یزد| همه ظرفیت‌ها برای تحکیم بنیان خانواده بسیج شوند


به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، غلامعلی دهشیری صبح امروز در حاشیه بازدید از مجموعه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد با تأکید بر اهمیت رسالت پیشگیری از وقوع جرم اظهار داشت: قانون اساسی، پیشگیری از وقوع جرم را بر عهده قوه قضاییه قرار داده وباید برای این وظیفه و رسالت برنامه‌ریزی کرد.

دهشیری تصریح کرد: موضوع پذیرفته شده در دنیای امروز این است که پیشگیری مقدم بر درمان است، باید فعالانه و اثرگذار به موضوعات مختلف اجتماعی و معضلات آن در جامعه ورود کرد، با تکیه بر اقدامات وضعی، انتظامی، فرهنگی و اجتماعی می‌توات پیشگیری از وقوع جرم را رقم زد.

وی با اشاره مسئله اختلافات خانوادگی و آسیب اجتماعی طلاق، تصریح کرد: برای تحکیم بنیان خانواده و استحکام مقدس‌ترین نهاد اجتماعی، باید همه ظرفیت‌های ممکن را بسیج و در خدمت گرفت.

رئیس‌کل دادگستری استان یزد به برگزاری کارگاه‌های آموزش زوجین در آستانه طلاق در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم اشاره کرد و گفت: کارگاه‌هایی که تحت عنوان کارگاه مهر برای زوجین در آستانه طلاق تشکیل می‌شود، بسیار اثرگذار بود که در حال حاضر به علت عدم وجود فضای آموزشی مناسب با رعایت فاصله گذاری اجتماعی تشکیل نمی‌شود.

دهشیری خدمت به مردم را توفیق الهی ذکر کرد و ادامه داد: شکرانه توفیق خدمت به مردم، تکریم مراجعین و حفظ کرامت ارباب رجوع است که باید به آن اهتمام داشت.

انتهای پیام/781/شSource link

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *