افزایش قیمت فرآورده‌های دامی عامل اصلی افزایش قیمت شیر در یزد/ دامدار چاره‌ای جز افزایش قیمت ندارد


فروزانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در یزد با اشاره به افزایش قیمت شیر در یزد اظهار داشت: با این افزایش قیمت، شیر به قیمت 3 هزار و 700 تومان و ماست با ارزش پنج هزار و 600 تومان به دست مصرف کننده میرسد.

وی یکی از اصلی‌ترین علل این افزایش را بالارفتن قیمت فرآورده‌های دامی و دیگر موارد مورد نیاز دامداری‌ها دانست و تصریح کرد: در حال حاضر هیچ کمبودی در بازار لبنیات استان نداریم و به میزان کافی در فروشگاه‌های استان مواد لبنی وجود دارد.

رئیس اتحادیه لبنیات استان یزد با بیان اینکه سایر فرآورده‌های لبنی با افزایش قیمت شیر گران می‌شود گفت: محصولاتی از جمله خامه که شرکتی هستند هم پیش از این 30 درصد گران شده بود.

فروزانی با بیان اینکه در شرایط فعلی دامداران چاره‌ای جز افزایش قیمت ندارند خاطرنشان کرد: وقتی که دامداری مجبور به خرید مایحتاج کار خود با قیمت بالاتر از قبل است، طبیعی است که مجبور می‌شود قیمت شیر خود را افزایش دهد و به دنبال افزایش شیر، چرخه سایر محصولات لبنی هم با بالارفتن قیمت روبرو می‌شود.

وی ادامه داد: بعضی مواقع همه از دامدار برای گران شدن شیر گلایه می‌کنند ولی واقعا در این شرایط که وی مجبور است علوفه‌ای که به قیمت 400 تومان خریداری می‌کرده را الان 800 تومان می‌خرد، چه کاری جز افزایش قیمت شیر می‌تواند انجام دهد؟

رئیس اتحادیه لبنیات استان یزد  در ارتباط با راهکارهای پایین آمدن قیمت لبنیات گفت: اگر دولت زمینه سازی لازم را برای تامین علومه مورد نیاز دام با قیمت پایین فراهم کند، قطعا بسیاری از مشکلات فراهم می‌شود.

انتهای پیام/784/ زSource link

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *