تنها ۳۰ درصد فاضلاب شهری یزد اجرا شده است


به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، محسن صادقیان بعد از ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه مدیران پیشین سازمان‌های آب روستایی و شهری یزد و مدیرعامل جدید آبفا استان اظهار داشت: مجموعه وزارت نیرو در استان یزد از بهترین و کارآمدترین دستگاه‌های اجرایی استان هستند.

وی تصریح کرد: دلیل اول این موضوع، سیستم و نظم سازماندهی شده‌ای است که در شرکت‌های زیرمجموعه این وزارت در بخش‌های برق و آب وجود دارد است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد خاطرنشان کرد: شاید گله بود که چرا بلاتکلیفی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان یک سال به طول انجامید ولی به دلیل داشتن نیروهای توانمند، کارآمد و متخصصی که در حوزه آب و فاضلاب داشتیم، با سرپرستی این شرکت و سیاست کشور در ادغام دو شرکت، کمترین مشکلات را در استان داشتیم.

صادقیان گفت: توانمندی نیروهای ما در سطح مدیریت و معاونت به گونه‌ای بود که شاید بسیاری از این افراد شایسته مدیرعاملی آب و فاضلاب استان را داشتند ولی فرآیند وزارت نیرو به گونه‌ای است که از طریق فراخوان و شیوه‌نامه وزارت انجام می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه در استان یزد هم از این شیوه‌نامه استفاده خوبی شده و چند مدیرکل به این طریق انتخاب شده‌اند گفت: خوشبختانه الان رضایتمندی از خدمات آب در استان وجود دارد که قابل تقدیر است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد با اشاره به کمبودهایی که یزد در حوزه آب دارد گفت: همچنان بیش از 300 روستا در استان یزد با تانکر آب‌رسانی می‌شود و بزرگترین پروژه آبرسانی به روستاهای کشور را در سه شهرستان استان داریم.

صادقیان گفت: در حوزه شهر یزد، کمتر از 30 درصد فاضلاب شهری را اجرا کردیم و در حوزه تصفیه‌خانه و دریاچه پساب هم نتوانستیم پاسخ خوبی به مردم داشته باشیم و انتظار می‌رود آبفا برای این موضوع برنامه‌ای ویژه داشته باشد.

وی ادامه داد: شبکه آب یزد دارای رینگ کامل و خوبی نیست و به همین دلیل برخی نقاط آب با کیفیت دریافت می‌کنند ولی در برخی از حوزه‌ها با مشکل مواجه هستیم.

انتهای پیام/781/ زSource link

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *