معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در یزد: بخش خصوصی پایه و اساس اقتصاد دانش بنیان است


به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، سورنا ستاری عصر امروز در نشست اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید استان یزد اظهار داشت: اکوسیستم اقتصاد دانش‌بنیان را می‌چرخاند و همه‌ دستگاه‌های در استان یزد می‌خواهند اقتصاد دانش‌بنیان در استان رشد داشته باشد.

ستاری گفت: اگر مفاهیم درست بیان شود مسائل هم برطرف می‌شود، اگر دانشگاهی به نحوی عمل کند که جوانان پس از تحصیل به دنبال یافتن شغل باشند حتما نشان از ایراد در آن دانشگاه است، ارزش افزوده جوان دانش است که باید از آن استفاده کند و با ایجاد اشتغال سبب افتخار در کشور شوند، دانشگاه‌ها محور توسعه جوامع هستند البته دانشگاهی که بتواند جامعه را تقویت کند و تغییر دهد.

وی افزود: ما باید دانشگاه‌های نسل 3 و 4 داشته باشیم که در آن صنعت و جامعه با یکدیگر تعامل داشته باشند، پایه اقتصاد دانش‌بنیان بخش خصوصی است، از طریق حمایت دولت تولید محصول نخواهیم داشت و محصول حاصل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ادامه داد: دولت موظف است زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری را ایجاد کند، تا دانشگاه و نهاد‌ها رسیک سرمایه‌گذاری داشته باشند و بتوانند خرج خود را از محل فروش محصولات به دست آورد نه به دنبال گرفتن شهریه از دانشجوها برای این موضوع باشند.

ستاری گفت: بودجه کشور بیشتر در سه محور دفاع، آموزش و بهداشت است، این حجم از هزینه در آموزشی نشان می‌دهد این اقدام به نوعی سرمایه‌گذاری کشور برای ایجاد اقتصاد دانش بنیان است، بنابراین دانشگاه خود را مسئول بداند که خروجی دانشگاه چه خواهد بود و چه برنامه‌ای برای اقتصاد دانش بنیان و کارآفرینی دارد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور عنوان کرد: کاهش ریسک سرمایه‌گذاری و ایجاد زیرساخت‌ها بر عهده دولت است، اینکه چه محصولی وارد بازار شود توسط سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است.

انتهای پیام/781/حSource link

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *