۱۷ تیر؛ نشست ویژه کمیسیون اقتصادی مجلس با دژپسند درباره قیمت ارز


محمد علیپور عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به وضعیت نابه‌سامانی بازار ارز، گفت: طبق دعوتی که از آقای دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی انجام داده‌ایم، مقرر شد وی در جلسه هفته آینده کمیسیون اقتصادی مجلس حضور یابد.

وی افزود: قرار است آقای دژپسند، وزیر اقتصاد در جلسه روز سه‌شنبه هفته آینده کمیسیون اقتصادی مجلس که ویژه بررسی وضعیت بازار ارز و نابه‌سامانی موجود در این بازار است، حضور یابد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: باید علت این وضع موجود در بازار ارز مشخص شود، برخی صادرکنندگان هنوز ارز حاصل از صادرات را به چرخه داخلی وارد نکرده‌اند که اینگونه مسائل که باعث نابه‌سامانی در بازار ارز شده، باید حل و فصل شود.

علیپور تأکید کرد: نابه‌سامانی موجود در بازار ارز بر دیگشر بازارها نظیرمسکن، کالاهای اساسی و لوازم خانگی نیز تأثیر گذاشته که باید چاره‌ای اندیشیده شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: سلسه جلسات کمیسیون اقتصادی مجلس پیرامون وضعیت بازار ارز با وزرای مرتبط با موضوع و نیز رئیس کل بانک مرکزی در هفته‌های آینده برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/Source link

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *