چرا باید جایگاه زنان را برای تمدن‌سازی بیشتر درک کنیم؟


به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، مبینا بیابانی در حاشیه بازدید از نمایشگاه زنان عاشورایی اظهار داشت: آنچه امروزه مورد توجه است نقش زن در جامعه است و اینکه زن چگونه می‌تواند تمدن ساز و تاریخ ساز باشد.

بیابانی با اشاره به اینکه چه شاخصه‌ها و مولفه‌هایی باعث می‌شود زن در جامعه الگو قرار بگیرد و تاریخ را متحول کند و تمدن سازی کند گفت: اگر بفهمیم جایگاه زن در جامعه چیست و چه تاثیر در جامعه خود می‌گذارد اهمیت زنان را برای تمدن‌سازی بیشتر درک می‌کنیم.

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور افزود: اگر بخواهیم جایگاه زن در جامعه را بررسی کنیم مولفه سبک زندگی بهترین مولفه‌های است که می‌تواند این جایگاه را تبیین کند.

وی ادامه داد: سبک زندگی مجموعه‌ای از رفتارهای افراد است که به دنبال برآوردن نیازهای زندگی آن رفتارها را انجام می‌دهند زیرا افراد هویت بخشی خود را در آن رفتار تعیین و انتخاب می‌کنند.

بیابانی تصریح کرد: سبک زندگی تحت تاثیر مولفه‌های دیگری قرار دارد از جمله نوع پوشش افراد، هنری که در جامعه ترویج می‌شود، معماری و آموزش‌هایی که در جامعه است سبک زندگی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهند.

وی با اشاره به عوامل موثر بر سبک زندگی گفت: علم، تکنولوژی، سنن و آداب و رسوم سبک زندگی را شکل می‌دهند، سبک زندگی ایستا نیست بلکه متغیر است، بروز و ظهور تحولات سبب تغییر در سبک زندگی هم شده است.

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور اظهار داشت: نوع پوششی که امروز زنان و مردان استفاده می‌کنند، هم نوع پوشش صد سال گذشته در ایران اسلامی نیست، تحولات زیادی در نوع پوشش ایجاد شده، هنر اسلامی با پیشرفت‌های تکنولوژی در این سال‌ها تغییر و تحول داشته است.

بیابانی تصریح کرد: سبک زندگی دائما در حال تغییر و تحول است، به دنبال سبک زندگی تمدن قرار دارد، تمدن حالتی از توسعه در زندگی بشریت است که به صورت فکری، فرهنگی، علمی و هنری بروز می‌کند، این نوع توسعه در فرهنگ یا جامعه، در یک منطقه خاص و ویژه و در زمان مشخص ظهور می‌کند.

انتهای پیام/781/شSource link

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *