرکزی یزد پس از ۲۵ سال افتتاح شد

منتشر شده

در

کتابخانه مرکزی

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور صبح امروز با حضور در فرودگاه شهید صدوقی یزد، برنامه سفر یک روزه خود به استان یزد را آغاز کرد.

وی در نخستین برنامه خود به بلوار بسیج یزد رفت تا کتابخانه مرکزی این شهر که 25 سال ساخت و بهره برداری از آن به طول انجامیده بود را افتتاح کند و این کتابخانه بالاخره و پس از وعده های متعددی که برای افتتاح آن در طول سالهای گذشته وجود داشت امروز افتتاح شد.

علاوه بر معاون اول رئیس جمهور برخی از مسئولان ارشد کشوری از جمله وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزیر نیرو جهانگیری را همراهی می کردند.

نکته قابل توجه در این نشست ممانعت از ورود خبرنگار تسنیم به جلسه به بهانه رعایت پروتکل های بهداشتی بود و اجازه ندادند که این نشست توسط وی پوشش رسانه ای داده شود.

انتهای پیام/

ادامه مطلب

اخبار یزد

‌۸۰۰ پایگاه کمیته امداد در استان یزد آماده دریافت کمک‌های مردمی در جشن احسان و نیکوکاری هستند

منتشر شده

در

جشن نیکوکاری

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، همواره اواخر اسفند ماه شاهد اتفاق خوبی در سراسر کشور بودیم که نشان از اتحاد، همدلی و مهربانی مردم ایران بود با عنوان جشن احسان و نیکوکاری بود و با شیوه‌های جذابی در سطح شهر و مدارس انجام می‌شد.

با همت کمیته امداد و حمایت مردم نوع دوست برای نیازمندان لباس نو و وسایلی تهیه می‌شد اما امسال به دلیل شیوع کرونا این برنامه متفاوت از سال‌های قبل و با هدف تامین کالاهای معیشتی برای نیازمندان اجرایی می‌شود و باز هم مردم کشور ما به فکر اقشار ضعیف جامعه خود هستند.

محمد شجاعان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یزد با اشاره به اینکه جشن نیکوکاری از 14 اسفند همزمان با آغاز هفته احسان و نیکوکاری شروع شده و تا آخر سال ادامه دارد اظهار داشت: با توجه به شرایط کنونی و امتداد جریان کرونا متاسفانه رفته رفته وضعیت معیشتی فقرا و نیازمندان بدتر شده است.

وی گفت: مسائل اقتصادی و مشکلات شرایط نابسامانی را ایجاد کرده، ما در سنوات گذشته در مراسم جشن نیکوکاری به دنبال تامین پوشاک نیازمندان بودیم اما امسال با توجه به وضعیت اقتصادی به دنبال تهیه سبد معیشتی هستیم تا بخشی از تنزل وضعیت زندگی و اقتصادی مردم جبران شود.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد تصریح کرد: در دوران کرونا حمایت‌های بسیار خوبی از طرف مردم دریافت شد و کمک‌های شایانی برای فقرا و نیازمندان صورت گرفت که بخشی از مشکلات را حل کرد.

شجاعان ادامه داد: برای پایان سال و جشن نیکوکاری طبق سنوات قبل تمام پایگاه‌های سطح استان فعال هستند، همچنین مدارس، مساجد، مصلاهای نمازجمعه و همه دفاتر کمیته امداد در 800 واحد آمادگی دریافت کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردمی را دارند.

وی بیان کرد: افرادی که قصد کمک غیر حضوری دارند هم می‌توانند حمایت‌های خود را به شماره کارت 6037998136777777 واریز کنند و یا به سایت امداد وارد شوند، البته همه پایگاه‌ها آماده دریافت کمک‌های غیر نقدی همچون پوشاک نو هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد با اشاره به اینکه کمک‌ها بلافاصله بعد از دریافت در اختیار نیازمندان قرار می‌گیرد عنوان کرد: امیدواریم که در شب عید نیازمندان حداقل نیازهای معیشتی را داشته باشند و کمک‌ها لبخندی بر لب فقرا و نیازمندان بنشاند.

شجاعان با اشاره به اینکه به جهت حفظ شان نیازمندان تنها پوشاک نو تحویل گرفته می‌شود تصریح کرد: اکنون بیشترین نیاز نیازمندان در بخش معیشتی است هم استانی‌ها هر نوع اقلام معیشتی که تمایل دارند می‌توانند به پایگاه‌ها نیکوکاری تحویل بدهند.

وی بیان کرد: خوشبختانه میادین میوه و تره بار کمک‌های خوبی داشتند و تاکنون چند سری میوه در بین نیازمندان توزیع کردیم، البته به حمایت هر چه بیشتر صنوف مختلف خشکبار، حبوبات، برنج، روغن، گوشت و مرغ و حمایت مردم در این بخش‌ها نیاز است.

امید است روزی برسد که در کشور ما با حل شدن مشکلات معیشتی دیگر خانواده‌ای ناتوان از تهیه اقلام ضروری خود نباشد و سازمانی برای کمک به نیازمندان لازم نباشد.

انتهای پیام/

ادامه مطلب

اخبار یزد

مردم یزد مراقب افزایش آمار مبتلایان کرونای انگلیسی باشند

منتشر شده

در

کرونای انگلیسی

 به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، محمود نوری شادکام اظهار داشت: آمار بیماران سرپایی رو به افزایش است منتهی هنوز در آمار افراد بستری تغییر قابل توجهی مشاهده نشده است اما افزایش تعداد سرپایی‌ها این هشدار را می‌دهد که یک هفته تا 10 روز آینده تعداد بستری بالاتر می‌رود و افزایش مراجعات سرپایی موقت است.

وی گفت: در خصوص کرونای انگلیسی استان یزد به نظر می‌رسد کرونا انگلیسی در بین اطفال، جوانان، نوجوانان بیشتر مشاهده می‌شود و این قشر را درگیر می‌کند و یا مواردی که شدت بیماری بالا است و نیاز به آی‌سی‌یو پیدا می‌کنند به حساب کرونای انگلیسی گذاشته می‌شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد افزود: وقتی موارد ابتلا به کرونای انگلیسی در استان یزد مشاهده شده است، دیگر نباید منتظر اعلام موارد بعدی در استان بود، بلکه افرادی که به شدت درگیر می‌شوند به حساب کرونا جهش یافته تلقی می‌شود به این دلیل که کمبود کیت و سختی آزمایش روند شناسایی و تشخیص را دشوار کرده است.

نوری شادکام تصریح کرد: در ضمن نباید بین 2 نوع کرونا تفاوت قائل شد، این ویروس‌ها به شدت افراد را درگیر کرده و سبب مشکل برای مردم می‌شوند، افزایش سرایت و قدرت انتقال کرونا جهش یافته تاثیر خاصی بر میزان رعایت پروتکل‌ها نمی‌گذارد بلکه اکنون که تغییر ژنتیکی باعث افزایش شیوع شده باید هشدارها جدی‌تر شده و مردم پروتکل‌ها را جدی‌تر رعایت کنند.

وی بیان کرد: خیلی از مواردی که اکنون در این بیماری مشاهده می‌شود را ما شناسایی نمی‌کنیم زیرا امکانات ما در حدی است که نمی‌توان به سرعت پی به موارد آلودگی کرونای انگلیسی برد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد ادامه داد: تصور بنده این است که مواردی که شدت بیماری و سرعت انتقال را داشتند را به حساب کرونا انگلیسی گذاشته و دقت و مراقبت را بر این اساس بیشتر کنیم.

نوری شادکام گفت: آنچه همچنان برقرار است رعایت شیوه نامه بهداشتی، رعایت فاصله اجتماعی و محدودیت رفت و آمدها است تا این بیماری ریشه کن شود.

وی با اشاره به اینکه مسیر نهایی برای مهار کامل بیماری واکسیناسیون است، همچنان که در نهایت پس از سال‌ها بیماری‌های سرخک، فلج اطفال، آبله مرغان، کزاز و عریان را ریشه کردن کرده است افزود: اما هنگام شیوع آن بیماری‌ها هم ابتدا رعایت پروتکل‌ها در برهه‌ای از زمان لازم بود ولی در نهایت واکسیناسیون آن را مهار کرد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد خاطر نشان کرد: واکسیناسیون معذوریت‌هایی دارد، محدودیت منابع وجود دارد، مقدار واکسن تولید شده در دنیا محدود است و حداقل لازم است 15 میلیارد دوز واکسن در دنیا تولید شود تا همه واکسینه شوند.

نوری شادکام گفت: با توجه به محدودیت تولید، افزایش تقاضا و زمان بر بودن آن نهایتا واکسیناسیون در کشور ما نیمه‌های دوم سال آینده کاملا اجرا می‌شود و تا آن زمان راه دیگری برای مصون بودن به جز محدودیت‌ها وجود ندارد و ما تنها می‌توانیم مکررا به مردم رعایت نکات بهداشتی را تذکر بدهیم.

انتهای پیام/

ادامه مطلب

اخبار یزد

۴ دلال‌ فروش خارج از شبکه توزیع داروهای کمیاب و نایاب خارجی در یزد باز‌داشت شدند‌

منتشر شده

در

داروهای کمیاب

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، در طی اقدام اطلاعاتی و عملیاتی توسط پاسداران گمنام امام زمان(عج) در سپاه الغدیر استان یزد, تعداد 4 نفر از دلالان و فعالین در زمینه فروش خارج از شبکه توزیع داروهای کمیاب و نایاب خارجی باز داشت شدند.

چهار نفر از افرادی که داروهای کمیابی همچون سرطانی، کرونایی, انسولین, تیروید، قلبی را خارج از شبکه خرید و فروش می‌کردند بازداشت و مقادیر قابل توجهی دارو کشف و ضبط گردید.

این افراد با نفوذ در شبکه توزیع رسمی دارو اقدام به خروج دارو از شبکه رسمی نموده و در بازار سیاه با چندین برابر قیمت بفروش می‌رساندند.

ادامه مطلب

اخبار یزد

فارغ‌التحصیلان بیکار محصول سیستم غلط آموزشی هستند

منتشر شده

در

امام جمعه یزد

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، آیت‌الله محمدرضا ناصری در دیدار با مدیر و معاونان مدرسه مطهری یزد با اشاره به اینکه غربی‌ها تفکر، تعقل و تدین را از سیستم آموزشی حذف کرده اند، اظهار داشت: این اتفاق به خاطر این رخ داده که مردم و کشور ما رشد جدی نداشته باشند و همیشه عقب‌تر از آنها حرکت کنند.

وی عنوان کرد: تدین، تعهد به دنبال دارد و اگر دانش آموزان نخبه با تدین رشد کنند، نسبت به پیشنهادات وسوسه انگیز غربی‌ها بی‌تفاوت خواهند بود و علم خود را برای خدمت به مردم و کشور خود به کار خواهند گرفت.

ناصری در مورد عنصر تفکر بیان کرد: اگر به سیستم برنامه ریزی دروس در مدارس توجه کنید، از دوران پیش دبستانی تا زمان فارغ التحصیلی از دانشگاه، هیچ ساعت و فعالیتی برای تقویت قدرت تفکر آنها در نظر گرفته نشده و با سیستم «بخوان، حفظ کن، نمره بگیر» پیش رفته‌اند و بعد از 16 سال درس خواندن، در نهایت هم بیکار هستند.

امام جمعه یزد ادامه داد: اگر سیستم به نحوی بود که «بخوان، فکر کن، نوآوری داشته باش و تولید کن» را در دانش آموزان نهادینه می‌کرد، امروز با این همه فارغ التحصیل بیکار مواجه نبودیم.

وی با اشاره به اینکه این سیستم، نگرش دانش آموزان را سطحی پیش برده بود، افزود: بعد از انقلاب امام خمینی(ره) با شعار ما می‌توانیم تا حدی این سیستم را متحول کرد اما هنوز جای کار بسیاری دارد و این تحول باید به شکل جدی توسط مربیان و معلمان در مدارس اجرا شود.

ناصری عنوان کرد: پشرفت‌هایی که در حوزه دانش هسته‌ای، نظامی و پزشکی رخ داد از همین شعار نشأت گرفت و این نشان دهنده آن است که در کشور ما افراد خوش فکر و با استعداد بسیاری وجود دارد اما سیستم نادرست آموزشی غربی‌ها، سالیان سال آنها را از پیشرفت باز داشته بود.

امام جمعه یزد اظهار داشت: سیستم آموزشی راهکاری برای حل مشکلات زندگی به دانش آموزان برای زندگی آینده خود ارائه نداده و این امر مشکلاتی را حتی در زندگی افراد به دنبال داشته است.

وی تصریح کرد: این شیوه‌ها باید در مدارس اصلاح شود و تدین و تفکر و تعقل به سیستم آموزشی باز گردد.

ناصری عنوان کرد: اگر قدرت تعقل در دانش آموزان تقویت شود، از همان ابتدا متوجه خواهند شد که دوست و دشمن کدامند بنابراین حتی اگر در معرض باطل قرار بگیرند، آن را انتخاب نمی‌کنند زیرا قدرت تشخیص حق از باطل و خوب از بد را دارند.

وی با تاکید بر ضرورت رشد عقلانیت که در قرآن کریم نیز بیش از 20 آیه برای آن آمده است، افزود: رشد عقلانیت نه تنها در زندگی فردی بلکه در زندگی اجتماعی افراد و سرنوشت ملت‌ها تاثیرگذار خواهد بود بنابراین رشد و تقویت عقلانیت در مدارس از ضرورت‌هایی است که باید دنبال شود.

در این نشست، مدیر مدرسه مطهری نیز با اشاره به مشکلات نقشه مدرسه در دست احداث بیان کرد: فضای فعلی این مدرسه مناسب نیست و باید در نقشه و اجرا تجدیدنظر شود و با وجود زمین 2 هزار و 500 متری، استفاده مناسبی از فضا نشده است.

انتهای پیام/

ادامه مطلب

اخبار یزد

همدلی و مشارکت مردم در عبور از مشکلات سبب ناامیدی دشمنان می‌شود

منتشر شده

در

آیت الله ناصری

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، آیت‌الله محمدرضا ناصری در مراسم جشن نیکوکاری اظهار داشت: انسان‌ها دارای سه نوع حیات نباتی، حیوانی و انسانی است متاسفانه تعداد زیادی از انسان‌ها با لذت‌های دنیایی، ثروت اندوزی و لذت‌های مادی درگیر شدند و حیاتی حیوانی را در پیش گرفتند اما حیات انسانی است که با روحیه معنوی و انسانی بشر سازگار است.

وی گفت: حیات انسانی انسان با تکامل انسان و حرکت او در مسیر تعالی بشر ایجاد می‌شود، وقتی انسان به هدف خلقت پی می‌برد و در مسیر پیشرفت و تکامل قرار گرفته و وارد بعد حیات انسانی خود شده که در آخرت او اثر ماندگاری دارد.

ناصری ادامه داد: اصل ارزش انسان مربوط به حیات انسانی او است و از داشته‌های خود نظیر علم، ثروت و عقل در راستای رشد دیگر انسان‌ها می‌تواند استفاده می‌کند و حیات انسانی خود را هم تکامل بخشد.

وی تصریح کرد: اشخاصی که از مال خود به فقرا و ایتام کمک می‌کنند یا صدقه می‌دهند و در راه خیر قدم بر می‌دارند، لذت حیات انسانی خود را به خوبی احساس می‌کنند.

امام جمعه یزد خاطر نشان کرد: حاج شیخ غلامرضا فقیه خراسانی در رسیدگی به ایتام و نیازمندان به دین و مذهب آنها کاری نداشت چون همه انسان‌ها را بندگان خدا می‌دانست و نسبت به آنها عشق می‌ورزید.

ناصری بیان کرد: برای اینکه انسان‌ها در مسیر تکامل و قرب الهی قدم بردارند باید خود را در برابر یکدیگر و در پیشگاه خداوند متعال مسئول بدانند.

وی افزود: برگزاری جشن نیکوکاری در سطح مدارس و بین دانش‌آموزان سبب تقویت و زنده کردن روحیه‌های نوع دوستی، انسان دوستی، ایثار و مروت را در دانش آموزان می‌شود.

امام جمعه یزد تصریح کرد: با تاکید بر همدلی است که می‌شود در شرایط سخت جامعه از مشکلات عبور کرد، با همدلی و تعامل با یکدیگر دشمنان از ما قطع امید می‌کنند و در مسیر پیشرفت و آبادانی و رفع مشکلات جامعه حرکت خواهیم کرد.

انتهای پیام/

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها