یزد به زودی پایلوت اقتصاد دانش‌بنیان کشور می‌شود


به گزارش خبرگزاری تسنیم از  یزد، محمد علی طالبی عصر امروز در نشست اقتصاد دانش‌بنیان و جهش تولید استان یزد اظهار داشت: جایگاه کنونی استان در بخش اقتصاد دانش‌بنیان مرهون حمایت، همت و همراهی دستگاه‌های مختلف و شرکت‌های دانش بنیان است.

طالبی با اشاره به اینکه اکنون در مسیر تبدیل شدن به استان‌های برتر در اقتصاد دانش‌بنیان هستیم گفت: به زودی شعار یزد پایلوت اقتصاد دانش‌بنیان کشور محقق می‌شود.

وی افزود: شورای‌های هماهنگی فناوری و نوآوری و کمیته صنایع خلاق ذیل اقتصاد مقاومتی تشکیل شده که برنامه‌های هماهنگی در حوزه فناوری، نوآوری و اقتصاد دانش بنیان را دنبال می‌کند.

استاندار یزد ضمن اشاره به بازدید‌های صورت گرفته از مراکز علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان افزود: برنامه‌های بسیاری خوبی برای توسعه نظام فناوری، اقتصاد دانش بنیان و دانشگاه‌ها داریم که که مشمول حمایت می‌شوند.

طالبی با تاکید بر اینکه یزد ظرفیت‌های بسیار گسترده‌ای در حوزه‌ اقتصاد دانش‌بنیان دارد خاطرنشان کرد: در صورتی که توجه لازم به این ظرفیت‌ها را داشته باشیم، می‌توانیم، در آینده‌ای نزدیک شاهد پیشرفت‌های بسیار بیشتری در این حوزه باشیم.

وی خاطرنشان کرد: اکنون در محورهای اصلی اقتصاد مقاومتی شاهد حضور پر رنگ مراکز نوآوری هستیم که نشان دهنده ظرفیت بسیار بالایی است که در این حوزه داریم و می‌توانیم با تکیه بر همین ظرفیت، شاهد تحقق ابعاد مختلف اقتصاد مقاومتی در استان و کشور باشیم.

استاندار یزد با بیان اینکه استان یزد در حوزه صنعت کاشی و فولاد یکی از استان‌های شناخته شده کشور است گفت: در حوزه‌های کاشی و سرامیک و فولاد هم شرکت‌های دانش بنیان با حمایت بخش خصوصی ورود خوبی پیدا کرده‌اند.

انتهای پیام/781/ زSource link

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *