یزد| مبارزه با کرونا در استان‌ها با نسخه واحد کشوری امکان‌پذیر نیست


به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد ، سردار رضا پورشمسی در نشست خبری با رسانه‌های یزد که به مناسبت هفته بسیج و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و در فضای باز مجموعه تاریخی بوستان ولایت یزد برگزار شد اظهار داشت: ظرفیت بسیج متعلق به همه مردم است و در حال حاضر در هر بخشی که بسیج ظرفیتی دارد همه مردم می‌توانند از آن استفاده کنند از جمله امکانات ورزشی بسیج که 25 درصد فضاهای ورزشی استان را شامل می‌شود و در اختیار همه مردم قرار دارد.

وی تصریح کرد: در استان یزد پایگاه مقاومتی با بیش از سه هزار عضو داریم و در مقابل پایگاه‌های روستاهای با جمعیت زیر 100 نفر و اعضای کمتر از 100 نفر هم داریم.

مبارزه با کرونا در تمام استان‌ها با نسخه واحد کشوری امکان‌پذیر نیست

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با تاکید بر اینکه شهر یزد با هشت حوزه مقاومت تقسیم شده و هر بلوک تعدادی بین هشت تا 16 مسجد به عنوان زیرمجموعه دارد عنوان کرد: قرارگاه امدادگران سلامت جهت کمک به بهبود وضعیت کرونا در محلات تشکیل شده و گروهی که مسئولیت این کار را برعهده دارند در ارتباط با اقداماتی که باید برای محله انجام شود تصمیم می‌گیرند.

پورشمسی بیان کرد: در ستاد ملی کرونا تمام استانداران تاکید داشتند که نباید نسخه واحدی برای تمام کشور داشته باشیم و چرا که به این وسیله‌ نمی‌توان مشکلات کشور را برطرف کرد.

وی ادامه داد: حتی در یک استان هم نباید نسخه‌ای واحد برای تمام محلات داشت و قطعا محله‌های مختلف با توجه به شرایطی که دارند باید نسخه‌های مربوط به خود را داشته باشند.

هزاران بسته معیشتی توسط بسیج در یزد توزیع می‌شود

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد ادامه داد: این که کدام محور در کدام محله کمرنگ تر یا پررنگ‌تر باشد موضوعی است که باید در همان محله اندیشیده شود و به همین دلیل هم اختیار به بلوک‌های ایجادشده در حوزه‌های بسیج داده شده است.

پورشمسی بیان کرد: نقطه قوت این طرح این است که یک برنامه خشک و واحد برای تمام فعالیت‌ها گذاشته نشده و اختیار فعالیت‌ها به عهده بخش‌ها گذاشته شده است.

وی تصریح کرد: هزاران بسته کمک معیشتی و جهیزیه آسان آماده شده و سعی کردیم که بتوانیم در این ایام به کسانی که در حوزه کرونا آسیب دیدند یک کمکی صورت بگیرد.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد افزود: یکی از اقدامات بسیار خوبی که در این رابطه در حال انجام است استفاده از ظرفیت بسیجیان برای پایش خانه به خانه در تمام محلات است و در این طرح به همه خانه‌ها ماسک و محلول ضدعفونی تحویل می‌شود.

هر کسی دل در گرو نظام و انقلاب دارد بسیجی است

پورشمسی خاطرنشان کرد: واژه بسیار مهمی که جایگزین قرنطینه در این 820 محل شده کلمه خلوت با خدا است و به جای اینکه فکر کنیم در تنهایی افتادیم، باید بدانیم که با خداوند خلوت کرده ایم.

وی گفت: به نظر ما همه مردم ایران به غیر از معاندین بسیجی هستند و هر کسی دل در گرو انقلاب اسلامی ایران دارند به عنوان بسیجی در ایران زندگی می‌کنند و اگر کار را به همین افراد واگذار کنیم تمام مشکلات حل می‌شود.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با بیان اینکه اگر در ارتباط با مشکلات اقتصادی هم با نگاه به درون و ظرفیت‌های مردمی و بسیج حرکت کنیم، قطعا بسیاری از مشکلات برطرف می‌شود تصریح کرد: شعار اصلی بسیج «بسیج پیشرو خدمت و امیدآفرین بودن» است؛ این بحث هم در فضای حقیقی و هم در فضای مجازی در حال رخ دادن است.

استکبار به دنبال ایجاد رعب و ناامیدی در دل مردم ایران است

پورشمسی افزود: استکبار همیشه با قدرت پوشالی خودشان تلاش می‌کنند با ایجاد رعب و وحشت در دل مردم ایران به کار خود ادامه دهند و قطعا سخت ترین زمان برای یک کشور این است که احساس حقارت کند.

وی تصریح کرد: خداوند متعال هم برای همین در قرآن کریم بیش از 800 مرتبه فرمود که‌ای بشر اگر شما به غیر از خدا از هیچ کسی نترسید، خداوند همیشه پشتیبان شما است.

وی با اشاره به تولید بیش از چهارهزار محتوا با استفاده از ظرفیت بسیج در استان یزد گفت: یکی از رویکردهایی که در تولید آثار فاخر قرار است به آن پرداخته شود، پیشرفت‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در سالهای پس از انقلاب و امید بخشی به جامعه است.

آمریکا در طول سال‌های پس از انقلاب شکست‌های مکرری از ایران متحمل شد

پورشمسی اظهار داشت: در سال‌های گذشته ما در برابر قدرت پوشالی آمریکایی‌ها به گونه‌ای ایستادگی کردیم که شکست‌های مکرر آنها را در منطقه داشتیم و حتی خود آمریکایی‌ها اعلام می‌کنند که هزاران میلیارد دلار در عراق هزینه کردند ولی امروز تصمیم گیری در این کشور با محوریت ایران انجام می‌شود.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها در سوریه به دنبال موفقیت 100 روزه بودند ولی بحمدالله پس از سال‌ها نتوانستند موفق شوند و دولت در سوریه به کار خود ادامه داد و الان در حال کسب قدرت کامل خود است.

انتخابات آمریکا شعارهای توخالی دموکراسی در این کشور را برای همه رسوا کرد

وی با اشاره به روند انتخابات آمریکا و تاکید بر اینکه هیچ یک از گزینه‌های ترامپ یا بایدن برای ایران تفاوتی ندارند گفت: امروز آمریکایی‌ها که خود را مهد دموکراسی معرفی می‌کردند خودشان در حال معرفی پوچ بودن این دموکراسی پوشالی و توخالی هستند.

در گذشته دیدیم که رئیس جمهورهای آمریکا نتواستند مشکلات کشور خودش را حل کنند و سوال اساسی این است کسی که‌ نمی‌تواند مشکلات کشور خودش را حل کند چطور می‌تواند مشکلات مارا حل کند که برخی در داخل کشور به آنها ایمان و اعتقاد دارند.

انتهای پیام/781/سSource link

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *