ستاری: جهت‌گیری دانشگاه‌ها باید به سمت کارآفرینی و توسعه باشد


به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، سورنا ستاری دقایقی قبل در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با تاکید بر نقش یزد در پیشرفت فناوری‌های نوین کشور اظهار داشت: استان یزد پتاسنیل خوبی در اقتصاد دانش‌بنیان دارد.

ستاری گفت: متاسفانه سال‌ها قبل پول نفت بسیاری از زیرساخت‌های انسانی، پتانسیل کارافرینی را از بین برده اما به حمدالله تاکیدات مقام معظم رهبری بر رونق اقتصاد دانش‌بنیان سبب شد که اتفاقات خوبی را شاهد باشیم.

وی افزود: کسب شغل‌ باید از راه دانش و علم به وجود می‌آید جوانان لازم است خودشان در راه تحصیل کارآفرینی کنند و کسب و کار جدید راه بیندازند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ادامه داد: در یزد تحول سریع‌تر اتفاق می‌افتند، در شرکت‌های جدید اقتصاد دانش‌بنیان شاهد هستیم که در حال حاضر دستاوردهای خوبی برای سلامت کشور داشته است، لازم است اقداماتی انجام شود که کشور نیاز دارد.

ستاری با تاکید بر اینکه پیشرفت صنایع دانش بنیان نیازمند حمایت بیشتر است تصریح کرد: ارزش افزوده‌ای که از صنایع جدید دانش‌بنیان به وجود آمده است از هنر مغز و دانش فرد است‌.

وی گفت: جهت‌گیری دانشگاه‌ها برای رونق تکنولوژی و صنعت باشد، جوانان و ما مسیولین با پول مردم در دانشگاه‌ها درس خوانده‌ایم که مشکل مردم را حل کنیم.

معاون علمی و فناوری اظهار داشت: اگه قرار باشد بهترین سال‌های عمر جوان در کلاس‌ها گرفته شود و در نهایت شغل نداشته باشد، عمرشان هدر رفته و ارزش افزوده‌ای نخواهند داشت نداشته و در جامعه ایجاد معضل می‌کند.

ستاری گفت: جهت‌گیری دانشگاه‌ها به سمت کارآفرینی و توسعه باشد، ما می‌توانیم با هنر دانش مشکلات مردم را رفع کنیم.

انتهای پیام/781Source link

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *