نقش تاریخ‌ساز زنان عاشورایی، الگویی برای جهانیان است


به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، دفاع مقدس و دوران هشت ساله جنگ تحمیلی برگ زرینی در دفتر چهل سالگی انقلاب اسلامی است، همواره زنان به عنوان نیروی محرکه مردان برای حرکت موفق‌آمیز به آینده و رسیدن به کمال است.

قطعا پشت صحنه مردانی که در انقلاب و دفاع مقدس پا در میدان جنگ گذاشتند و پیروز شدند، رشادت‌ها و حماسه‌ها آفریدند، زنانی بودند که از آن‌ها حمایت کردند چنان که در سخنی ارزشمندی امده است که از دامن زن مرد به معراج می‌رود.

سپیده رضایی، مسئول بسیج زنان سپاه الغدیر استان یزد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یزد اظهار داشت: در زمان جنگ تحمیلی بانوان در عرصه‌های پشتیبانی و دفاعی فعال بودند، مادران و همسران شهداء از سرمایه‌های زندگی خود گذشتند و مادرانی که سه و چهار فرزند تقدیم اسلام کردند، این نقش آفرینی‌ها، سهم زنان را در عرصه جنگ تحمیلی و دفاع مقدس نشان می‌دهد.

وی گفت: در حال حاضر بانوان کشور در عرصه بیماری منحوس کرونا و مبارزه با آن نقش آفرینی ممتازی کردند، کارگاه‌های ماسک، گان و تولید اقلام بهداشتی به فراخور انجام شد.

مسئول بسیج زنان سپاه الغدیر استان یزد افزود: برنامه‌های هشت سال دفاع مقدس برای اینکه سینه به سینه نقل شود و به دست جوانان ما برسد باید هر ساله پاسداشت آن رشادت‌ها صورت بگیرد در این راستا پایگاه‌های مقاومت همواره برنامه‌های متنوع در خور شان دفاع مقدس داشتند.

رضایی تصریح کرد: در چهل سالگی دفاع مقدس 400 عنوان برنامه در سطح حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاوت بسیج یزد اجرا می‌شود و در آخرین روزهای هفته دفاع مقدس همایش زن الگوی تاریخ‌ساز برگزار می‌شود.

وی عنوان کرد: این همایش روز یکشنبه در قلعه خیرآباد که زمانی محل پشتیبانی جنگ بوده است برگزار می‌شود و از 40 بانوی در عرصه‌های دفاعی، امنیتی، مجازی و علمی که نقش ممتازی داشتند تجلیل می‌شود.

فاطمه دانش یزدی، رئیس کمیته زنان دفاع مقدس اظهار داشت: برنامه شاخص کمیته بانوان دفاع مقدس به مناسب این ایام، برگزاری همایش ویژه زن الگوی تاریخ‌ساز است، این برنامه امروز یکشنبه در قلعه خیرآباد اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نام این همایش بر گرفته از فرمایشات مقام معظم رهبری است گفت: ایشان زنان را الگوی تاریخ ساز معرفی کردند.

رئیس کمیته بانوان دفاع مقدس افزود: یکی از مکان‌های پشتیبانی هشت سال دفاع مقدس قلعه خیرآباد یزد بود که در آن بانوان و زنان نقش‌آفرینی بسیار کردند، به همین جهت همایش زن الگوی تاریخ‌ساز در قلعه خیرآباد از ساعت 16 الی 18 برگزار می‌شود و در آن از 40 نفر از بانوان عرصه دفاع مقدس و مقابله با کرونا فعالیت داشتند تجلیل می‌شود.

دانش یزدی گفت: این برنامه با همکاری کنگره ملی چهار هزار شهید استان یزد، دفتر امور بانوان و خانواده، سپاه الغدیر، بسیج جامعه زنان، بسبج هنرمندان و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری انجام می‌شود.

وی افزود: در کنار این همایش نمایشگاه ویژه‌ایی راه‌اندازی شده و در آن نقش زنان را از زمان عاشورا تا نقش زنان در زمینه سازی ظهور نشان می‌دهد، همواره زنان عاشورایی مدافع ولایت، بانوان، مادران و همسران شهدا در جنگ هشت ساله نقش بارزی داشتند، امروز هم در عرصه‌های علم و فناوری، جنگ نرم، مقابله با کرونا نقش آفرینی دارند.

دانش‌یزدی گفت: همایش زن الگوی تاریخ ساز و نمایشگاه نقش زنان مدافع ولایت با توجه به شیوع ویروس کرونا با رعایت تمام نکات و پروتکل‌های بهداشتی و با حداقل نفرات برگزار می‌شود.

انتهای پیام/شSource link

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *