طرح‌های مرتبط با تحکیم بنیان خانواده در یزد حمایت می‌شوند


به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، احمد ترحمی عصر امروز در نشست کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده اظهار داشت: شواهد نشان می‌دهد که ما می‌توانیم با اتکا به کمک خیرین، برنامه‌ریزی، آموزش و اطلاع‌رسانی کافی در ترویج ازدواج آسان، جهیزیه‌ی حداقلی، تحکیم بنیان خانواده، فرزندآوری، رشد ازدواج و کاهش طلاق قدم برداریم و اتفاقات خوبی را رقم بزنیم.

ترحمی گفت: ما از همه‌ طرح‌ها و برنامه‌هایی که در حوزه‌ صیانت از خانواده، تحکیم بنیان خانواده و افزایش جمعیت ارائه می‌شود حمایت می‌کنیم، مقدمات لازم را مهیا تا جدای از ساختارها و تکالیف اداری از برنامه‌های مدون حمایت کنیم.

وی افزود: علی‌رغم تاکیدی که بر اشتغال بومی استان داریم، نمی‌توانیم از پدیده طلاق، فرزندآوری و صیانت از خانواده افراد بومی و غیر‌بومی بگذریم، وجود طلاق در هر کجای کشور سبب تزلزل بنیان فرهنگی جامعه می‌شود، در این زمینه اقدامات آموزشی و اطلاع‌رسانی برای جامعه بومی و غیربومی ارائه می‌شود.

معاون‌ استاندار یزد با اشاره به فرمایش حضرت آقا که فرموده‌ بودند باید جمعیت کشور جوان بماند گفت: باید تلاش کنیم که پتانسیل و ظرفیت جوانی در کشور همیشگی باقی بماند، اگر جمعیت رو به سالخوردگی برود خیلی سخت می‌توان به اوضاع و روال قبل برگشت.

ترحمی با اشاره به اینکه مهم‌ترین رویکرد جلسه بحث جمعیت و فرزندآوری است، گفت: قطعا می‌دانید که با علم به مشکلات اقتصادی و تنگناهای معیشتی، کاهش موالید و پیرشدن جمعیت کشور زنگ خطر‌ و هشداری برای همه است، مشکلات جامعه سبب شده که تبلیغ برای ترویج فرزندآوری سخت شود، اما اگر توجه داشته باشیم که کاهش جمعیت و رشد هرم سنی زنگ خطر است این رسالت را بر‌عهده داریم که ظرفیت و پتانسیل جوان را برای توسعه یافتن کشور داشته باشیم.

وی تصریح کرد: امید است که همه با تلاش راهکارها و کاربست‌های لازم را برای حفظ جمعیت جوان به کار بگیریم، باید تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد و با وجود بحران از به‌وجود آمدن بحران دیگر جلوگیری کرد، شرایط می‌تواند فرصتی برای کاهش تشریفات، هزینه‌های ازدواج، تشویق ازدواج آسان و کاهش تجملات باشد.

معاون‌ استاندار یزد ادامه‌ داد: طرح سامان، طرحی است که در جهت ازدواج آسان و تحکیم بنیان خانواده است و پس از مدت‌ها تدوین شده و آماده‌ ارائه به شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان است، این طرح، در کنار جلسات و برنامه‌هایی که در جهت ازدواج و فرزندآوری برگزار می‌شود طرح مناسبی در پیشبرد اهداف مدنظر است.

انتهای پیام/781/ زSource link

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *