یزد| طرح ملی و پوشش سراسری نوآموزان پیش‌دبستانی اجرا می‌شود


سعیده بهادرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یزد اظهار داشت: پیش‌دبستانی یکی از دوره‌های بسیار مهم برای کسب دانش‌ و مهارت است، که نگرش و ارزش‌های کودکان در این دوران شکل می‌گیرد، اما متاسفانه امسال به دلیل شیوع کرونا با افت شدید آمار در پذیرش کودکان پیش‌دبستانی داشتیم.

بهادرزاده گفت: سال گذشته برای پیش‌دبستانی 19 هزار و 600 نفر ثبت‌نام نموده‌اند اما امسال تنها پنج هزار نفر آمار ورودی پیش‌دبستانی در کشور بوده است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان یزد افزود: برای اینکه کودکان از آموزش‌های اولیه محروم نباشند و با توجه به اینکه پیش‌دبستانی کمک‌کننده و پایه‌ای برای سال‌های آینده است بسیار اهمیت دارد، طرح ملی و پوشش سراسری نوآموزان و آموزش مجازی پیش‌دبستانی ابلاغ شده است.

بهادرزاده تصریح کرد: افرادی که در پیش‌دبستانی‌ها ثبت‌نام کردند، همچون دانش‌آموزان کلاس اول، حضوری و هم مجازی آموزش‌ها را می‌بینند، با توجه به اینکه آموزش پیش‌دبستانی کاملا غیردولتی است بسیاری از خانواده‌ها در شرایط اقتصادی فعلی نتوانستند به مراکز ورود کنند، در این طرح بچه‌ها به صورت رایگان ورود می‌کنند و تنها هزینه کاربرگ و کتاب را پرداخت می‌کنند.

وی اظهار داشت: تا روزهای آینده جزئیات این طرح بررسی و نحو ثبت‌نام و حضور اعلام می‌شود، قصد ما پوشش حداکثر در جذب نوآموزان با آموزش‌های با کیفیت و مطلوب است، تا کودکان از فرصت‌های طلایی خود بهره ببرند و برای سال آینده برای کلاس اول آماده شوند.

انتهای پیام/781/شSource link

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *