از گوشه و کنار یزد| بیش از یک تن مواد مخدر در استان کشف شد


به گزارشخبرگزاری تسنیمازیزد، در بسته‌خبری پیش‌رو، بخشی از اخبار گوشه و کنار استان یزد گردآوری و در اختیار خوانندگان و مخاطبان خبرگزاری تسنیم قرار گرفته است.

سردار بهدانی فرد با اشاره به کشف 1100 کیلوگرم مواد مخدر در یزد اظهار داشت: 14 متهم در این عملیات دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

وی با اشاره به اینکه در این عملیات سه روزه، هفت دستگاه خودرو شامل یک خودروی خارجی و چهار خودرو پژو نیز توقیف شد، افزود: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 13 تن مواد مخدر در استان کشف شد که این میزان کشفیات در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 78 درصد رشد داشته است.

فرمانده انتظامی استان افزود: برخورد با سوداگران مرگ در دستور کار نیروی انتظامی قرار دارد و مردم در صورت مشاهده هرگونه فعالیت سوداگران مرگ مراتب را به 110 اطلاع دهند.

پیام نوع دوستی فرمانده انتظامی استان یزد با اهدای خون

فرمانده انتظامی و هیئت همراه با شعار ترکیبی “با اهدای خون زندگی را هدیه دهیم” و “کرونا نباید اهدای خون را از یادمان ببرد” ضمن اهدای خون از هموطنان نوع دوست خواست تا به صف بخشندگان حیات بپیوندند.

همزمان با روز قوه قضاییه سردار فرمانده انتظامی استان یزد به همراه معاون هماهنگ‌کننده، حفاظت ارشد فرماندهی، معاون اجتماعی، معاون آماد و پشتیبانی، رئیس اداره آموزش و مشارکت عمومی و رئیس بهداری با حضور در دفتر مدیر کل انتقال خون استان ضمن تقدیر از ایثار اهداکنندگان خون از زحمات و تلاش‌های شبانه روزی کارکنان انتقال خون تشکر کرد.

بهینه‌سازی انرژی، راهکاری برتر برای کاهش چالش‌های صنعت برق

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌‌ای یزد در مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اشاره به چالش‌های پیش‌روی صنعت برق، بهینه‌سازی انرژی را راهکاری برتر، برای کاهش چالش‌های صنعت برق برشمرد.

مدیران عامل صنعت آب و برق استان در جلسه با مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان، به ارائه گزارش از عملکرد سازمان تحت امر خود و بیان چالش‌های پیش‌رو پرداختند.

ابوالفضل اسدی در این نشست، رسالت شرکت برق منطقه‌‌ای یزد را انتقال انرژی الکتریکی از نیروگاه‌ها به شبکه توزیع و مشترکین بزرگ و همچنین مبادله برق در شبکه سراسری دانست که شبکه‌های برق این شرکت با 11 خط انتقال و فوق توزیع با استان‌های همجوار در ارتباط است.

وی با ارائه گزارش از تعداد مشترکین برق استان، ظرفیت نیروگاه‌های تولید پراکنده و نیروگاه‌های خورشیدی استان یزد؛ این استان را از لحاظ ظرفیت نیروگاه‌های خورشیدی در رتبه اول کشوری بیان کرد و افزود: حدود 82 درصد از بار مصرفی در بخش صنعت و کشاورزی مصرف می‌شود که این موضوع نشان دهنده مصرف برق در بخش مولد و اشتغال‌زا در استان یزد است.

جستجو و نجات دو نوجوان مفقود شده در کویر بافق

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بافق از جستجو و نجات دو نوجوان مفقود شده در کویر بافق خبر داد.

محمدرضا فتاحی بافقی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بافق لظهار داشت: طی اعلام تلفنی از طرف خانواده‌های مفقود شدگان دیشب یک تیم جستجو و نجات آماده و به همراه یکی از محیط بانان به منطقه اعزام شدند.

محمدرضا فتاحی بافقی گفت تیم جستجو و نجات ساعتی بعد در منطقه حادثه در کیلومتر 20 محور بافق-یزد حاضر و عملیات جستجو و نجات را شروع کردند.

تعداد بازرسی و نمونه‌برداری از مرز 3700 عبور کرد

مدیرکل اداره استاندارد استان یزد گفت: تا پایان خردادماه امسال سه هزارو 787 مورد بازرسی و نمونه برداری از واحدهای تولیدی، خدماتی و صنفی انجام شده است.

محمدرضا زارع بنادکوکی در جمع شورای معاونین اظهار داشت: از تعداد گفته شده 698 مورد آن مربوط به نمونه‌برداری از واحدهای تولیدی تحت پوشش سطح استان است که از این واحدها 284 مورد نیز بازرسی صورت گرفته است.

بسیج حقوقدانان حلقه اتصاد اقشار حقوقی است

مسئول سابق سازمان بسیج حقودانان استان یزد، گفت: این سازمان، نقش حلقه اتصال و هماهنگ کننده اقشار مختلف حقوقی در جهت اتحاد، انسجام و همبستگی بین نهاد‌های حقوقی ایفا می‌کند.

محمدرضا زارع در آیین تکریم و معارفه مسئول سازمان بسیج حقوقدانان یزد به عنوان اولین مسئول این سازمان از بدو تأسیس تاکنون، گفت: باید از این ظرفیت سازمان بسیج حوقودانان در جهت پیشبرد اهداف نظام و خدمت به مردم در حوزه حقوقی استفاده کرد.

وی اظهار داشت: جامعه ما در شرایطی است که به بهداشت حقوقی در همه عرصه‌ها به ویژه عرصه تخصصی نیاز مبرم و ضروری دارد و آگاه سازی مردم نسبت به قوانین و مقررات و تکالیفشان می‌تواند کمک شایانی به بهداشت حقوقی جامعه و کاهش وسیع حجم پرونده‌ها در مراجع قضایی داشته باشد.

بیش از 19 هزار کارگاه آسیب دیده از کرونا مشمول دریافت تسهیلات کرونا در یزد

هفتمین جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان در تالار کوثر استانداری یزد صبح امروز برگزار شد.

در این جلسه محمدحسین ریاحی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان شیوه نامه اعطای تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده ناشی از ویروس کرونا را تشریح کرد.

وی گفت: در استان یزد 19 هزار و 770 کارگاه آسیب دیده از کرونا شناسایی شده، که از این تعداد تاکنون 2191 کارگاه در سامانه کارا جهت دریافت تسهیلات ثبت نام کرده‌اند.

نشست متولیان امور سرمایه گذاری استان یزد با محور جهش تولید برگزار شد

نشست نمایندگان تام‌الاختیار دستگاه‌های اجرایی عضو مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان یزد با محوریت جهش تولید در محل این مرکز برگزار شد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان یزد در این نشست با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا، اقتصادی ایران و دنیا را تحت تاثیر خود قرار داده است؛ شرایط تحریم‌های ظالمانه آمریکا را یادآور شد و افزود: علی رغم سختی‌ها و دشواری‌های شرایط فعلی، موضوع سرمایه گذاری در اولویت کار استان است.

علی نمازی از یپگیری مستمر برای جلب و جذب سرمایه گذاری در استان خبر داد و گفت: در حال حاضر تلاش ما برای زمینه‌سازی سرمایه‌گذاری و شناسایی فرصت‌های جدید این بخش است.

نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان یزد سال جهش تولید را یادآور شد و گفت: استفاده از ظرفیت‌های موجود سرمایه‌گذاری در استان و افزایش تولید راه برون رفت از شرایط فعلی است و ما باید تمام تلاش خود را به کار گیریم.

روحانیون نقش ویژه‌ای در پیشگیری از وقوع جرم دارند

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اشکذر گفت: روحانیون، محل رجوع و اعتماد مردم هستند و می‌توانند به عنوان امین مردم نقش بسیار ارزنده‌ای در پیشگیری از وقوع جرم داشته باشند.

سیدمحمدابراهیم اقبالی در جمع روحانیون شهرستان اشکذر اظهار داشت: جایگاه روحانیون در طرح مسائل و حل مشکلات مردم نقش بسیار ارزنده و مفیدی است و سبب اصلاح برخی از رفتارها و رسوم غلط در سطح جامعه شود.

این مقام قضائی افزود: روحانیون با عنایت به رسالت خطیری که دارند می‌توانند تاثیر بسزایی در روشنگری افراد، تغییر الگوی جامعه، ارتقا سطح زندگی و هدایت مردم بر عهده داشته باشند.

وی به تعامل، جایگاه و نقش روحانیون با دستگاه قضا پرداخت و تصریح کرد: روحانیون با حضور در میان مردم و آگاهی بخشی آنها ظرفیت بی‌بدیلی در موضوع پیشگیری از وقوع جرم دارند.

همراهی و هم‌نشینی با ضعفا و فقرا در سیره امام رضا(ع) است

مدیرکل کمیته امداد استان یزد گفت: همدردی با فقرا و هم‌نشینی با ضعفا و برآورده کردن حاجات نیازمندان، از ویژگی‌های اخلاقی حضرت امام رضا (ع) به شمار می‌رود و باید درسی برای تمامی آحاد جامعه باشد.

محمد شجاعان، مدیرکل کمیته امداد استان یزد هم‌زمان با دهه کرامت و در آستانه ولادت باسعادت امام رضا (ع) با اشاره به اهتمام ایشان به بخشش و کمک به دیگران، گفت: همدردی با فقرا و هم‌نشینی با ضعفا و برآورده کردن حاجات نیازمندان، از ویژگی‌های اخلاقی حضرت امام رضا (ع) به شمار می‌رود و باید درسی برای تمامی آحاد جامعه باشد.

وی افزود: ایشان با همه وجود درراه خیررسانی به مردم جامعه تلاش می‌کرد به‌گونه‌ای که در بحث اطعام فقرا و نیازمندان آمده که هر زمان حضرت سفره‌ای پهن کردند ظرفی کنار خود گذاشته برای فقرا غذا نگه‌داشته یا فقرا جایی در کنار سفره ایشان داشتند.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد ادامه داد: امام رضا (ع) در بحث صدقات و وقف هم بسیار فعال بودند، احسان‌های ایشان بیشتر به‌صورت پنهانی و در شب‌های تاریک صورت می‌گرفت تا کمتر کسی متوجه هویت شخص کمک‌کننده شود.

ارائه خدمات حمایتی به 500 خانوار نیازمند ابرکوهی

رئیس کمیته امداد شهرستان ابرکوه گفت: سال گذشته حدود سه میلیارد و 600 میلیون تومان برای ارائه خدمات حمایتی به 500 خانوار تحت حمایت این نهاد هزینه شد.

سید جلال حسینی شهراسبی، رئیس کمیته امداد شهرستان ابرکوه با اشاره به خدمات حمایتی و توانمندسازی کمیته امداد به مددجویان تحت حمایت، گفت: این نهاد نسبت به ارائه خدمات حمایتی در بخش‌های مختلفی ازجمله کمک‌معیشت، اجاره مسکن، کمک به امر ازدواج، کمک‌های موردی و کمک‌هزینه تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت اقدام می‌کند.

وی بیان کرد: سال گذشته حدود سه میلیارد و 600 میلیون تومان برای ارائه خدمات حمایتی به 500 خانوار تحت حمایت این نهاد هزینه شد.

رئیس کمیته امداد شهرستان ابرکوه افزود: طی سال 98، سه میلیارد و 400 میلیون تومان به‌عنوان کمک‌معیشت و افزایش مستمری به 500 خانوار تحت حمایت این نهاد پرداخت شد.

خدمات رسانی 124 تیم به حادثه دیدگان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: نزدیک به 103 مورد حادثه در سه ماهه اول سال جاری توسط نجاتگران و امدادگران جمعیت هلال احمر استان امدادرسانی شد.

محسن حرازی‌زاده‌یزدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد اظهار داشت: ارائه خدمات امدادی به 28 حادثه جاده‌ای، 12 حادثه شهری، 21 حادثه کوهستان، 13 حادثه سیل و آبگرفتگی، 3 حادثه آتش سوزی جنگل و مرتع،  24 مورد خدمات حضوری،  2 حادثه صنعتی و کارگاهی از مهمترین خدمات هلال احمر استان در سه ماهه اول امسال بوده است.

به گفته وی در همین راستا 5 نفر بصورت سرپایی خدمات مورد نیاز خود را از عوامل امدادونجات هلال احمر استان دریافت و 6 نفر از مصدومان حوادث مختلف با آمبولانس‌های هلال احمر به مراکز درمانی منتقل شدند.

از کتاب «ادله اثبات کیفری در اسلام» در دادگستری یزد رونمایی شد

با همت و تلاش معاونت منابع انسانی دادگستری استان یزد از کتاب «ادله اثبات کیفری در اسلام» رونمایی شد.

معاون منابع انسانی دادگستری استان یزد در این رابطه گفت: باید منابع غنی علمی و حقوقی و اساتید به نام و خِبره حقوق را شناسایی و زمینه معرفی آثار قلمی و تحقیقی این اساتید را با مجموعه قضایی استان فراهم کرد.

کشف 18 قطعه طوطی کوتوله وحشی در ابرکوه

فرمانده انتظامی شهرستان ابرکوه از دستگیری یک قاچاقچی پرندگان و کشف 18 قطعه پرنده وحشی در ایستگاه بازرسی فراغه خبر داد.

سرهنگ “سعیدزینلی” درباره این خبر گفت: ماموران ایستگاه بازرسی فراغه دربازرسی از یکدستگاه اتوبوس مسافربری اسکانیا که از شرق کشور عازم استان فارس بود تعداد 18 طوق پرنده وحشی غیر مجاز(طوطی کوتوله برزیلی) را کشف و یک نفر قاچاقچی پرنده را دستگیر کردند.

وی ادامه داد: ماموران، متهم را به دادسرا معرفی و پرندگان کشف شده را به اداره محیط زیست شهرستان تحویل دادند.

این مقام انتظامی افزود: ارزش ریالی پرندگان کشف شده توسط کارشناسان اداره محیط زیست شهرستان بالغ بر 73 میلیون ریال برآورد شده است.

اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و دستگیری 4 سارق در”اردکان

فرمانده انتظامی اردکان از اجرای طرح ارتقا امنیت اجتماعی و دستگیری 4سارق در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ سیدرضا صادقیان در تشریح این خبر گفت: به منظور پیشگیری از سرقت و کاهش وقوع جرایم، با هدف پاکسازی مناطق از لوث وجود مجرمان و هنجارشکنان طرح ارتقا امنیت اجتماعی در این راستا در خرداد ماه توسط ماموران یگان امداد این شهرستان اجرا شد.

وی افزود: مأموران یگان امداد با اجرای این طرح عملیاتی، 4 سارق را شناسایی و پس از هماهنگی با مرجع قضائی متهمان را در مخفیگاه‌شان دستگیر کردند.

سرهنگ صادقیان تصریح کرد: متهمان دستگیر شده به 5 فقره سرقت موتورسیکلت و خودرو و اماکن خصوصی اعتراف و ماموران در این راستا سه دستگاه موتورسیکلت و یک دستگاه خودرو سرقتی کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان اردکان در پایان با بیان اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی شدند، خاطرنشان کرد: هدف از اجرای این طرح‌ها، افزایش احساس آسایش و امنیت شهروندان و همچنین کاهش جرایم در سطح شهرستان عنوان کرد.

دستگیری 15خرده فروش مواد مخدر در اردکان

فرمانده انتظامی شهرستان اردکان از اجرای طرح ارتقا امنیت اجتماعی و دستگیری 15 نفر توزیع کننده مواد مخدردر این شهرستان خبر داد.

سرهنگ “سیدرضا صادقیان” در تشریح این خبر گفت: در راستای تنگ کردن عرصه فعالیت برای مخلان نظم وامنیت عمومی و مبارزه جدی با هنجارشکنان با هدف افزایش احساس امنیت در بین شهروندان، طرح ارتقای امنیت اجتماعی توسط یگان امداد این فرماندهی در محله‌های جرم خیز و آلوده خرداد ماه به مرحله اجرا در آمد.

وی با بیان اینکه در اجرای این طرح، ماموران پلیس مقدار 3کیلو 833 گرم انواع مواد مخدر صنعتی و سنتی، آلات و ادوات تهیه توزیع و مصرف موادمخدر کشف کردند، افزود: در این رابطه تعداد 15 نفر از خرده فروشان مواد مخدر و 5 نفر از معتادین پر خطر دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان اردکان با بیان اینکه نیروی انتظامی با جدیت اینگونه طرح‌ها را به صورت مستمر اجرا و نقاط آلوده و پاتوق‌های استعمال مواد مخدر را از لوث برهم زنندگان نظم و امنیت پاکسازی می‌کند تصریح کرد: معضل اعتیاد در صورت بی توجهی و عدم احساس مسئولیت در کمین همه اقاشر اجتماعی قرار دارد پس همگان باید با هوشیاری و مراقبت از خود،  فرزندان و اطرافیانمان به طور همه جانبه با این پدیده شوم مبارزه کنیم.

تقدیر شهروندان میبد از عملکرد پلیس در تماس با سامانه 197

فرمانده انتظامی شهرستان میبد از افزایش تقدیر شهروندان میبدی از عملکرد ماموران انتظامی این شهرستان در خرداد ماه سال جاری خبر داد و گفت: سامانه 197 ارتباط بین پلیس و مردم را گسترش داده است.

 سرهنگ سید‌محمدطاهر موسوی رعایت حقوق شهروندی و حفظ کرامت ارباب رجوع را شاخصه پلیس جامعه محور دانست و افزود: ولایت‌مداری، صبر و بردباری، پاسخگویی، رسیدگی به موقع به مسائل و مشکلات مردم از مهمترین ویژگی‌های اخلاقی پلیس جامعه اسلامی است و با این ویژگی‌ها می‌توان در خدمت به مردم موفق بود.

سرهنگ موسوی با اشاره به اینکه سامانه 197 ارتباط بین پلیس و مردم را گسترش داده است، بیان کرد: گسترش دامنه مشترک پلیس موجب نوآوری و خلاقیت در نظام اجتماعی و انضباط در حوزه امنیت اجتماعی شده است.

پایان فرار قاتل فراری

فرمانده انتظامی استان یزد از دستگیری قاتل فراری توسط پلیس اگاهی تفت خبر داد.

سردار بهدانی فرد گفت: در آذرماه سال گذشته مردی میانسال در شهرستان تفت به قتل رسید و ماموران پلیس تفت بلافاصله با اقدامات فنی و شگردهای خاص پلیسی یکی از مظنونین به قتل را شناسایی و در حین فرار وی را دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه نامبرده به معاونت در قتل اعتراف و به دستور مقام قضایی روانه زندان شد افزود: ماموران پلیس تفت با پیگیری‌های مداوم قاتل فراری را در یکی از استان‌های جنوب شرقی کشور شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه او را دستگیر کردند.

بهدانی فرد انگیزه این قتل را سرقت اعلام کرد و با بیان اینکه قاتل و همدست وی پس از ارتکاب جرم موفق به انجام سرقت هم نشدند، گفت: قاتل و همدست وی ایرانی و غیر یزدی هستند.

انتهای پیام/782/ زSource link

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *