رئیس کمیسیون امور داخلی مجلس: شبکه ملی اطلاعات مورد اهمال جدی قرار گرفته است


به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، محمدصالح جوکار در نشست ماهر سپاه الغدیر یزد که با حضور آیت‌الله مدرسی امام‌جمعه بخش مرکزی یزد، فرماندهان سپاه و نمایندگان یزد در مجلس برگزار شد، اظهار داشت: در بحث فضای مجازی سوالی از وزیر ارتباطات داریم و در صورتی که کمیته فضای مجازی دبیرخانه ماهر نکته‌ای در این زمینه دارد اعلام کند تا در این طرح سئوال مطرح شود.

وی خاطرنشان کرد: در فضای مجازی وزیر ارتباطات اعلام می‌کند که توسعه فناوری اطلاعات با من است و محتوا با من نیست و در مجلس هم نمایندگانی که طبق قرعه کشی برای پاسخ مشخص شدند، پاسخ خوبی به  این اظهار نظر وی دادند.

‌جوکار گفت: ما یک بستری برای حضور افراد آماده کردیم ولی از طرف دیگر خوراک لازم برای این افراد را شخص دیگری می دهد؛ اشکال کار اینجاست که این فضا بی نهایت توسعه پیدا کرده ولی هیچ اقدامی برای خوراک دهی به آنها نکردیم.

وی با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات و علل عدم راه‌اندازی آن موضوع یکی از مباحثی است که در سئوال از وزیر ارتباطات دیده شده گفت: توجه به فضای مجازی به صورت ویژه مد نظر مقام معظم رهبری است اما متاسفانه شبکه ملی اطلاعات مورد اهمال جدی واقع شده است.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس در ارتباط با نظارت بر فعالیت نمایندگان با اشاره به اینکه این موضوع در دستور کار مجلس است، تصریح کرد: باید راهکار نظارت بر مسائل مالی، سیاسی، اخلاقی و دیگر موارد نمایندگان مشخص و تدوین شود‌.

انتهای پیام/781‌/ زSource link

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *