با ما همراه باشید
https://yazdnn.ir/wp-content/uploads/2046/12/yazdnn1-heder-600x77.jpg

اخبار یزد

عادی انگاری در شرایط فعلی بحران آفرین است

منتشر شده

در

ویروس کرونا

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، از ابتدای بهمن 1399 با توجه به تشدید محدودیت‌ها در ماه قبل شرایط همه‌گیری در سراسر ایران متفاوت شده بود و تقریباً سیرنزولی بیماران و البته متوفیان باعث امیدواری مسئولان بهداشت و درمان شده بود که بعد از گذشت حدود یکسال کادر درمانی می‌توانستند نفسی تازه کرده و برای ادامه راه تجدید قوا کنند.

اما این امیدواری تنها چند روز دوام آورد و نهایتاً از نیمه بهمن‌ماه گمانه‌زنی‌هایی در مورد آغاز موج چهارم کرونا در ایران شکل گرفت و براساس داده‌های آماری مسئولان بهداشت و درمان برآورد کردند که از اوایل زمستان احتمال بروز مشکلات همه‌گیری دور از انتظار نیست و به همین دلیل لازم است هموطنان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی جدیت کافی داشته باشند.

اعتقاد به عادی شدن شرایط و ضعیف شدن ویروس کرونا، افزایش آمار مبتلایان، بستری ها را به دنبال دارد که  در صورت رعایت نکردن فاصله گذاری‌ها و شیوه نامه‌های بهداشتی، شاهد بروز موج چهارم بیماری و افزایش شمار جانباختگان خواهیم بود.

مردم برای کنترل بیماری کرونا باید احتیاط بیشتری کرده و با جدیت بالا، مقررات اعلام شده از جمله استفاده از ماسک و حفظ فاصله فیزیکی حداقل 1.5 متری و نیز پرهیز از حضور در اجتماعات را رعایت کنند.

این اظهار نظر مسئولان بهداشت و درمان درباره اهمیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و توجه به طرح فاصله‌گذاری اجتماعی درحالی مطرح شد که اتفاقاً آمار حکایتی متفاوت از مشارکت مردمی در این زمینه داشت و بعضاً کاهش مشارکت در شهرستان‌ها به‌خصوص شهرستان‌های گردشگر پذیر  نگران کننده شده بود.

نکته مهم اینجاست که با آغاز طرح واکسیناسیون در ایران برخی از هموطنان براین باورند که مشکل و نگرانی کاهش یافته و اوضاع عادی شده است درحالی که استانداردهای بهداشتی در این موارد تأکید می‌کند تا زمانی که 80 درصد از کل جمعیت ایران واکسینه نشده باشند بازهم احتمال بحران همه‌گیری وجود دارد و همواره رعایت پروتکل‌ها بهترین و کارآمدترین راهکار مدیریت است.

اما دیدیم بی‌توجهی به پروتکل‌ها تاجایی بود که دوباره جداول آمار نشان داد که تردد بین شهری در این دوره کاهش مناسبی نداشته و علی‌رغم تمام هشدارها نسبت به قبل از آغاز همه‌گیری تردد جاده‌ای ایران تنها 4 درصد کاهش را تجربه کرده است.

این درحالی است که به گفته مسئولان بهداشت و درمان موضوع رعایت پروتکل‌های بهداشتی در پایتخت نگران کننده شده و با توجه به حجم تردد بالا در سطح شهر به‌خصوص با استفاده از وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی مثل مترو درصورت ادامه روند کانون‌های بحرانی بیشتری شکل گرفته و مشکلات عمده‌ای را به کادر درمان تحمیل می‌کند که شاهد مثال آن هم افزایش تعداد مراجعه‌های سرپایی به مراکز درمانی است.

ویروس منحوس ایرانگردی می‌کند

درست زمانی که مسئولان بهداشت و درمان درحال تأکید به رعایت اصول بهداشتی و پروتکل‌های بهداشتی بودند انتشار خبر ورود ویروس جهش یافته انگلیسی به ایران نگرانی مسئولان را تشدید کرد و امروز تأیید  مرگ بیمار کاشانی که مشکوک به آلوده شدن با ویروس جهش یافته انگلیسی کرونا بود؛  تأکیدی براین مدعاست که احتمالاً ویروس منحوس جهش یافته کرونا نیز در سراسر ایران مشغول گشت و گذار است و به قول معروف ایران‌گردی می‌کند.

البته با توجه به اظهار نظر مسئولان وزارت بهداشت تاکنون چند مورد مشکوک آلوده به ویروس جهش یافته در کشور شناسایی شده‌اند که با توجه به قدرت سرایت بالای این نوع از ویروس و کاهش سطح همکاری مردمی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی احتمال افزایش کانون‌های ابتلا در آینده نزدیک بسیار بالاست. به عنوان مثال تغییر وضعیت کرونایی شهرستان‌ها در استان خوزستان ناشی از کاهش سطح همراهی خوزستانی‌ها با پروتکل‌های بهداشتی در برخی موارد به زیر 30 درصد بوده است.

اما پراکنده شدن افراد مشکوک به آلوده شدن با ویروس جهش یافته انگلیسی در استان‌های قزوین، تهران و خوزستان واقعیتی نگران کننده را یادآوری می‌کند که گشت و گذار این نوع از ویروس منحوس احتمالاً اسفندی سخت برای کشور تدارک دیده و می‌تواند کادر درمان را درصورت عدم همراهی هموطنان با پروتکل‌های بهداشتی با مشکلی جدی مواجه کند.

وی با اشاره به موفقیت آمیز بودن اجرای مرحله اول طرح شهید سلیمانی و رعایت حداکثری پروتکل‌ها، افزود: تا الان 9 نفر که مبتلا به ویروس جهش یافته انگلیسی بودند در کشور شناسایی شده اند که 7 نفر از آنها در تهران و یک نفر در اهواز و یک نفر هم در آبیک قزوین بود.

انتشار این خبر و البته تغییر رنگ وضعیت کرونایی هفت شهرستان از استان خوزستان می‌تواند زنگ خطری برای کادر درمانی در موج‌ آینده همه‌گیری باشد که درصورت آغاز این موج نه تنها تعداد بیماران بسیار قابل توجه است بلکه در عین حال باید احتمالاً منتظر سه‌رقمی شدن تعداد متوفیان کرونایی در کشور مثل اواسط پاییز گذشته باشیم.

نگرانی زمانی ایجاد می‌شود که قطعاً برودت هوا در فصل زمستان می‌تواند عوارض ناشی از این بیماری و البته میزان سرایتش را تشدید کرده و مشکلات را دو چندان کند.

ادامه مطلب
تبلیغات https://yazdnn.ir/wp-content/uploads/2046/12/yazdnn-heder-600x153-1-1536x392.jpg
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار یزد

۲۸ درصد مدارس استان یزد در لیست تخریب و بازسازی قرار دارد

منتشر شده

در

مدرسه سازی

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، محمدعلی طالبی در بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز که با حضور ویدیو کنفرانسی معاون اول رئیس  جمهور و وزیر آموزش و پرورش برگزار شد اظهار داشت: استان یزد یک استان خیرخیز و مشارکت‌جو است.

وی گفت: امروز بار بزرگی از اقدامات عام‌المنفعه در استان یزد در حوزه‌های مختلف آموزشی، درمانی اجتماعی و فرهنگی به دوش خیرین است.

استاندار یزد ادامه داد: اتکا به همراهی و مساعدت خیران سبب شد که استان یزد در بسیاری از شاخص‌های توسعه جزو سرآمدهای کشور باشد.

طالبی خاطرنشان کرد: یکی از افتخارات استان یزد 26 سال صدرنشینی در کنکور سراسری است که بخشی از آن مرهون نقش خیرین مدرسه‌ساز در استان است.

وی بیان کرد: ما در استان به دلیل قدمت آموزش و پرورش با معضل و مشکل فرسودگی مدارس روبه‌رو هستیم گر چه به لحاظ سرانه‌ها در آمار وزارت آموزش جایگاه نسبتا خوبی را داریم اما به لحاظ فرسودگی مدارس شرایط مناسبی نداریم.

استاندار یزد با اشاره به اینکه از 1665 مدرسه استان یزد 529 مدرسه بلااستفاده است که شامل 32 درصد مدارس است افزود: همچنین 28 درصد از مدارس در لیست تخریب و بازسازی قرار دارد که نشان‌دهنده وضعیت استان نامناسب مدارس استان یزد است.

طالبی گفت: با اتکا به خیران توانستیم پویش‌های خوبی را در راستای نهضت مدرسه‌سازی راه انداختیم و با حضور خیرین 195 میلیارد تومان در 10 ماه امسال جذب شد و لازم است با توجه به مشارکت خوب خیرین بالغ بر 200 میلیارد تومان می‌شود، برای تکمیل و تجهیز مدارس خیری دولت بالغ بر 200 میلیارد تومان اعتبار به استان اختصاص دهد.

وی افزود: در استان یزد 2200 خیر فعال هستند که مشارکت خوبی در طرح‌ها دارند، 300 نفر از خیران ما بانوان خیر هستند، لازم به ذکر است که در سال 92 تا 99 در مورد احداث مدارس از 18 میلیارد تومان به 200 میلیارد تومان رشد اعتبار داشتیم.

استاندار یزد بیان کرد: همچنین نسبت به سال گذشته 2.5 برابر رشد جذب خیرین استان بوده است، در پویش آجر به آجر و مشارکت مردمی را در پویش مهر مادران داشتیم.

طالبی ادامه داد: 5000 خیر در استان هزینه احداث یک مدرسه سه کلاسه در یکی از روستاهای استان اهدا کردند و مدرسه ساخته شد، در پویش دوم هم با 2000 نفر شرکت‌کننده مدرسه دیگری را در یکی از روستاهای آغاز کردیم.

وی اظهار داشت: در بخش دیگری از طرح آجر به آجر شاهد مشارکت خیرین و صنایع استان در راستای فعالیت‌های اجتماعی بودیم و صنایع در شهرستان‌های مختلف مدرسه‌سازی را آغاز کردند.

استاندار یزد با اشاره به مشارکت بسیار خوب صنایع گفت: در برخی از موارد هر کارخانه یک مدرسه را احداث می‌کند.

طالبی افزود: جریان کلنگ‌زنی مدارس و افتتاح مدارس خیری یکی از جریان‌های مستمر در مناسبت‌های مختلف در طول سال حائز اهمیت است، خیرین استان علاوه بر مدرسه‌سازی در سایر نیازها غیر از آموزش و پرورش مثل بیمارستان، ساخت کلینیک، مراکز مشاوره اقدامات و فعالیت ارزشمندی انجام دادند.

وی تصریح کرد: در سال 1400 برای تعمیر و مرمت مدارس نیازمند اعتبار کافی هستیم، امیدواریم تا مورد عنایت جدی و جذب اعتبار ویژه قرار گرفته و برای جبران برخی از مشکلات در فضاهای آموزشی قدم مثبت و سازنده‌ای برداریم.

انتهای پیام/

ادامه مطلب

اخبار یزد

کارهای اثربخش در ترویج فرهنگ اقامه نماز تقویت شود

منتشر شده

در

استاندار یزد

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، محمدعلی طالبی در ششمین اجلاسیه نماز استان یزد اظهار داشت: متأسفانه در اولویت‌بندی برای اجرای برنامه‌های ترویج نماز در جامعه با خلأ برنامه‌ریزی روبه‌رو هستیم.

وی گفت: ما باید یک ارزیابی جامعه در حوزه‌های مختلف برای پرداختن به نماز انجام دهیم، بررسی شود که چه نقاط ضعف و قوتی داریم و باید در کدام موضوعات کار بیشتری انجام دهیم.

استاندار یزد تصریح کرد: این ارزیابی به ما کمک می‌کند تا اولویت‌بندی و برنامه‌ریزی برای فعالیت ترویجی نماز داشته باشیم.

طالبی گفت: اکنون که بیشتر فعالیت و تمرکز بر ادارات است و باید ادارات به مراحل بعدی محول شود و اولویت نخست باید نسل جدید و جوان باشد که اکنون نیازمند کار بیشتر در حوزه نماز هستند.

وی افزود: عمق کاری که باید انجام شود را در نظر بگیرید، برای حوزه جوانان، دانش‌آموزان و دانشجویان باید کارهای زیادی انجام دهیم که تاثیر آن را در کوتاه مدت مشاهده کنیم.

استاندار یزد خاطرنشان کرد: نباید تمام بار مسئولیت را بر دوش دانشگاه و آموزش و پرورش بگذاریم زیرا حجم کار فراتر از وظایف این دو ارگان است، دستگاه‌های آموزشی این روزها بیشتر درگیر فرآیند آموزش هستند و نمی‌توانند حجم زیاد اقدامات جهت فرهنگ‌سازی را انجام دهند.

طالبی بیان کرد: امیدوارم روزی به جای تقدیر از ادارات از تشکل‌ها، افراد فعال و دلسوز که اقدامات اثربخش در زمینه ترویج فعالیت‌های فرهنگی انجام داده‌اند تشکر کنیم.

وی افزود: با تقویت قدم‌های اساسی، در میدان دادن به افراد علاقه‌مند و فراهم کردن بستر مشارکت بخش‌های مختلف و باز کردن درب انجام فعالیت در دل جامعه می‌توانیم کارهای اساسی در ترویج و توسعه فرهنگ نماز رقم بزنیم.

انتهای پیام/

ادامه مطلب

اخبار یزد

جامعه نیاز به ۱۳۰ تفسیر قرآن کریم در زمینه‌های گوناگون دارد

منتشر شده

در

حجت السلام محسن قرائتی

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، حجت‌السلام محسن قرائتی در ششمین اجلاسیه نماز استان یزد که با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و مسئولان استانی برگزار شد اظهار داشت: نماز برای دین اسلام نیست نماز نخستین و آخرین توصیه و امر همه پیامبران بوده است.

وی افزود: نماز برای شخص نیست گاهی اوقات معلمان دروس غیردینی محبوبیت بیشتری در بین دانش‌آموزان دارند تا برای ترویج نماز بین نوجوانان فعالیت کنند.

مدیر ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه استان یزد دارای مردم متدین، خیرین و مسئولینی است که می‌تواند به راحتی کمبود نمازخانه و امکانات نمازخانه‌ها را تامین کند گفت: ما نگرانی بابت تامین تجهیزات و ساخت مسجد و نمازخانه در استان یزد نداریم و نباید داشته باشیم.

قرائتی خاطرنشان کرد: دولت دو ماه پیش از عید برنامه‌‌ریزی دارد و مشغول تدارک امکانات رفاهی، جاده‌ای، تامین گوشت و میوه مردم است، بسیج‌های گوناگون و امکاناتی را فراهم می‌کند ما هم باید از اکنون برای ترویج نماز و قرآن فعالیت داشته باشیم.

وی گفت: برنامه و همکاری ما برای توجه به قرآن کم شده است، روحانیت، سازمان تبلیغات و فضلا از اکنون آغاز کنند و برای ماه مبارک رمضان، توجه و جذب مردم به قرآن فعالیت کنند، تفسیرهای کوتاه برای مردم در مساجد گفته شود.

قرائتی ادامه داد: ما باید 130 نوع تفسیر قرآن داشته باشید، یعنی متناسب با هر رشته دانشگاهی آیات و روایات، تفسیر و ساخت و ساز شوند، بنده 10 کتاب برای 10 رشته دانشگاهی در مورد نکات قرآن مربوط به رشته‌های علمی تهیه و جمع‌آوری کردم.

وی بیان کرد: متأسفانه ما قرآن را به درستی به جامعه و مردم عرضه نکردیم، قرآن بیانی برای همه مردم است، پیامبر از مهجوریت قرآن شکایت می‌کند و یکسری مشکلات ما در جامعه ناشی از عدم توجه به قرآن است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان کشور اظهار داشت: دوای غفلت نماز است، دوای شهوت همسر است بنابراین وقتی مشکلات در جامعه زیاد است باید دوای آن را پیدا و استفاده کنیم و به کیفیت حضور در برپایی نماز با بهترین لباس، بهترین مکان توجه داشته باشیم.

سید علی اکبر موسوی مدیر ستاد اقامه نماز استان یزد، در نشست ششمین اجلاسیه نماز استان یزد اظهار داشت: طبق ارزیابی‌های انجام شده بیش از 40 دستگاه دولتی استان یزد شایسته تقدیر و تقدیر ویژه شدند که در این جلسه از این دستگاه‌ها تجلیل می‌شود.

وی گفت: از لحاظ تعداد مساجد و نمازخانه در ادارات شرایط خوبی داریم و کمبود مسجد در سطح استان یزد نداریم.

مدیر ستاد اقامه نماز استان تصریح کرد: متاسفانه هنوز در کمتر از 100 مدرسه استان نمازخانه مورد نیاز است.

موسوی ادامه داد: خوشبختانه در تمام محورهای مواصلاتی و جاده‌های استان به طور میانگین در هر 11 کیلومتر یک مسجد، نمازخانه، امامزاده یا مجتمع رفاهی بر قرار است و متأسفانه تنها در مسیر مهریز به خاتم اصلا نمازخانه‌ای نداریم که قرار شد فرمانداران شهرستان اقدامات لازم را انجام دهند.

وی بیان کرد: با عنایت، همکاری و اقدامات ستاد اقامه نماز کشور و استان دو مجموعه مدرسه، دو خانه بهداشت، یک درمانگاه و یک مسجد در استان یزد در حال ساخت است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان یزد خاطرنشان کرد: با اقدام فعال معاونت فرهنگی سیستم آب گرم برای وضوخانه 25 مدرسه در استان یزد تامین شد.

انتهای پیام/

ادامه مطلب

اخبار یزد

اطلس فرهنگی مساجد استان یزد تهیه می‌شود

منتشر شده

در

مسجد

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، ستاد اقامه نماز سال 1370 به دستور مقام معطم رهبری تشکیل شد، اهداف متعددی در محورهای گوناگون را دنبال کرد.

برپایی نماز در ادارات، نماز مدارس‌، کارخانجات، مساجد و نمازخانه‌های بین راهی، توسعه و ترویج فرهنگ نماز از جمله اهداف تشکیل ستاد اقامه نماز بود.

هر ساله اجلاسیه کشوری برگزار می‌شود و در چند سال گذشته در کنار اجرای اجلاس کشور اجلاسیه در استان‌ها هم انجام می‌شود و تصمیمات استانی اتخاذ می‌شود.

اجلاسیه استانی اقامه نماز استان یزد فردا در با حضور ویدیو کنفرانسی حجت‌الاسلام محسن قرائتی و با جمع محدودی از مسئولان استان و اعضای شورای اقامه نماز برگزار می‌شود.

حجت الاسلام سید علی‌اکبر موسوی اظهار داشت: در اجلاسیه نماز، نواقص و کمبودهای زیرساختی برای برپایی نماز، موانع بر سر راه و عوامل پیشرفت بررسی می‌شود و تصمیم‌گیری‌هایی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: هر ساله تفاهم نامه‌ای با دستگاه‌ها داریم، در پایان سال مستندات فعالیت‌های اجرا شده فرستاده و امتیاز به مجموعه فعالیت‌ها داده می‌شود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان یزد افزود: خوشبختانه استان یزد از لحاظ سخت‌افزاری محل نماز عبور کردیم اما از لحاظ کیفیت هنوز فاصله داریم، در همه ادارات نمازخانه تک منظوره داریم، در تمام ادارات شهرستان یزد نماز جماعت برگزار می‌شود که باید برای حضور بیشتر فرهنگ‌سازی شود.

موسوی تصریح کرد: استان یزد یک سابقه دارالعباده بودن دارد، این پتاسیل را از سایر جاها تا 80 درصد پیشتاز و جلوتر قرار داده است، ارزیابی‌های استانی سبب شد که فردا شاهد این باشیم که 40 دستگاه دولتی استان لوح تقدیر و لوح شایسته تقدیر دریافت خواهند کرد.

وی بیان کرد: در استان یزد تمام مدارس زنگ نماز دارند، نماز جماعت هم در مدارس برگزار می‌شد، اما کمبود امام جماعت روحانی داریم و نزدیک به 70 مدرسه بدون نمازخانه در استان هستند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان یزد خاطر نشان کرد: در استان یزد کمبود مسجد ندارد یعنی منطقه یا روستایی بدون مسجد در استان یزد وجود ندارد، البته در شهرک‌های جدید و محل‌های جدید مشکلاتی است و مسجد محل تناسبی با جمعیت ندارد.

وی با اشاره به تهیه اطلس فرهنگی مساجد گفت: متاسفانه در برخی مناطق با تراکم مسجد و در برخی مناطق جدید شهرهای استان با کمبود مسجد مواجه‌ایم که امیدواریم با تهیه این اطلس، خیرین را برای ساخت مسجد به مناطق فاقد مسجد سوق دهیم.

موسوی گفت: مجمع خیرین مسجد ساز را به مجمع خیرین نمازخانه ساز مدارس تبدیل کردیم، حدودا به 100 نمازخانه نیاز داریم، ساخت نمازخانه برای نوجوانان و جوانان اهمیت بیشتری دارد و زمینه‌ای برای جذب دانش‌آموزان به نماز است که این هدف با ساخت نمازخانه و تامین و تجهیز امکانات لازم برای نمازخانه‌ها محقق می‌شود.

وی ادامه داد: سال گذشته مدارس استان بیش از 30 هزار متر مربع فرش سجاده‌ای لازم داشتند که با بسیج همگانی بیش از 17 هزار متر آن تامین شد، از اهداف مجمع خیرین نمازخانه ساز تهیه 13 هزار فرش سجاده‌ای است.

موسوی اظهار داشت: در خصوص نمازخانه بین‌راهی هم با توجه به اینکه استان یزد مسیر ترانزیت در کشور است و از همه طرف شمال، جنوب، مشرق و مغرب مسیرهای مهمی و پر دسترس دارد، خوشبختانه به طور میانگین هر 11 کیلومتر یک مسجد، نمازخانه، امامزاده یا مجتمع رفاهی است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان یزد گفت: برای مساجد غیر متولی سعی شد که منبع درآمدی تهیه کنیم تا به مساجد رسیدگی کنند، البته متأسفانه در مسیر مهریز به خاتم اصلا نمازخانه‌ای نداریم که با مکاتبات انجام شده به زودی مجتمع رفاهی در آن مسیر ساخته می‌شود.

اجلاسیه نماز استان یزد فردا در محل استانداری با حضور مسئولان استان برگزار و از 40 دستگاه استان تقدیر می‌شود.

انتهای پیام/

ادامه مطلب

اخبار یزد

کلنگ مجتمع پرورش قارچ در اردکان به زمین زده شد

منتشر شده

در

مراسم کلنگ زنی

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام سید اسماعیل شاکر در مراسم کلنگ‌زنی مجتمع قارچ ویژه خانواده‌های بی‌بضاعت زندانیان شهرستان اردکان، ضمن تبریک اعیاد ماه رجب با اشاره به اهمیت دین اسلام در رسیدگی به خانواده‌های نیازمند و زندانیان، اظهار داشت: در کنار پرداخت مستمری به نیازمندان و برآورده کردن نیازهای فوری آنها لازم است که زمینه فعالیت و کارهای تولیدی وجود داشته باشد تا این خانواده‌ها بتوانند عزت‌مندانه و با آبرو کسب درآمد کنند.

وی افزود: ما باید با آینده‌نگری در زمینه تولید و اشتغال تلاش کنیم تا خانواده‌های نیازمند بتوانند روی پای خود بایستند و مجتمع قارچ نمونه‌ای از این کار است و که ویژه خانواده‌های بی‌بضاعت زندانیان ساخته می‌شود و لازم است از زحمات کسانی که در این زمینه تلاش کردند تشکر و قدردانی کنیم.

حسین صالحی، مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان اردکان گفت: مجتمع پرورش قارچ در زمینی به مساحت 12 هزار و 800 متر مربع و زیربنای بیش از 4 هزار متر مربع در 12 فاز شامل 36 سالن احداث خواهد شد.

صالحی اظهار داشت: در فاز نخست این پروژه تعداد سه سالن 78 متری به صورت پایلوت و با هزینه‌ای قریب به یک میلیارد تومان از محل کمک‌های خیرین و سایر منابع مالی احداث می‌شود.

وی گفت: این طرح در راستای کمک به خانواده‌های بی‌بضاعت زندانیان اجرا می‌شود تا زمینه خودکفایی این خانواده فراهم شود و با بهره‌برداری کامل از این پروژه زمینه اشتغال برای بیش از 40 نفر به صورت مستقیم فراهم خواهد شد.

انتهای پیام/

ادامه مطلب

اخبار یزد

مراکز بهزیستی مثبت زندگی در محلات یزد فعالیت مددکاری انجام می‌دهند

منتشر شده

در

مثبت زندگی

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، جمال پایه‌دار اظهار داشت: رسالت کار مددکاران این است که مددجو یا خدمات گیرنده به کمک مددکار استعدادها و توانایی‌های خود را به کار بگیرد و به زندگی عادی برگشته و خودکفا شود.

وی با اشاره به اینکه خدمات مددکاری در حوزه‌های زنان و بچه‌های بی‌سرپرست و بد سرپرست و توانبخشی و معلولین به سه شکل فردی, گروهی و جامعه ای ارائه می‌سود, بیان کرد: تنها در خانواده‌هایی به دلیل کهولت سن و وجود معلولیت‌های ذهنی و جسمی حاد امر مددکاری به طور کامل محقق نمی‌شود ولی حمایت‌ها تا حدی ادامه دارد تا زندگی این افراد هم بهبود پیدا کند.

معاون اجتماعی بهزیستی استان یزد افزود: مددکاران در اولین سطح سازمانی چه در سازمان‌های بهزیستی و کلینیک‌های مددکاری و چه در موسسات غیردولتی قرار دارند که پیش از این نظارت بر کار آن‌ها توسط کارشناسان شهرستان‌ها صورت می‌گرفت و اکنون با راه‌اندازی مراکز بهزیستی مثبت زندگی در پنج سطح خود ارزیابی مراکز بهزیستی, نظارت مراجعین و خدمت‌گیرندگان, نظارت بهزیستی شهرستان‌ها, نظارت اداره کل بهزیستی استان و در نهایت نظارت ستاد مرکزی بهزیستی, کار مددکاران رصد می‌شود.

وی تشریح کرد: 43 مرکز بهزیستیِ مثبت زندگی که دارای مجوز از سازمان بهزیستی هستند سه ماه اخیر شکل گرفتند که بهزیستی‌های کوچک در محلات مختلف هستند و 22 فعالیت مراکز بهزیستی در آنجا قابل ارائه است.

پایه‌دار افزود: قرار است به طور رسمی مراکز بهزیستی مثبت زندگی به مناسبت میلاد امام علی(ع) افتتاح شوند ولی این مراکز فعالیت‌های خود را که در مرحله اول بازدید و جمع‌آوری اطلاعات و اسکن مدارک خانواده‌های بی سرپرست و بدسرپرست و معلولین است را از آذرماه شروع کردند.

معاون اجتماعی بهزیستی استان با بیان اینکه 95 درصد فعالیت‌های بهزیستی به بخش خصوصی واگذار شده, گفت: در بخش دولتی 8 مددکار در سازمان بهزیستی شهرستان یزد مشغول به کار هستند و در مراکز مثبت زندگی بهزیستی حدود 130 تا 150 مددکار غیردولتی و 20 مددکار دولتی فعالیت دارند.

وی با اشاره به محدودیت اعتبارات دولتی و جلب مشارکت‌های مردمی و کمک موسسات غیردولتی و خیریه‌ها برای رفع نیاز مددجویان بیان کرد: مددکاران باید توانایی و هنر شناسایی مددجویان واقعی را بر اساس درجه‌بندی‌ها و فیلترهای موجود در بهزیستی داشته باشند تا کمک‌ها و خدمات مددکاری با توجه به محدودیت اعتبارات، سهمیه بهزیستی، نوع و شدت نیاز مددجو به مددجویان واقعی برسد زیرا گاهی درصدی از کمک‌ها و اعتبارات با دخالت‌های غیرکارشناسی عده‌ای و یا نهادها و ارگان‌هایی به مددجو نمی‌رسد یا دیر می‌رسد.

انتهای پیام/

ادامه مطلب

اخبار یزد

شرایط سفرهای نوروزی به استان یزد اعلام شد

منتشر شده

در

سفرهای نوروزی

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، محمدعلی طالبی در نشست خدمات سفر نوروزی در استان یزد اظهار داشت: سال گذشته در این ایام با اعلام وجود بیماری کرونا در کشور و استان برای سفرهای ایام عید برنامه‌ریزی کردیم اما اجرای برنامه‌ها منوط به وضعیت شیوع کرونا داشت و باید مصوبات را با توجه به شرایطی که پیش می‌آید اجرا می‌کردیم اکنون هم باید منتظر باشیم که چه شرایطی در کرونا استان خواهیم داشت.

وی گفت: ما می‌خواستیم که راحت‌تر در مورد سفرهای نوروزی و ایمن صحبت کنیم، حتی استان یزد در تابستان در اجرای سفرهای ایمن پیشتاز کشور هم بود و به عنوان پایلوت سفرهای ایمن انتخاب شد، امیدی شکل گرفت که بتوانیم گردشگری مبتنی بر شرایط ایمن را در استان را شاهد باشیم.

استاندار یزد خاطرنشان کرد: اما باز استان در وضعیت و شرایط ناپایدار است و تهدیدهایی در مورد خیز چهارم کرونا و متناسب با وضعیت شیوع کرونا انگلیسی در استان‌های کشور برای استان یزد وجود دارد.

طالبی با اشاره به صحبت‌های اخیر وزیر بهداشت که اعلام شد وضعیت خوزستان هشداری برای تعدادی از استان‌های کشور از جمله استان یزد است و یک تا دو هفته بعد از شیوع و اوج کرونا در خوزستان شاهد شرایط نامناسبی در استان‌های همجوار می‌شویم.

وی ادامه داد: ما تمام تلاش خود را داریم که دچار شرایط بحرانی نشویم اما برخی از پیش‌بینی‌ها و علائم در استان نگرانی‌هایی را ایجاد کرده که باید مدیریت کنیم و متناسب با شرایط برنامه‌های ستاد ملی کرونا را دنبال کنیم‌.

استاندار یزد تصریح کرد: در مورد سفرهای نوروزی استان کمیته‌های لازم شکل گرفته و شرح وظایف کمیته‌های گردشگری لحاظ شده است، نباید هیچ مسافری بدون رزور مکان به استان بیاید، اعمال محدودیت‌های شدید اسکان در اقامت‌های غیرمجاز از اکنون محکم انجام شود، اجازه زدن چادر در هیچ جای و مکان استان نخواهیم داد.

طالبی عنوان کرد: اقامتگاه‌ های فاقد مجوز و غیرمجاز باید به جد توسط میراث فرهنگی و نیروی انتظامی رصد و پلمب شود و در مجموع برنامه‌ریزی‌ها و مصوبات محدودیت‌ها باید پیگیری شود.

وی بیان کرد: وجود کمپ‌ها در کویر ظرفیتی است که می‌توان اعمال مدیریت کنترل شده‌ای بر گردشگران داشته و هم سیاست‌ها و برنامه‌های ابلاغی را در حوزه مسائل بهداشتی، رعایت موازین کرونا و مسائل فرهنگی پر دغدغه باشند.

طالبی ادامه داد: متأسفانه شاهد این هستیم که جمعیت بسیار زیادی در کویر هستند و معمولا آزادانه رفتارهای ناخوشایند را بروز می‌دهند، میراث فرهنگی و دستگاه‌های دیگر باید با برنامه‌ریزی نظارت بهداشتی و فرهنگی را انجام و ضوابط قانونی را لحاظ کنند.

وی افزود: در برخورد با کمپ‌های دارای مجوز قانونی دستگاه‌ها هماهنگ عمل کنند تا شاهد اتفاقی که منجر به نارضایتی می‌شود نشویم، تاکید شود که استان یزد از پذیرش مسافرینی که از قبل مکان مورد نظر را رزرو نکردند خودداری می‌شود و این تصمیمات در صورت لزوم تشدید می‌شود.

استاندار گفت: البته تصمیمات ما و برنامه‌های سفرهای نوروزی به مصوبات ستاد ملی بستگی دارد اما قطعا با خانه‌های مسافر غیرمجاز برخورد می‌شود و مسئولان کمیته گردشگری رصد داشته و گزارشات خود را در جلسات آینده اطلاع‌رسانی کنند.

انتهای پیام/

ادامه مطلب

اخبار یزد

شوراهای شهر و روستا از برنامه‌های کمیته امداد حمایت کنند

منتشر شده

در

حمایتهای کمیته امداد

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، سید محمود ‌میرابوالقاسمی نماینده مردم یزد در شورای عالی استان‌ها و رئیس شورای اسلامی استان ظهر امروز در نشست امضای تفاهم نامه همکاری بین شورای اسلامی استان یزد و کمیته امداد که در سالن کوثر استانداری یزد برگزار شد ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد با سعادت حضرت علی علیه السلام و روز پدر اظهار داشت: از آموزه‌های دینی و قرآنی ما بحث احسان و نیکوکاری است که با فرمان بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، کمیته امداد حضرت امام خمینی(‌ره) تشکیل شد و خوشبختانه از زمان تاسیس تاکنون خدمات زیادی به محرومان، مستمندان و ‌ایتام انجام شده که از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

میرابوالقاسمی تاکید کرد: لازم است اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا و شهرداری‌های استان تمام توان خود را در حمایت از از برنامه‌های کمیته امداد حضرت امام(‌ره) به کار گیرند.

نماینده مردم یزد در شورای عالی استان‌ها ادامه داد: توانمندسازی مددجویان و ایجاد اشتغال برای مددجویان کمیته امداد باید به صورت ویژه مدنظرباشد و بتوانیم به وسیله آن مشکلات موجود در این زمینه را برطرف کنیم.

وی افزود: لازم است در استان عوامل به وجود آمدن فقر شناسایی و با برنامه‌ریزی دقیق و جامع این عوامل ریشه کن ‌شود ‌و در این راستا استفاده از ظرفیت‌های قانونی از جمله قانون برنامه ششم توسعه در بحث حمایتی کمیته امداد ضروری است.

میرابوالقاسمی خاطرنشان کرد: تفاهم‌نامه همکاری بین شورای اسلامی استان و کمیته امداد حضرت امام(‌ره) به‌منظور رفع مشکلات نیازمندان و خانواده‌های تحت حمایت در قالب نهضت احیای زکات و بهره‌گیری از ظرفیت‌های سازمان‌های مختلف به امضای طرفین رسید.

‌محمد شجاعان مدیرکل کمیته امداد استان یزد نیز در این نشست با اشاره به اهمیت پرداخت زکات و نقش آن در دست‌یابی به عدالت اجتماعی، رفع فقر و محرومیت از چهره اسلامی، گفت: بهره‌گیری از عواید و منافع موضوع تفاهم‌نامه به نفع فقرا و نیازمندان و همچنین ارائه گزارش از نحوه هزینه کرد زکات دریافتی از جمله تعهدات کمیته امداد در این تفاهم‌نامه است.

این تفاهم‌نامه در هفت ماده و به مدت دو سال به امضای‌ رئیس شورای اسلامی استان و مدیرکل کمیته امداد حضرت امام خمینی(‌ره) رسیده است.

انتهای پیام/

ادامه مطلب

اخبار یزد

نماهنگ بین‌المللی “جبهه مقاومت” رونمایی می شود

منتشر شده

در

شهید قاسم سلیمانی

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، استان یزد در طول سال‌های گذشته با توجه ویژه به بحث سرود و تقویت گروه‌های سرود توانسته گام‌های بلندی در این حوزه بردارد و امروز شاهد هنرنمایی و افتخارآفرینی گروه‌های سرود مختلفی در این خطه کویری هستیم.

یکی از گروه‌های سرودی که در طول سال‌های گذشته توانسته با تولید آثار فاخر و ارزشمند در حوزه‌های مختلف فرهنگی و مذهبی به افتخارات ملی و بین‌المللی دست پیدا کند، گروه سرود شمیم ولایت یزد است.

جدیدترین اثری ارزشمندی که از این گروه تولید شده، نماهنگ بین‌المللی جبهه مقاومت است که توسط نوجوانان این گروه و با همکاری و همراهی گروه رضوان از لبنان تولید و در جوار تربت پاک و مطهر سردار دل‌ها، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی رونمایی می شود.

این اثر در راستای بزرگداشت شهدای مقاومت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، شهید عماد مغنیه، شهید عباس موسوی و فرماندهان مقاومت در حال تولید است و به زودی از شبکه‌های جهان اسلام پخش می‌شود.

انتهای پیام/

ادامه مطلب

اخبار یزد

پیامد نهایی سند تحول قوه قضائیه اجرای عدالت و رضایتمندی مردم است

منتشر شده

در

دهشیری

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، غلامعی دهشیری صبح امروز در جمع قضات محاکم تجدید نظر استان از سند تحول قوه قضائیه به عنوان مهمترین سند تحولی این قوه پس از انقلاب یاد کرد و اظهار داشت: برجسته ترین ویژگی این سند چالش محور بودن آن است.

وی افزود: در سایر موارد هنگامی که دستورالعملی ارائه می‌شود وضعیت موجود و مطلوب را در نظر گرفته و براساس آن برنامه راهبردی را تنظیم می‌کنند اما دستگاه قضا در وضع موجود اول چالش‌ها را بررسی و در ادامه عوامل این چالش را شناسایی و سپس راهبرد، راهکار و اقدام های لازم را پیش‌بینی کرده است.

دهشیری با اشاره به ابلاغ 7 ماموریت در سند تحول قوه قضائیه اظهار داشت: در این سند نخستین ماموریتی که بر دوش دستگاه قضا نهاده شده رسیدگی به تظلمات، تعدیات، شکایات، حل فصل دعاوی و برطرف کردن خصومات است.

وی افزود: برای این ماموریت غیر متقن بودن برخی از آرا و تصمیمات قضایی به عنوان چالش و در ادامه شناسایی هوشمند آرا متعارض و قوانین و مقررات متعارض مبهم و ناقص به عنوان راهبرد بیان شده است.

عالی ترین مقام قضائی استان گفت: بر همین اساس آرا متعارض در سامانه جمع آوری و جهت صدور رأی وحدت رویه در دستور کار قرار می‌گیرد که تاکنون این موضوع در حوزه معاونت منابع انسانی دادگستری استان محقق شده است و در خصوص قوانین متعارض هم ضمن احصاء موارد باید به مجلس جهت رفع ابهام ارائه شود.

وی از نقص در زیرساخت‌های موثر برای صدور آرا و تصمیمات متقن به عنوان چالش دوم این حوزه یاد کرد و افزود: تخصصی کردن فرآیند رسیدگی و آیین‌های تخصصی برای دادگاه‌های خاص مثل دادگاه‌های تجاری، خانواده و غیره، ایجاد شعب تخصصی، ایجاد شفافیت در فرآیند رسیدگی و صدور آرای قضایی و علنی کردن جلسات دادگاه از جمله راهبری‌های ارائه شده در راستای اتقان آرای در سند تحول قوه قضائیه است که پیرامون تخصصی کردن شعب اقداماتی انجام گرفته است.

دهشیری گفت: یکی از چالش‌ها پس از طی فرآیند دادرسی و صدور حکم، فراری بودن محکوم است و اینجاست که ناکارآمدی در جلب محکومان برای دستگاه قضا و مردم مشکلاتی را به وجود می‌آورد که با طراحی سامانه مربوط این بخش از مشکلات هم برطرف می‌شود.

وی تصریح کرد: هنگامی که بار شناسایی محکوم بر دوش محکوم علیه قرار می‌گیرد آسیب‌های بسیاری را در این فرآیند بر محکوم له تحمیل می‌کند.

رئیس کل دادگستری استان یزد تصریح کرد: اما در سند تحول به این موضوع اشاره و به گونه‌ای طراحی شده که تبعات متواری شدن آن به شدت بیشتر از تبعات ماندن محکوم و اجرای حکم است.

وی افزود: دستگاه قضا در این سند از تمام ظرفیت‌های حاکمیت استفاده کرده تا درصد متواری شدن محکوم را کاهش می‌دهد.

دهشیری با اشاره به طراحی بیش از 20 سامانه در راستای هوشمندسازی قوه قضائیه گفت: یکی از این سامانه‌ها، سامانه ثبت اطلاعات محکومان است به طوری که به محض صدور حکم و فراری شدن محکوم مشخصات وی در سامانه درج و مجموعه‌ای از محدودیت‌ها اعم از اقتصادی و اجتماعی به صورت برخط برای محکوم علیه اعمال و لحاظ می‌شود.

انتهای پیام/

ادامه مطلب

اخبار یزد

امام جمعه یزد: دانش‌آموزان پایه‌گذار تحول در سیستم آموزشی باشند

منتشر شده

در

امام جمعه یزد

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، آیت‌الله ناصری در دیدار با دانش‌آموزان منتخب مدرسه لقمان حکیم اشکذر به مناسبت روز “من الحبیب” با اشاره به توجه امام خمینی(ره) به نسل نوجوان اظهار داشت: امام همواره شاکر خدا بود که انقلاب ایجاد شد و خدا جوانانی که به واسطه تفکر و فرهنگ غرب داشتند از دست می‌رفتند را دوباره به دامن اسلام باز گرداند.

وی خطاب به دانش‌آموزان افزود: آینده از آن شما و در اختیار شما است و سازندگی آینده و کشور به دستان شما انجام می‌شود بنابراین برای ترسیم آینده تدبیر کنید به ویژه از نظر علمی و فرهنگی باید از هم‌اکنون چشم‌انداز 20 ساله برای کشور داشته باشید.

ناصری با تاکید بر اینکه باید آرمان امام و انقلاب که همان مرام و راه امام حسین(ع) و مکتب عاشورا است، در کشور پیاده شود، عنوان کرد: دانش‌آموزان امروز به عنوان آینده‌سازان فردا، باید در این مسیر قدم بردارند.

امام جمعه یزد جامعه ایران اسلامی را جامعه‌ای شجاع، مبارز، مسلمان و پیشرفته خواند و تاکید کرد: چنین جامعه‌ای باید از پوسته‌ای که غربی‌ها در زمینه سبک آموزش و سبک زندگی ایجاد کرده‌اند خارج شوند.

وی ادامه داد: استکبار بیش از 100 سال است که دام خود را گسترده کرده و رشته این دام را در دست خود دارد که این دام، همان سیستم و سبک زندگی و آموزش است که بر اساس خواست و اراده آنها تنظیم شده و یکی از نمودهای بارز آن سند 2030 است.

ناصری عنوان کرد: غربی‌ها سبکی را به ما آموزش داده‌اند که سطحی نگری در آن باب بوده و علت آن نیز نگاه سطحی در تمام امور است تا همواره محتاج و نیازمند آنها باشیم.

امام جمعه یزد تصریح کرد: آنها از طرفی دین را به نحوی از آموزش‌های ما کنار گذاشته‌اند که دانش آموزان ما از اول هویت خدایی نداشته باشند و با معنای توکل آشنا نباشند تا همواره چشمشان به دست بیگانگان باشد.

وی ادامه داد: از طرف دیگر تدین، تعهد به دنبال دارد و تربیت نخبگان متعهد، کشور را به سمت پیشرفت می‌برد اما همه این عناصر از سیستم آموزشی ما حذف شد و دست‌اندرکاران امر نیز نسبت به این موضوع غفلت کردند و نتیجه آن، وابسته بودن صنعت ما به ماشین آلات و قطعات کوچک است که در برخی موارد کار کارخانه‌ها را معطل نگه داشته است.

ناصری تصریح کرد: این نتیجه سیستم «بخوان، حفظ کن، نمره بگیر» است در حالی که اگر سیستم آموزشی ما «بخوان، تفکر کن، نوآور باش» بود، امروز در همه زمینه‌ها پیشرفته بودیم.

وی خطاب به دانش آموزان تاکید کرد: همواره تفکر در امور را مدنظر قرار دهید و قدرت تفکر و تعقل را در خود تقویت کنید تا بتوانید در همه دوره‌های زندگی انتخاب بهتری داشته باشید و با تدین و تعهد و تفکر، سیستم فعلی آموزش کشور را متحول کنید.

ناصری با تاکید بر اینکه استعدادهای جوانان ما بسیار بیشتر از جوانان کشورهایی نظیر چین است، افزود: اینکه امروز صنعت عظیم ما وابسته به قطعات و ماشین آلات چینی است به این دلیل است که جوانان ما خودباوری ندارند و لازم است این مهم از دوران کودکی و نوجوانی در آنها تقویت شود.

وی با تاکید بر اینکه شما دانش آموزان باید خودتان پایه گذار تحول در سیستم آموزشی باشید اظهار داشت: مراقبت از نماز اول وقت و توکل به خدا را نیز در راس برنامه های خود داشته باشید و بدانید خداوند متعال در همه حال به شما کمک خواهد کرد.

گفتنی است دانش‌آموزان مدرسه لقمان حکیم اشکذر سال گذشته در 18 دی‌ماه یک هفته پس از شهادت سردار سلیمانی، نامه‌ای خطاب به رهبر معظم انقلاب نوشتند و ضمن تجدید پیمان با ایشان خود را سرباز رهبری دانستند.

دفتر مقام معظم رهبری نیز در چهارم اسفندماه به این نامه پاسخ داد و این روز به همین مناسبت در تقویم دانش‌آموزی اشکذر به عنوان روز “من الحبیب” نامگذاری شد.

انتهای پیام/

ادامه مطلب

اخبار یزد

استان یزد در جهت سازگاری با کم آبی حرکت می‌کند

منتشر شده

در

روستا

به گزارش شبکه خبری یزد به نقل از تسنیم، محمد مهدی جوادیان زاده اظهار داشت: سند و برنامه سازگاری با کم آبی استان یزد در چهار بخش مشخص شده است و در مراحل مختلف و فازهای گوناگون فعالیت‌هایی با اهداف کوتاه مدت و بلند مدت اجرا می‌شود.

وی گفت: برنامه‌های ما سیمای آب استان، اقدامات صورت گرفته در زمینه سازگاری با کم آبی، برنامه‌های سند سازگاری با کم آبی استان و پیشنهادات است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای یزد با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در زمینه سازگاری با کم آبی در استان کویری یزد خاطر نشان کرد: کنتورهای هوشمند نصب شدند، همچنین اصلاح و تعدیل پروانه‌ها از دیگر برنامه‌های انجام شده در راستای سازگاری با کم آبی بود.

جوادیان‌زاده تصریح کرد: خوشبختانه تاکنون حدود 80 درصد چاه‌های کشاورزی استان یزد به کنتور هوشمند مجهز شده و پروانه‌های همه چاه‌های کشاورزی اصلاح و تعدیل شدند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای یزد ادامه داد: شناسایی و انسداد چاه‌های غیرمجاز، اصلاح و تعدیل پروانه‌ها سبب شد بالغ بر 42 میلیون متر مکعب صرفه‌جویی شود.

وی تصریح کرد: با اجرای طرح تحویل حجمی آب از سال 99 در چاه‌هایی که همچنان فاقد کنتور هوشمند هستند خاموشی زمستانه اجرا شد، همچنین با توجه به وضعیت محدود منابع آب شرب مناسب در استان یزد، صنایع آلاینده امکان استقرار در محدوده آبخوان‌های شیرین که کیفیت مناسبی برای تامین آب شرب را دارند جلوگیری می‌شود.

جوادیان زاده افزود: طبق مطالعات هدف‌گذاری برای صرفه‌جویی و سازگاری با کم آبی، برای برداشت آب کشاورزی باید 363.7 میلیون متر مکعب صرفه‌جویی شود.

وی تصریح کرد: این مقدار به دو بخش 179 میلیون متر مکعب و 184 میلیون متر مکعب تقسیم شده که در دو فاز برای جلوگیری از ایجاد تنش با اصلاح و تعدیل صرفه‌جویی انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای یزد گفت: در این سند 31 طرح در بخش‌های مختلف برنامه‌ریزی شده که اجرا می‌شود و قادر به صرفه‌جویی میزان آب برنامه‌ریزی شده در این سند است.

انتهای پیام

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها