رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور در یزد: فعالان فرهنگی بازوان اصلاح جامعه هستند


به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، حجت‌الاسلام والمسلمین هادی صادقی ظهر امروز در نشست با فعالان فرهنگی استان یزد اظهار داشت: باید از ظرفیت فعالان فرهنگی و اجتماعی استان برای اصلاح جامعه، ارتقای وضع اجتماعی، مبارزه با فساد و مفسدان به‌خوبی استفاده شود.

وی تصریج کرد: در کار فرهنگی صحبت از نزاع و درگیری بین دو تفکر است، یک تفکر انقلابی که عده‌ای به‌دنبال آن هستند و سعی می‌کنند آن را با آگاهی پیگیری کنند و در مقابل این جبهه و تفکر، تفکر لیبرال وجود دارد که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی وجود داشته با وجود عقبه سیاسی، همواره با تکیه بر برخی از شعارها و اقدامات برای خود عقبه اجتماعی می‌سازد.

معاون قوه قضائیه تصریح کرد: به‌طور معمول جبهه لیبرال، مسلط به شکل‌دهی بدنه اجتماعی است و با ایجاد موج و موج آفرینی تمایل از درون ذهن‌ها و دل‌ها را رقم می‌زند.

وی بر پیگیری دغدغه‌های جبهه انقلاب فرهنگی بر بستر اجتماعی تأکید کرد و اظهار داشت: تمایل جبهه انقلابی بیشتر به استفاده از قانون و قوه قهریه برای پیشبرد اهداف خود است که باید در این زمینه تجدید نظر کند.

صادقی گفت: فعالان فرهنگی بهترین بازوان توانمند برای اصلاح جامعه و ارتقای وضع اجتماعی در مبارزه با فساد و پیشبرد اهداف عدلیه اسلامی است.

وی بر لزوم دقت به مسائل مهم جامعه و اهم و مهم کردن در برخورد با مسائل و پدیده‌های اجتماعی تأکید کرد و اظهار داشت: جبهه فرهنگی باید هوشمند و تیزبین در مسائل اجتماعی وارد شوند و دقت کنند در دام مسئله‌سازی‌های مصنوعی نیفتند.

رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور با بیان اینکه قوه قضائیه در انتهای زنجیره اصلاح اجتماعی قرار دارد گفت: باید بر محور پیشگیری به‌ویژه پیشگیری‌های فرهنگی و اجتماعی با استفاده از ظرفیت‌های مردمی حرکت کرد.

انتهای پیام/781Source link

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *