دومین جشنواره بانوی هزاره اسلام در یزد برگزار می‌شود


به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، جشنواره بانوی هزاره‌ اسلام حضرت خدیجه(س) برای دومین سال متوالی و با توجه به اینکه لازم است شخصیت تاثیرگذار حضرت خدیجه(س) در تاریخ اسلام به طور کامل به جامعه شناسانده شود، برگزار می‌شود.

این جشواره در دو بخش علمی و هنری برگزار می‌شود و علاقه‌مندان برای شرکت در این جشواره می‌توانند آثار خود را در بخش علمی به صورت مقاله، یادداشت علمی و چکیده نویسی و در بخش هنری در قالب شعر، دل نوشته، نقاشی و خطاطی ارسال کنند.

محور جشواره در بخش ویژه در خصوص نقش حضرت خدیجه(س) در تحقق هدف بعثت، نقش حضرت خدیجه(س) در سبک زندگی اسلامی، تاثیرگذاری بر نقش اجتماعی زنان و حضرت خدیجه(س) معدن عصمت است.

همچنین محورهای ارسال آثار در بخش عمومی در خصوص ایمان حضرت خدیجه(س)، جایگاه حضرت(س) در بین اعراب قبل از اسلام، نقش حضرت در حفظ و نشر اسلام، خدمات ایشان برای اسلام، اقدامات حضرت خدیجه(س) برای پیامبر(ص)، جایگاه و منزلت حضرت خدیجه(س) نزد خداوند متعال، بررسی مقام و منزلت حضرت خدیجه(س) و جایگاه حضرت نزد اهل‌البیت(ع) است.

علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا اول آبان ماه به رایانامه banoofestival@gmail.com یا در پیام‌رسان ایتا به آدرس @banoofestival ارسال نمایند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09031522500 تماس بگیرند.

شخصیت و جایگاه حضرت خدیجه(س) به عنوان یاور پیامبر اسلام(ص) در دوران جوانی و کمک به تشکیل اسلام در آغاز رسالت پیامبر باید تبیین شود و این جشنواره می‌تواند شخصیت این بانوی بزرگ اسلام را نمایان کند.

جشوراه بانوی هزاره اسلام با همکاری صدا و سیما مرکز یزد، همچنین شاکری مدیر موسسه آموزش عالی حوزوی امام حسین(ع) یزد به همراه بخش مشاوره و امور بانوان صدا و سیما  و با توجه به شیوع ویروس کرونا این جشواره از طریق رسانه‌ها  منعکس می‌شود.

انتهای پیام/781/شSource link

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *