همایش زن الگوی تاریخ‌ساز در یزد برگزار شد


به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، عصر امروز همایش زن الگوی تاریخ‌ساز در یزد برگزار شد، نام این همایش برگرفته از پیام حضرت مقام معظم رهبری در خصوص الگوی سوم است که در پیام خود زن را الگوی تاریخ ساز معرفی کردند.

این برنامه توسط کمیته بانوان کنگره چهار هزار شهید استان و چهلمین سالگرد دفاع مقدس برنامه‌ریزی شده که با همکاری اداره کل بانوان و خانواده استانداری یزد، سپاه الغدیر، بسیج جامعه زنان، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، بسیج هنرمندان سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و صدا و سیما انجام شد.

در کنار همایش، نمایشگاهی 14 غرفه‌ای از نقش زنان در روز عاشورا به نام زنان عاشورایی مدافع ولایت، نقش زنان در پشتیبانی جنگ، نقش زنان در عرصه علم و فناوری، نقش زنان در جنگ نرم، نقش زنان در عرصه مقابله با کرونا، نقش زنان در ظهور برپا شد.

 

زن مسلمان می‌تواند عفیفه باشد محجبه باشد و در تمامی عرصه‌های زندگی در مرکز هسته و به عنوان پایه و اساس جامعه وزندگی باشد، یک‌جا نقش همسری دارد یک جا مادری می‌کند و در جایی خواهری دلسوز است.

تاریخ فراوان از این نمونه‌ها دیده است، از زن اول در گیتی و خلقت، حضرت حوا تا به امروز، الگوی تمام زنان دو عالم حضرت زهرا(س) است که در حدیث شدیف کسا می‌خوانیم تمامی خلقت آسمان‌ها زمین دریاها، کوه‌ها و حرکت‌شان به خاطر وجود حضرت زهرا است.

این برنامه که در محل قلعه خیر آباد واقع در بلوار شهید موحدین روز عصر امروز از ساعت 16 تا 18 با حضور 40 نفر از بانوان فعال در عرصه دفاع مقدس و عرصه مقابله با کرونا برگزار و از آنان تجلیل شد.

همچنین در این برنامه تعداد 2000 بسته معیشتی و 50 جهیزیه کامل هر کدام به ارزش 18 میلیون تومان بین نیازمندان توزیع شد.

انتهای پیام/781/ زSource link

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *