طرح ۴ هزار ختم قرآن و ۴ میلیون صلوات در یزد آغاز شد


به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه الغدیر استان یزد در این مراسم که در دفتر امام جمعه یزد برگزار شد، اظهار داشت: این حرکت در راستای برگزاری کنگره ملی 4 هزار شهید استان یزد آغاز شده است.

سردار محمدمهدی فرهنگ دوست افزود: تلاش ما این است که در کنار نشر فرهنگ ایثار و شهادت که هدف اصلی کنگره است، نهضت خدمت رسانی را به یاد شهدا در استان با نگاه به وجود کرونا را به راه بیاندازیم.

وی افزود: بر این اساس 40 برنامه در حوزه‌های فرهنگی، معنوی، عمرانی، خدماتی پیش بینی شد که امروز شاهد افتتاح چهار مورد از این طرح‌ها شامل 4 هزار ختم کامل قرآن کریم، 4 هزار چله زیارت عاشورا، 4 میلیون صلوات و طرح نامگذاری فرزندان تازه متولد شده به نام شهدای استان هستیم.

فرهنگ دوست عنوان کرد: این طرح‌ها را به شهدا هدیه ‌می‌کنیم و به واسطه بزرگی که دارند آنها را واسطه دعاهای خود نزد خداوند متعال بر ریشه کنی ویروس کرونا قرار ‌می‌دهیم.

وی ادامه داد: یکی از مواردی که بزرگان ما همواره به آن تاکید داشته اند، واسطه قرار دادن بزرگان در دعاها برای ریشه کنی بلاهاست و نمونه بارز این موضوع را به خوبی در دوران دفاع مقدس شاهد بودیم.

فرهنگ دوست یادآور شد: ما در دوران دفاع مقدس از نظر سلاح و تجهیزات و نیروی انسانی هیچ برتری بر دشمن مقابل خود نداشتیم و جنگ بسیار نابرابری بود اما آنچه ما را در دفاع مقدس پیروز کرد، روحیه جهادی بود.

وی ادامه داد: این روحیه جهادی چهار مشخصه توکل بخدا، توسل به اهل بیت، تبعیت پذیری بی چون و چرا از ولی فقیه زمان و وحدت و انسجام بین مردم و نیروهای مسلح را داشت که بسیار اثرگذار بود.

فرهنگ دوست یادآور شد: اگر امروز این ختم قرآن‌ها و صلوات‌ها و زیارت عاشوراها را به نیت هدیه به شهدا آغاز کنیم، به طور قطع اثرگذار خواهد بود.

انتهای پیام/ تSource link

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *