آبرسانی به بیش از ۳۰۰ روستا در یزد به صورت سیار انجام می‌شود


به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، محمد فاتحی بعد از ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه مدیران پیشین سازمان‌های آب روستایی و شهری یزد و مدیرعامل جدید آبفا استان یزد با بیان اینکه با وجودی که استان یزد به لحاظ آب پایدار فقیر است ولی ظرفیت‌های بسیار گسترده‌ای دارد، اظهار داشت: سرمایه انسانی ارزشمندی در استان یزد وجود دارد که سبب شده این استان در برابر تمامی سختی‌ها و محدودیت‌ها مقاومت کند و به یکی از استان‌های سربلند کشور تبدیل شده است.

سرپرست پیشین آبفا استان یزد با اشاره به اینکه در حال حاضر تمام شهرهای استان یزد به شبکه آب شرب متصل هستند عنوان کرد: با اجرای پروژه‌های آب‌رسانی به روستاهای استان یزد، تعداد بسیاری از روستاها الان به شبکه آب شرب متصل شده‌اند اما همچنان به بیش از 300 روستا آب‌رسانی سیار انجام می‌شود.

وی افزود: چرخ ساز و کارها و ساخت و سازها به جز دستان نیروهای دلسوز و توانمند نمی‌چرخد عنوان کرد: اگر وزارت نیرو می‌خواهد این شعار به معنای واقعی تحقق پیدا کند، توجه به نیروی انسانی را در ابتدای شعار خود اضافه کند.

مدیرعامل پیشین آب و فاضلاب روستایی استان خاطرنشان کرد: وزارت نیرو در سال گذشته جهت ارتقای کمی و کیفی خدمات و افزایش بهره‌وری، ساز و کار یکپارچگی آب و فاضلاب روستایی و شهری را آغاز کرده و الان استان یزد به عنوان آخرین استان در این زمینه یکپارچگی را انجام می‌دهد.

علی اسلامی مدیرعامل پیشین آبفا استان یزد هم در این مراسم گفت: استان یزد به لحاظ منابع آبی فقیر است ولی همدلی مدیران استانی سبب شده که خدمات شرکت آب و فاضلاب به شهروندان یزدی خوب باشد.

وی با بیان اینکه خدمات آب و فاضلاب باید در طول شبانه‌روز باشد و نمی‌توان لحظه‌ای این خدمات را تعطیل کرد گفت: علیرغم اینکه با مشکل جدی کمبود منابع آب در استان یزد روبرو بودیم، اما خدمات ما همیشه خوب بوده و قطعا این خدمات در ادامه هم خوب باقی می ماند.

مدیرعامل پیشین آبفا یزد ادامه داد: آب رسانی به شهرهای بهاباد یکی از اقدامات بسیار خوبی بود که در حوزه پروژه های آب رسانی صورت گرفت و خدمت قابل توجهی به این منطقه شد.

اسلامی تاکید کرد: آبرسانی به ندوشن و مهریز هم از جمله اقداماتی است که در این حوزه صورت گرفت و با مجموعا 200 کیلومتر پروژه خط انتقال آب، شهرهای استان را به آب مناسب متصل کردیم.

وی گفت: در قبال 420 هزار اشتراکی که در سطح استان داریم، حدود 500 هزار متر مکعب مخزن داریم که بخشی از آن مروبط به شرکت آب منطقه ای و بخش دیگری از آن به آبفا تعلق داشت و در این مدت زمانی به حدود دو برابر افزایش پیدا کرد تا بتوانیم در صورت وجود مشکل، وضعیت را مدیریت کنیم.

مدیرعامل پیشین آبفا یزد افزود: یکی از شاخص‌های دیگر استان یزد که در کشور بی نظیر است، اخذ گواهی ایمنی آب برای اولین بار در کشور یکی دیگر از شاخصه‌های استان یزد است که همچنان هیچ استانی نتوانسته این گواهی را کسب کند.

اسلامی تصریح کرد: بحث خط دوم انتقال سالیان سال در استان یزد مطرح است و تلاش‌های زیادی برای آن انجام شده و تسریع در اجرای این پروژه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: یزد در فصل گرم و پیک مصرف تنها می‌تواند 50 درصد نیاز استان را از منابع استانی تامین کند و اگر آب انتقالی در تابستان به صورت طولانی مدت قطع شود، با مشکل جدی روبرو می‌شود.

مدیرعامل پیشین آبفا یزد ادامه داد: در تابستان حدود 60 ایستگاه برداشت آب را تجهیز کردیم تا مردم مناطقی که آب با کیفیت مناسب در اختیار ندارند بتوانند استفاده کنند و باید بدانیم که شرایط آب استان یزد اصلا خوب نیست.

اصغر ریاضتی مدیرعامل جدید آبفا استان یزد هم در این نشست اظهار داشت: بحث نیروی انسانی و مردم خوب یزد زبانزد همه افرادی بود که در ارتباط با یزد از آنها تحقیق کردم و این مایه خوشحالی است که در استانی با این ظرفیت بالای نیروی انسانی فعالیت شود.

انتهای پیام/781 زSource link

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *