نماینده ولی‌فقیه در استان یزد: فرهنگ غرب بر پایه بی‌توجهی به مظلومان و حفظ سرمایه‌داران پایه‌ریزی شده است


به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در دیدار با جمعی از فرماندهان، کادر و سربازان وظیفه پادگان آموزشی شهید صدوقی(ره) با اشاره به اینکه همه ما باید هدف از زندگی را به خوبی بشناسیم اظهار داشت: خداوند از خلقت انسان اهداف بسیارمتعالی و بزرگی را دنبال کرده است.

وی با تاکید بر اینکه قرارگیری در صراط و راه مستقیم مهمترین موضوعی است که انسان باید در طول زندگی خود دنبال کند خاطرنشان کرد: خداوند متعال حکیم است و هیچ کاری را بیهوده انجام نمی‌دهد و هر چیزی را در جای خود قرار می‌دهد.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه همه ما وظیفه داریم که این فلسفه و هدف خلقت عالم و انسان را برای دیگران تبیین کنیم ادامه داد: روشن شدن این هدف برای ما سبب می‌شود که بتوانیم راه درست را انتخاب کنیم.

ناصری یزدی با تاکید بر اینکه اگر کسی در زندگی هدف نداشته باشد، این زندگی سالم و حساب شده نیست اما اگر هدف عالم را بدانیم و برای رسیدن به آن حرکت کنیم، به بالاترین درجات می‌رسیم.

امام جمعه یزد به مسئولیت بسیار سنگینی که بر دوش متولیان عرصه تربیت، تعلیم و آموزش قرار دارد گفت: همه مسئولان پادگان‌ها و بخش‌های مختلف نسبت به سربازان مسئولیت مهمی بر دوش دارند.

وی با بیان اینکه خداوند متعال می‌فرماید من همه انسان‌ها را خلق کردم تا در مسیر قرب الهی قرار گیرند گفت: این موضوع نشان می‌دهد که وظیفه همه ما قرار گرفتن در مسیر مستقیم و الهی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد با بیان اینکه غرب امروز از هدف خلقت به صورت کامل فاصله گرفته تصریح کرد: همین فاصله سبب شده که تمام ارزش‌های انسانی در وجود افراد از بین برود و کشت و کشتارهایی که امروز در جهان رخ می‌دهد هم به واسطه همین غفلت از هدف زندگی است.

ناصری یزدی ادامه داد: امروز تمام ابزارهای مورد استفاده بشر در دنیای غرب به گونه‌ای تعریف شده که هر کاری باید برای آنها درآمد و سرمایه دنیایی به دنبال داشته باشد و سران و حاکمان آنها هر فشاری به مردم وارد می‌کنند تا بتوانند به مقاصد خود دست پیدا کنند.

امام جمعه یزد بی‌توجهی به مظلومان و حفظ سرمایه‌داری را نتیجه این فرهنگ در غرب دانست و افزود: در ایام کرونا به‌خوبی مشاهده کردیم که در آمریکا مظلومان بی‌پناه رها شدند ولی سرمایه‌داران با بالاترین سطح حفاظتی مورد توجه قرار گرفتند.

انتهای پیام/حSource link

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *