نماینده مردم اردکان در مجلس: اردکان با کمبود تخت بیمارستانی و امکانات رفاهی روبه رو است


به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، محمدرضا دشتی اردکانی عصر امروز در جلسه هم‌اندیشی با اصحاب رسانه استان یزد با تبریک روز خبرنگار و عید بزرگ امامت و ولایت با اشاره به اینکه خبرنگاران نقش مهمی در رفع مشکلات جامعه دارند اظهار داشت: خبرنگاران دیده‌بانانی هستند که راه را به ما نشان می‌دهند.

وی با تاکید بر اینکه خبرنگاران از خدمت‌گزاران جامعه هستند و فعالیت آن‌ها کمتر از مدافعان امنیت و سلامت نیست‌ گفت: خبرنگاری شغل پر تلاش و سختی است که اگر خبرنگاران در حرفه خود، خدا را در نظر بگیرند می‌توانند ایده‌های خوبی را با همدلی و همکاری در نهایت کمال اجرا کنند و برای اصلاح امور و حل مشکلات موفق باشند.

دشتی اردکانی افزود: اردکان شهر صنعتی است، مهاجرت‌پذیری اردکان بیشتر از دیگر شهرستان‌ها است، شهرستان به یک شهر کارگری تبدیل شده است، فرهنگ شهر دست‌خوش تغییراتی شده است و مشکلات زیادی در این شهرستان هست امیدواریم فرهنگ و اصالت خود را حفظ کنیم.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تعداد کارخانه‌ها در این شهرستان به شدت زیاد است و مشکلات عدیده‌ زیستی ایجاد کرده است، تصمیم گرفته شد که فعلا دیگر کارخانه‌ای احداث نشود و بتوانیم به صورت علمی و پژوهشی کار کنیم که آیا شهرستان دیگر گنجایش دارد که بتوانند کارخانه‌هایی در زنجیره فولاد داشته باشد بررسی شود.

دشتی بیان کرد: از مطالبات مردم هوای پاک، مسائل محیط زیستی به شدت در خطر است، آماری از جمعیت دقیق در شهرستان اردکان نیست، مراکز بهداشتی و پزشکی گنجایش ندارند، الان تخت بیمارستان‌ها پر است و متاسفانه مدارس اردکان را باید دو شیفت کرد.

وی در رابطه با با تامین نیازهای جوانان برای ازدواج گفت: به ویژه در حوزه خوراک، پوشاک و مسکن از مهم‌ترین نیازهای مردم است و دولت موظف است که به فکر افزایش آمار ازدواج و فرزندآوری جوانان باشد.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی افزود: به زودی کارت الکترونیکی برای تهیه داروی ارزان و تامین کالاهای اساسی انجام می‌شود، این کارت‌ها برای دهک‌های پایی است.

دشتی گفت: در پی این هستیم که بتوانیم اجازه بگیریم، شهرک سازی انجام دهیم و به این طریق قیمت مسکن را کاهش دهیم.

وی افزود: طرح‌های بزرگ اردکان در انحصار سرمایه‌گزاران غیر بومی و دولتی است، متاسفانه هیچ سودی به مردم نمی‌رسد، پول زیاد به اردکان می‌آید و خارج می‌شود اما مردم شهرستان از آن بهره‌مند نیستند.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی گفت: در ارتباط با مشکل آب در یزد بیان کرد: حتما باید چاره اساسی اندیشه شود، کارخانه‌ها از استان سود می‌برند و معادن را می‌فروشند و بدون هیچ فرایند به خارج از استان انتقال می‌دهند باید با همدلی بین نمایندگان بتوانیم با توجه به سودآوری استان برای کشور تامین آب استان و انتقال آب انجام شود.

دشتی با اشاره به اینکه جمعیت 100 هزار نفری اردکان حتی یک استخر ندارد تصریح کرد: شهر اردکان سرمایه‌دار ترین شهرستان است اما حتی بیماران برای آب درمانی استخر ندارند چه برسد به استخر تفریحی که شهر اردکان به عنوان سرمایه‌دارترین شهرستان ندارد.

وی گفت: امیدوارم بتوانم در مدت زمانی که در این مسئولیت قرار دارم با تمام توان مشکلات مردم استان، به ویژه شهرستان اردکان رابرطرف کنیم.

انتهای پیام/781/حSource link

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *