میزان سرانه ‌مصرف در شهر یزد به ۲۱۴ لیتر در شبانه روز رسید


به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، اصغر ریاضتی صبح امروز در نشست با اعضای شورای شهر یزد اظهار داشت: میزان تولید آب در شهر یزد را 120 هزار متر مکعب در شبانه روز از منابع زیرزمینی و 110 هزار متر مکعب در شبانه روز از منابع انتقالی است.

ریاضتی گفت: میزان تولید و مصرف آب در شهر یزد با یکدیگر تفاوت قابل ملاحظه‌ای دارد که این موضوع در بحث آب بدون درآمد قابل مشاهده است.

وی خاطر نشان کرد: میزان سرانه کل مصرف در شهر یزد 214 لیتر در شبانه روز است و این میزان در روزهای گرم سال افزایش می‌یابد.

اصغر ریاضتی با اشاره به این که میزان بارش در ایران حدود یک سوم نرم جهانی است تصریح کرد: میانگین بارش 10 سال اخیر در استان یزد، 86.9 میلی‌متر بوده که نشان دهنده‌ میزان کم بارندگی در حوضه‌های آبریز منطقه است.

مدیرعامل شرکت آبفا استان یزد اصلاح شبکه‌های فرسوده آبرسانی را از اقدامات حائز اهمیت معرفی کرد و ادامه داد: میزان هدررفت آب در یزد 19 درصد است که 10 درصد آن مربوط به فرسودگی شبکه‌های آبرسانی و انشعابات فرسوده است.

وی افزود: شهر یزد دارای دو هزار و 790 کیلومتر شبکه توزیع و 90 کیلومتر خط انتقال است، طبق برآورد صورت گرفته بین 30-35 درصد از این شبکه‌ها فرسوده بوده و نیازمند اصلاح و بازسازی هستند.

ریاضتی اجرای عدالت توزیع کیفیت آب در کل شهر یزد را از فعالیت‌های دارای اولویت در شهر یزد دانست و عنوان کرد: برای بهره‌مندی تمام شهروندان از آب با کیفیت یکسان باید پروژه رینگ آب شهری اجرا شود که اعتبار مورد نیاز برای اجرای آن 750 میلیارد تومان محاسبه شده است.

مدیر عامل شرکت آبفا پیاده‌سازی سیستم تله متری و کنترل آب شهر یزد را از دیگر پروژه‌های دارای اولویت این شرکت عنوان کرد و گفت: افزایش ضریب اطمینان شبکه و تنظیم مناسب فشار در نقاط شبکه، جلوگیری از سر ریز و به هدر رفتن آب مخازن، کاهش هزینه‌های نیروی انسانی، امکان تعبیه سیستم حفاظت در چاه‌ها و مخازن و جلوگیری از سرقت را از جمله اهداف اجرای این سیستم دانست.

ریاضتی وضعیت اجرای شبکه فاضلاب در شهر یزد را شرح داد و گفت: در حال حاضر 675 کیلومتر شبکه فاضلاب در سطح شهر اجرا، تعداد 46 هزار فقره انشعاب نصب و 153 هزار نفر زیرپوشش شبکه فاضلاب قرار گرفتند.

انتهای پیام/781/شSource link

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *