یزد| آمریکایی‌ها بزرگترین شکست را از ایران در موضوع تحریم متحمل می‌شوند/ بدعهدی‌‌ها برای مردم تبیین شود


به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، حجت‌الاسلام والمسلمین هادی صادقی امشب در آئین بزرگداشت هفتم تیر سالروز شهادت شهید بهشتی و 72 تن از یارانش که با حضور عموم مردم در میدان امیرچقماق یزد و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، اظهار داشت: کار آمریکا دقیقا مشابه کار فرعونیان است و مردم را تحقیر و کوچک می‌کردند تا بتوانند به آنها حاکمیت کنند.

وی تصریح کرد: نمونه این موضوع کاپیتولاسیون بود به گونه‌ای که بر اساس آن اگر یک آشپز آنها مرجع تقلید شیعیان را می‌کشت کسی حق نداشت با او برخورد کند ولی اگر یک ایرانی سگ آنها را می‌کشت می‌توانستند او را محاکمه کنند.

معاون قوه قضائیه خاطرنشان کرد: هرکسی هم که با آن‌ها باشد و جنایت‌هایشان را همراهی کنند به صورت ویژه مورد حمایتشان قرار می‌گیرد که در دوران طاغوت از شاه خائن ایران حمایت کردند.

صادقی افزود: امروز هم آنها از آل‌سعود کودک‌کش و رژیم صهیونیستی کودک‌کش و جنایتکار دفاع همه‌جانبه می‌کنند و نه تنها هیچ اقدامی در برابر این جنایت‌ها نمی‌کنند بلکه از ایجاد گروه‌های تروریستی مثل داعش و بمباران زنان و کودکان بی گناه یمنی و سوری هم حمایت کرده و آنها را همراهی می‌کنند.

وی با تاکید بر‌اینکه بدعهدی‌های آمریکایی‌ها تنها در دوران انقلاب نیست تصریح کرد: آنها حتی در دوران طاغوت و ستمشاهی هم بارها و بارها بدعهدی‌های فراوانی کردند.

معاون قوه قضائیه با اشاره به اینکه هنوز در قانون اساسی آمریکا برده‌داری از بین نرفته خاطرنشان کرد: در فرهنگ سیاسی اروپایی و آمریکایی جمله حق با قدرت است به صورت ویژه رواج پیدا کرده و در ابتدا به سرزمین مردمان بومی آمریکا رفته و با جنایت‌های فراوان کشور آنها را غصب کردند.

صادقی تصریح کرد: هیچ کسی در طول این سال‌ها به آمریکا تعرض نکرده ولی تماما آن‌ها متعرض دیگران شدند و در طول 200 سال گذشته هر سال بیش از یک جنگ علیه دیگر کشورها داشته‌اند.

وی با بیان اینکه آمریکا با چپاول، انحصارات و قواعدی که سازمان‌های بین‌المللی برای آنها ایجاد کرده‌اند به اقتصاد اول جهان تبدیل شده گفت: کار آنها این است که تمام اقتصاد جهان در چپاول و سیطره آن‌ها قرار گیرد و هرطور می‌خواهند با آن رفتار و اقدام کنند.

معاون قوه قضائیه با بیان اینکه آمریکایی‌ها در طول سال‌های پس از انقلاب شکست‌های متعددی را از ایران متحمل شدند گفت: شکست اول آنها شکست مستشاری بود و پس از آن در لانه جاسوسی شکست خوردند.

صادقی تصریح کرد: در عرصه سوم هم ملت ایران به یاری خداوند متعال در صحرای طبس بر آمریکایی‌ها پیروز شدند و در عرصه چهارم هم آمریکایی‌ها در جنگ تحمیلی با وجود تمام جنایت‌ها و امکانات‌شان از ملت ایران شکست خوردند.

وی خاطرنشان کرد: به هر حال آمریکایی‌ها از ایران شکست‌های زیادی خورند و علاوه بر اینکه منافع آمریکا در ایران را از دست داد، بلکه ایران به دیگر کشورها هم آموزش داد که جلوی چپاول آمریکایی‌ها را بگیرند و به همین دلیل است که بزرگترین کینه‌ها را آمریکایی‌ها نسبت به ملت ایران دارند.

معاون قوه قضائیه افزود: آمریکایی‌ها سخت‌ترین تحریم‌های تاریخ بشریت را علیه این ملت اعمال کردند و انشاالله سخت‌ترین شکست‌ها را هم در همین تحریم‌ها می‌خورند.

صادقی زورگویی و خشونت را یکی دیگر از ویژگی‌های آمریکایی‌ها دانست و گفت: دولت آمریکایی‌ها حق ندارد با مردم مهربان باشد و نماد این موضوع را در برخورد پلیس آمریکا با مردم این کشور می‌بینیم.

وی به هفته افشای حقوق بشر آمریکایی اشاره کرد و گفت: باید تا می‌توانیم در این هفته دروغ‌ها و بدعهدی‌های آمریکایی‌ها را برای عموم مردم فاش کنیم؛ خوب است همه ما اهل مطالعه باشیم و از بدعهدی‌ها و خیانت‌های آمریکایی‌ها در طول تاریخ مطالعه کنیم.

معاون قوه قضائیه تصریح کرد: امروز برای دیرباورترین افراد جامعه و حتی برای افرادی که همیشه دل در گرو آمریکا داشته‌اند هم بدعهدی و دروغ آمریکایی‌ها مشخص شده و فهمیده‌اند و گفته‌اند که نباید به پیشنهادهای آمریکایی‌ها دل بست.

انتهای پیام/782/ زSource link

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *